Kamień elewacyjny naturalny

Kamienie naturalne

Elewacja to ważny, a można powiedzieć, że kluczowy element wykończenia budynku. To od wyboru elewacji zależy czy dom będzie prezentował się nowocześnie, czy tradycyjnie. Jednym ze sposobów wykończenia murów jest naturalny kamień elewacyjny. Wybór tego typu materiału na obecnym rynku jest ogromny, począwszy od piaskowców i granitów, skończywszy na marmurach.

Kamień naturalny zamiast tynku

Kamień naturalny

Źródło obrazka: http://www.homehousedesign.com/wp-content/uploads/2010/08/natural-rock-decoration-stone-house-designs.jpg

Kamień naturalny na ścianę zewnętrzną jest równie efektowny co dekoracje przeznaczone do pomieszczeń zamkniętych. Doskonale nadają się do tego wszystkie rodzaje kamieni naturalnych. Dzięki temu estetyka elewacji zyska zarówno w oczach właścicieli, jak i przechodniów. Kamień dekoracyjny naturalny ma pewne cechy, które nie do końca muszą wszystkim odpowiadać, a mianowicie, z biegiem czasu może zmieniać barwę lub fakturę. Dlatego w polskim klimacie największą uwagę należy zwrócić na takie cechy jak trwałość koloru i odporność na promienie słoneczne.

Ceny kamienia naturalnego

Kamień naturalny dekoracyjny zewnętrzny to wydatek, który się opłaca. Ze względu na swoje walory estetyczne jak i trwałość, raz położony, może służyć przez pokolenia. Jednak, jeżeli w budżecie budynku tego typu wykończenie okaże się zbyt kosztowne, można pokusić się chociaż o dekoracyjne wstawki z kamienia, a resztę elewacji zwyczajnie otynkować.

Kamień naturalny na ścianę

Kamień naturalny zastosowany na zewnętrzną elewację to mnogość faktur, barw i odcieni naturalnej skały, które pozwalają wybrać spośród siebie niepowtarzalny efekt wykończenia budynku. Oprócz niezaprzeczalnych walorów estetycznych kamień naturalny dekoracyjny jest trwały i nie wymaga specjalnej konserwacji: malowania, lakierowania itp.

Opinie o kamieniach elewacyjnych naturalnych

Kamienie elewacyjne naturalne zaczynają stopniowo zastępować, szczególnie na nowo powstających osiedlach, tradycyjne zwyczajne tynki, dzięki temu, domy i całe dzielnice wyglądają dużo ciekawiej i po prostu ładniej. Oczywiście naturalny kamień może mieć zwolenników i przeciwników, jednak to jak wygląda ostatecznie budynek zależy przede wszystkim od projektanta i właściciela, a w mniejszym stopniu od mody, czy trendów.

Kamień naturalny
Tagi wpisu:

Wersje językowe

Szukaj w serwisie

Galeria kamieni elewacynych

Współpraca

polecane blogi

Istnieje możliwość zamówienia artykułu sponsorowanego w naszym serwisie. Po więcej informacji na temat wpisów płatnych oraz linków reklamowych zapraszamy tutaj: Artykuł sponsorowany