Wymiary kabiny prysznicowej

Kabiny prysznicowe kwadratowe

Wśród kabin prysznicowych kwadratowych wyróżniamy następujące modele: z drzwiami uchylnymi i rozsuwanymi, wolnostojące, bez brodzika, z brodzikiem i trójścienne.
W sytuacji, gdy dysponujemy niewielkim metrażem, powinniśmy zdecydować się na model z drzwiami rozsuwanymi, ponieważ nie będziemy potrzebowali dodatkowej przestrzeni na otwarcie drzwi.
Ceny kabin prysznicowych kwadratowych bez brodzika zaczynają się od około 600 złotych, a z brodzikiem od około 800 złotych. W Internecie urządzenia te często są dostępne w cenie promocyjnej – wówczas za kabinę zapłacimy mniej nawet o około 200 złotych.

Wymiary kabiny prysznicowej

Standardowe wymiary kabiny wynoszą 80×80 cm oraz 90×90 cm – takie modele bez problemu dostaniemy w sklepach. W sytuacji, gdy ogranicza nas metraż, wyjściem jest złożenie zamówienia u fachowca, który wykona nam to urządzenie na wymiar. Konieczne minimum to 70×70 cm – pamiętajmy jednak, że tutaj kabinę należy zaopatrzyć w zasłonki, a nie w ścianki. Warto wiedzieć, że modele półokrągłe zajmą mniej miejsca niż kwadratowe czy prostokątne.

Kabina prysznicowa 70×70

Kabina prysznicowa

Źródło obrazka: http://theluxhome.com/wp-content/uploads/2011/02/Extraordinary-elegant-hi-design-shower-cabins-B-Zone-Collection-2.jpg

W sytuacji, gdy nasze pomieszczenie łazienkowe nie jest duże, decydujemy się na kabinę prysznicową 70×70 cm, ponieważ zajmuje mniej miejsca. Dodatkowo, wybieramy spośród modeli półokrągłych, by zaoszczędzić wolną przestrzeń. Prysznic o wymiarach 70×70 cm wykonujemy u fachowca na zamówienie. Mamy do wyboru kabinę z brodzikiem lub bez brodzika, a także w postaci dodatkowych udogodnień, np. radia czy aromaterapii.
Gdy złożymy zamówienie na kabinę, fachowiec może zadecydować o ścięciu górnej części, by lepiej dopasować ją do poddasza. Powinniśmy zwrócić uwagę na wzrost osób, które będą z kabiny korzystać – tak, aby kąpiel była przyjemnością, a nie udręką, gdy pod prysznicem trzeba będzie się schylać.

Kabina prysznicowa 80×80

Wymiary kabiny 80×80 cm należą do standardowych. Taki model zapewni komfort podczas kąpieli. Nie jesteśmy ograniczeni wąską przestrzenią, możemy swobodnie wykonywać ruchy. W sklepach czy hurtowniach są dostępne różne warianty kabin w takich rozmiarach.
Istotne, abyśmy podczas zakupu kabiny, wiedzieli, gdzie chcemy ją umieścić. Gdy wnęka jest już przygotowana, montujemy tylko drzwi kabinowe. Natomiast w sytuacji ustawienia kabiny w rogu, wybieramy narożną – jest najczęściej spotykana. Wyróżniamy następujące sposoby zabudowania pomieszczeń natryskowych: same drzwi, kabina dwuścienna, trójścienna i czterościenna.

Kabina prysznicowa 90×90

Wymiary kabiny 90×90 cm należą do uniwersalnych. Jeśli zastanawiamy się, czy wybrać model o wymiarach 90×90 czy też 80×80, zdecydujmy się na pierwszy, zwłaszcza gdy pozwala nam na to metraż. Na pewno docenimy jej funkcjonalność, a kąpiel stanie się prawdziwą przyjemnością. Różnicę zauważą osoby wysokie, bowiem podczas korzystania z prysznica nic nie będzie ograniczało ich ruchów.
Pamiętajmy, że ścianki kabiny prysznicowej muszą sięgać minimum 5 cm ponad głowę osoby – wówczas podczas mycia nie wylejemy wody na zewnątrz. Przy standardowej głębokości brodzika około 10 cm, minimalna wysokość ścianek wynosi 180 centymetrów.

Kabina prysznicowa 80×100

Kabiny prysznicowe o wymiarach 80×100 cm są często wybieranymi modelami. Ich wybór jest szeroki i występują w dość przystępnych cenach. Przykładowo, za kabinę prostokątną z drzwiami rozsuwanymi, wypełnioną szkłem hartowanym (a więc bezpiecznym) zapłacimy około 900 złotych, a w cenie promocyjnej – około 700 złotych (oferta dostępna w Internecie). Taka kabina dodatkowo zawiera regulowane profile przyścienne, które umożliwiają zniwelowanie nierówności ściany.

Kabina prysznicowa 80×90

Kabina prysznicowa o wymiarach 80×90 cm stanowi doskonałe rozwiązanie dla osób, które dysponują niezbyt dużym metrażem w łazience. Przy takich rozmiarach mamy pełną swobodę ruchów, a także model ten nie zajmie wiele miejsca, zwłaszcza gdy zdecydujemy się na drzwi rozsuwane. Wówczas pozostałą, wolną przestrzeń będziemy mogli samodzielnie zagospodarować.

Kabiny prysznicowe 120×90

Przy wyborze kabiny prysznicowej najpierw powinniśmy wziąć pod uwagę wielkość łazienki. W sytuacji, gdy mamy spory metraż, możemy śmiało zdecydować się na zakup modelu 120×90 centymetrów. Taka kabina zapewni pełną swobodę podczas kąpieli, a tym samym komfort. Obok funkcjonalności, ważny jest również estetyzm – kabina 120×90 będzie elegancko prezentować się w dużych, przestronnych pomieszczeniach.
Oczywiście, kabiny 120×90 są droższe od tych o wymiarach 80c80 czy 90×90. Pamiętajmy jednak, że zakup kabiny prysznicowej jest inwestycją w nasz dom na długie lata, dlatego nie warto oszczędzać na tych kilkunastu złotych.

Kabiny prysznicowe wymiary

Wersje językowe

Polish PL English EN German DE Dutch NL French FR Italian IT Spanish ES

Szukaj w serwisie

Reklama

Galeria kabin prysznicowych