Montaż kabiny prysznicowej z hydromasażem

Montaż kabiny prysznicowej

Wystrój oraz sprzęty znajdujące się w łazience są sprawą indywidualną każdego z nas. Przykładowo, jedni decydują się na zamontowanie wanny, a inni kabiny prysznicowej. W sytuacji, gdy dysponujemy niewielkim metrażem, wybieramy prysznic, ponieważ zajmuje o wiele mniej miejsca niż wanna.
Montaż kabiny prysznicowej nie jest skomplikowany. Jeśli mamy chęci, poradzimy sobie bez pomocy fachowca. Oczywiście niezbędna jest dokładna instrukcja, aby prawidłowo zamontować prysznic.

Instrukcja montaż kabiny prysznicowej

Kabina prysznicowa montaż

Źródło obrazka: http://i1.ytimg.com/vi/Jl6fWckDojQ/maxresdefault.jpg

Kabinę prysznicową zamontujemy postępując według instrukcji producenta. Jeśli podczas składania, napotkamy problemy, warto zajrzeć do Internetu, gdzie znajdziemy filmy instruktażowe – stanowią one duże ułatwienie.
Kabinę prysznicową najwygodniej montować we dwie osoby. Czynność tę rozpoczynamy od złożenia ramy. Do górnej oraz dolnej szyny wkładamy łączniki i zabezpieczamy je wkrętami. Następnym krokiem jest zamontowanie szyby za pomocą przezroczystego silikonu. Wkładamy szyby i blokujemy je przykręcając zaczep. Na zaczepy powinno się założyć zaślepki, a do pionowych profili wcisnąć profile montażowe. Później kabinę ustawiamy na brodziku. Sprawdzamy, czy przylega do ścian oraz powierzchni brodzika, a także, czy jej ścianki stoją pionowo. Rysujemy linie pomocnicze. Wyjmujemy profile montażowe i przykładamy je do narysowanych linii. Zaznaczamy miejsca, w których należy wywiercić otwory na kołki. Na profile nakładamy silikon, który uszczelni powierzchnię profili montażowych ze ścianami. Profile mocujemy przy użyciu wkrętów. Kabinę ustawiamy na brodziku nasuwając jej pionowe profile na profile montażowe. Na pionowe profile nakładamy górne zaślepki, a na krawędzie szyb uszczelki. Do przesuwnych drzwi kabiny mocujemy rolki. Zakładamy drzwi poprzez zaczepienie górnych rolek na szynie górnej, a dolnych na dolnej po naciśnięciu przycisku. W razie potrzeby regulujemy rolki śrubami w taki sposób, by drzwi przesuwały się bez oporu. Na śruby uchwytów służących do otwierania drzwi warto nałożyć podkładki. Dodatkowo silikonem możemy od zewnątrz uszczelnić miejsce, w którym dolna szyna kabiny łączy się z brodzikiem. Gdy silikon wyschnie, sprawdzamy, czy kabina jest szczelna.

Zobacz też:  Czyszczenie kabiny prysznicowej

Montaż kabiny prysznicowej cena

Gdy zdecydujemy się na kabinę prysznicową, możemy zamontować ją samodzielnie. W tym celu należy dokładnie zapoznać się z instrukcją obsługi, a dodatkowo skorzystać z filmu instruktażowego dostępnego w Internecie. Nie wszyscy jednak potrafią to zrobić, inni natomiast boją się ryzyka związanego z popsuciem. Nie zawsze też mamy na to czas. W takiej sytuacji decydujemy się na zatrudnienie fachowca. Cena montażu kabiny prysznicowej przez specjalistę wynosi od około 300 złotych do około 600 złotych.

Uszczelnienie kabiny prysznicowej

Kabina prysznicowa powinna być utrzymana w czystości – wówczas nie tylko estetycznie wygląda, ale spełnia też warunki higieniczne. Jej prawidłowo uszczelnienie jest istotne, ponieważ łazienka należy do wnętrz o szczególnie dużej wilgotności. Często wybierany uszczelniacz stanowi folia izolacyjna w płynie. Pokrywamy nią ściany i podłogę przed położeniem płytek. Z kolei do ochrony baterii łazienkowej i prysznica stosujemy taśmę izolacyjną. Niezastąpionym materiałem jest silikon sanitarny, który bardzo dobrze zatka szczeliny. Warto zaznaczyć, że posiada on właściwości grzybobójcze oraz chroni przed powstawaniem i rozpowszechnianiem się wilgoci.

Montaż kabiny prysznicowej
Tagi wpisu:

Wersje językowe

Polish PL English EN German DE Dutch NL French FR Italian IT Spanish ES

Szukaj w serwisie

Galeria kabin prysznicowych

Współpraca

polecane blogi

Istnieje możliwość zamówienia artykułu sponsorowanego w naszym serwisie. Po więcej informacji na temat wpisów płatnych oraz linków reklamowych zapraszamy tutaj: Artykuł sponsorowany