Kabina prysznicowa z brodzikiem

Kabiny prysznicowe z brodzikiem

Kabiny prysznicowe z brodzikiem są urządzeniami estetycznymi i funkcjonalnymi. Prezentują się bardzo ładnie i zajmują niewiele miejsca w łazience. Stanowią świetną alternatywę dla wanny. Ich zaletą jest także bezpieczeństwo, co jest niezwykle ważne, gdy w domu są małe dzieci. Z powodzeniem możemy je zamontować samodzielnie, korzystając z instrukcji producenta bądź oglądając filmik instruktażowy w Internecie.
Współczesny rynek oferuje kabiny prysznicowe z brodzikiem o wysokim standardzie, i dodatkowo z funkcją hydromasażu. Droższe wersje, w cenie około 3000 złotych, produkowane są ze szkła hartowanego i bezodpryskowego, więc spełniają wymogi bezpiecznego użytkowania. Profile oraz panele prysznicowe najczęściej są wykonane z aluminium. Natomiast brodzik od spodu umacnia się stalową, nierdzewną konstrukcją.

Obecnie niemal w każdym sklepie spotkamy kabiny prysznicowe z komputerem sterującym. By umilić sobie kąpiel, warto zdecydować się na kabinę prysznicową z radiem oraz telefonem. Łazienka będzie pięknie oświetlona, gdy wybierzemy diodowe oświetlenie kolorowe. Przy zakupie kabiny prysznicowej z brodzikiem zwróćmy uwagę na drzwi przesuwne – powinny być oparte na stabilnych rolkach, wówczas nie będą się zacinać. Możemy również wybrać dodatkowe udogodnienie, np. saunę parową z aromaterapią. Kąpiel będzie przyjemniejsza, gdy zdecydujemy się na oparcie na plecy oraz składane siedzisko.
Sklepy ze sprzętem do łazienek często mają wiele produktów w cenie promocyjnej. Nie kupujmy w pierwszym punkcie, lecz rozejrzyjmy się po innych w celu porównania cen. Jeśli nie będziemy się spieszyć, z pewnością dokonamy trafnego wyboru.

Kabiny prysznicowe z głębokim brodzikiem

Kabina z brodzkiem

Źródło obrazka: http://static.victoriaplumb.com/images/view_prod_sets/Offset-Quadrant-Slimline-Shower-Tray-1200-800-LH_1031.jpg

Kabina prysznicowa czy wanna są elementami od których rozpoczynamy projektowanie łazienki. Rzadko je wymieniamy, dlatego przy ich wyborze kierujmy się rozsądkiem – zwracajmy uwagę nie tylko na korzystną dla nas cenę, lecz także na komfort korzystania z urządzenia.
Warto wiedzieć, że gdy kabinę stawiamy na głębokim brodziku, może się ona nie zmieścić na wysokość w pomieszczeniu łazienkowym. Kabiny prysznicowe z głębokim brodzikiem zarezerwowane są dla pomieszczeń łazienkowych o dość dużym metrażu. Standardowa, uniwersalna wysokość kabiny wynosi od 175 do 185 cm, a brodzików od 6 do około 35 cm.

Kabiny prysznicowe z wysokim brodzikiem

Rozmiar kabiny przy projektowaniu łazienki jest istotny, ponieważ metraż, jakim dysponujemy, nie zawsze pozwala nam kupić kabinę taką, jaką chcemy. Rozmiary najbardziej uniwersalnych kabin dopasowanych do brodzików wynoszą: 80×80 cm oraz 90×90 centymetrów. Natomiast ich standardowe wysokości są następujące: 175, 180 lub 185 centymetrów.
Jeśli mamy taką możliwość, wybierzmy kabinę prysznicową z wysokim brodzikiem, gdyż zwiększa ona komfort kąpieli.

Kabina prysznicowe z brodzikiem 90×90

Kabina prysznicowa z brodzikiem 90×90 cm jest najbardziej typowym urządzeniem wybieranym do łazienki pod względem rozmiaru. Możemy ją kupić już od około 700 złotych. Za taką cenę mamy solidną, ładnie prezentującą się kabinę prysznicową z brodzikiem. W sytuacji, gdy interesuje nas kabina prysznicowa ze szkłem hartowanym, musimy liczyć się z wyższymi kosztami – cena takiej kabiny wynosi od 1000 złotych. Jest to koszt wyższy o około 300 złotych, jednak warto wiedzieć, że ten rodzaj szkła, posiadający grubość około 5mm, jest bezpieczniejszy od szkła zwykłego.

Kabina prysznicowe z brodzikiem 80×80

Gdy dysponujemy pomieszczeniem łazienkowym o niewielkim metrażu, powinniśmy wybrać standardowe rozmiary kabiny, tj. 90×90 centymetrów lub 80×80 centymetrów. Pięknie prezentują się kabiny prysznicowe z brodzikiem półokrągłe i narożne. Warto zdecydować się na profil regulowany, gdyż umożliwia niwelowanie nierówności ścian. To duży atut, ponieważ ułatwi nam zachowanie czystości, a także eleganckiego wyglądu.
Kabiny prysznicowe z brodzikiem o wymiarach 80×80 doskonale będą się prezentowały zarówno w pomieszczeniach małych, jak i większych. W niewielkim wnętrzu taka kabina nie zajmie dużo miejsca, a w większym nada mu przestronności – tym samym my będziemy mieli możliwość zaprojektowania wolnej przestrzeni.

Kabiny prysznicowe z brodzikiem
Tagi wpisu:

Wersje językowe

Szukaj w serwisie

Galeria kabin prysznicowych

Współpraca

polecane blogi

Istnieje możliwość zamówienia artykułu sponsorowanego w naszym serwisie. Po więcej informacji na temat wpisów płatnych oraz linków reklamowych zapraszamy tutaj: Artykuł sponsorowany