Wymiary kabiny prysznicowej

Kabiny prysznicowe kwadratowe

Wśród kabin prysznicowych kwadratowych wyróżniamy następujące modele: z drzwiami uchylnymi i rozsuwanymi, wolnostojące, bez brodzika, z brodzikiem i trójścienne.
W sytuacji, gdy dysponujemy niewielkim metrażem, powinniśmy zdecydować się na model z drzwiami rozsuwanymi, ponieważ nie będziemy potrzebowali dodatkowej przestrzeni na otwarcie drzwi.
Ceny kabin prysznicowych kwadratowych bez brodzika zaczynają się od około 600 złotych, a z brodzikiem od około 800 złotych. W Internecie urządzenia te często są dostępne w cenie promocyjnej – wówczas za kabinę zapłacimy mniej nawet o około 200 złotych.

Wymiary kabiny prysznicowej

Standardowe wymiary kabiny wynoszą 80×80 cm oraz 90×90 cm – takie modele bez problemu dostaniemy w sklepach. W sytuacji, gdy ogranicza nas metraż, wyjściem jest złożenie zamówienia u fachowca, który wykona nam to urządzenie na wymiar. Konieczne minimum to 70×70 cm – pamiętajmy jednak, że tutaj kabinę należy zaopatrzyć w zasłonki, a nie w ścianki. Warto wiedzieć, że modele półokrągłe zajmą mniej miejsca niż kwadratowe czy prostokątne.

Kabina prysznicowa 70×70

Kabina prysznicowa

Źródło obrazka: http://theluxhome.com/wp-content/uploads/2011/02/Extraordinary-elegant-hi-design-shower-cabins-B-Zone-Collection-2.jpg

W sytuacji, gdy nasze pomieszczenie łazienkowe nie jest duże, decydujemy się na kabinę prysznicową 70×70 cm, ponieważ zajmuje mniej miejsca. Dodatkowo, wybieramy spośród modeli półokrągłych, by zaoszczędzić wolną przestrzeń. Prysznic o wymiarach 70×70 cm wykonujemy u fachowca na zamówienie. Mamy do wyboru kabinę z brodzikiem lub bez brodzika, a także w postaci dodatkowych udogodnień, np. radia czy aromaterapii.
Gdy złożymy zamówienie na kabinę, fachowiec może zadecydować o ścięciu górnej części, by lepiej dopasować ją do poddasza. Powinniśmy zwrócić uwagę na wzrost osób, które będą z kabiny korzystać – tak, aby kąpiel była przyjemnością, a nie udręką, gdy pod prysznicem trzeba będzie się schylać.

Kabina prysznicowa 80×80

Wymiary kabiny 80×80 cm należą do standardowych. Taki model zapewni komfort podczas kąpieli. Nie jesteśmy ograniczeni wąską przestrzenią, możemy swobodnie wykonywać ruchy. W sklepach czy hurtowniach są dostępne różne warianty kabin w takich rozmiarach.
Istotne, abyśmy podczas zakupu kabiny, wiedzieli, gdzie chcemy ją umieścić. Gdy wnęka jest już przygotowana, montujemy tylko drzwi kabinowe. Natomiast w sytuacji ustawienia kabiny w rogu, wybieramy narożną – jest najczęściej spotykana. Wyróżniamy następujące sposoby zabudowania pomieszczeń natryskowych: same drzwi, kabina dwuścienna, trójścienna i czterościenna.

Kabina prysznicowa 90×90

Wymiary kabiny 90×90 cm należą do uniwersalnych. Jeśli zastanawiamy się, czy wybrać model o wymiarach 90×90 czy też 80×80, zdecydujmy się na pierwszy, zwłaszcza gdy pozwala nam na to metraż. Na pewno docenimy jej funkcjonalność, a kąpiel stanie się prawdziwą przyjemnością. Różnicę zauważą osoby wysokie, bowiem podczas korzystania z prysznica nic nie będzie ograniczało ich ruchów.
Pamiętajmy, że ścianki kabiny prysznicowej muszą sięgać minimum 5 cm ponad głowę osoby – wówczas podczas mycia nie wylejemy wody na zewnątrz. Przy standardowej głębokości brodzika około 10 cm, minimalna wysokość ścianek wynosi 180 centymetrów.

Kabina prysznicowa 80×100

Kabiny prysznicowe o wymiarach 80×100 cm są często wybieranymi modelami. Ich wybór jest szeroki i występują w dość przystępnych cenach. Przykładowo, za kabinę prostokątną z drzwiami rozsuwanymi, wypełnioną szkłem hartowanym (a więc bezpiecznym) zapłacimy około 900 złotych, a w cenie promocyjnej – około 700 złotych (oferta dostępna w Internecie). Taka kabina dodatkowo zawiera regulowane profile przyścienne, które umożliwiają zniwelowanie nierówności ściany.

Kabina prysznicowa 80×90

Kabina prysznicowa o wymiarach 80×90 cm stanowi doskonałe rozwiązanie dla osób, które dysponują niezbyt dużym metrażem w łazience. Przy takich rozmiarach mamy pełną swobodę ruchów, a także model ten nie zajmie wiele miejsca, zwłaszcza gdy zdecydujemy się na drzwi rozsuwane. Wówczas pozostałą, wolną przestrzeń będziemy mogli samodzielnie zagospodarować.

Kabiny prysznicowe 120×90

Przy wyborze kabiny prysznicowej najpierw powinniśmy wziąć pod uwagę wielkość łazienki. W sytuacji, gdy mamy spory metraż, możemy śmiało zdecydować się na zakup modelu 120×90 centymetrów. Taka kabina zapewni pełną swobodę podczas kąpieli, a tym samym komfort. Obok funkcjonalności, ważny jest również estetyzm – kabina 120×90 będzie elegancko prezentować się w dużych, przestronnych pomieszczeniach.
Oczywiście, kabiny 120×90 są droższe od tych o wymiarach 80c80 czy 90×90. Pamiętajmy jednak, że zakup kabiny prysznicowej jest inwestycją w nasz dom na długie lata, dlatego nie warto oszczędzać na tych kilkunastu złotych.

Kabiny prysznicowe wymiary
Tagi wpisu:

Wersje językowe

Szukaj w serwisie

Galeria kabin prysznicowych

Współpraca

polecane blogi

Istnieje możliwość zamówienia artykułu sponsorowanego w naszym serwisie. Po więcej informacji na temat wpisów płatnych oraz linków reklamowych zapraszamy tutaj: Artykuł sponsorowany