Kabina natryskowa

Kabiny natryskowe

Kabinę natryskową chętnie wybierają osoby posiadające małą łazienkę. Ze względu na swoje rozmiary zajmuje niewiele miejsca w pomieszczeniu w porównaniu z wanną. Jest także wygodniejsza i bezpieczniejsza dla osób starszych i niepełnosprawnych – nie napotkają one na problemy z wychodzeniem. Współczesny rynek oferuje duży wybór kabin – możemy wybierać wśród różnorodnych jej wzorów i rodzajów. Gdy dopasujemy kabinę do możliwości naszego wnętrza, nawet najmniejsza łazienka może stać się wygodna i elegancka.

W obecnych czasach bardzo dbamy o higienę osobistą. Często jednak brakuje nam czasu na długą kąpiel w wannie, dlatego prysznic stanowi idealne rozwiązanie dla osób zapracowanych – możemy wziąć szybką kąpiel o każdej porze dnia i nocy. Dodajmy, że jest to także rozwiązanie ekologiczne. Podczas kąpieli pod prysznicem zużywamy o wiele mniej wody niż w wannie.

Kabina natryskowa łazienkowa


Jaką kabinę natryskową wybrać? Takie pytanie zadajemy sobie, gdy planujemy remont łazienki. Każda kabina składa się z dwóch podstawowych elementów, tj. osłony i brodzika, które są dostępne w komplecie bądź osobno. Istnieje wiele typów kabin natryskowych, które montuje się w przeróżnych miejscach. Klasyczna kabina posiada kształt kwadratu. Warto wiedzieć, że jeśli nasza łazienka ma niewielki metraż, powinniśmy wybrać kabinę narożną, która zajmie mniej miejsca, a tym samym pomieszczenie łazienkowe zyska na przestronności. W ofercie hurtowni czy sklepów dostępne są także prostokątne, pięciokątne, półokrągłe czy półowalne. Inną odmianą są kabiny wnękowe, w których jeden bok stanowią drzwiczki. Przy takim rozwiązaniu możemy kupić zarówno brodzik i drzwiczki, jak i same drzwiczki do kabiny. W drugim przypadku pamiętajmy, aby zapewnić odpowiedni dopływ wody, by nie dostawała się ona poza kabinę. Innym rozwiązaniem są kabiny prysznicowe wolnostojące – nie przylegają one żadnym z boków do ścian łazienki. Niestety, zajmują dużo miejsca, dlatego przeznaczone są głównie do salonów kąpielowych i łazienek o przestronnym wnętrzu. Gdy chcemy zamontować taką kabinę, pamiętajmy, że wymaga ona specjalnego doprowadzenia wody oraz odpływu – z uwagi na brak ściany, nie zamontujemy na niej baterii. Ich atutem jest elegancja – same w sobie stanowią dekorację łazienki.

Jeśli planujemy zakup kabiny natryskowej, powinniśmy najpierw wziąć pod uwagę to, jaki posiadamy metraż w łazience. Istotne jest, aby kąpiel była przyjemnością, a nie męczarnią. Dopiero następnym czynnikiem powinny być nasze preferencje odnośnie do dekoracji.

Jakie kabiny natryskowe wybrać ?

Szukaj w serwisie

Wersje językowe

Polish PL English EN German DE Dutch NL French FR Italian IT Spanish ES

Reklama

Galeria kabin prysznicowych