Układanie kamienia dekoracyjnego

Układanie kamienia dekoracyjnego

Elewacja to najważniejszy element wykończenia budynku. Oczywiście zacząć należy od projektu, w którym określić trzeba jaki ostatecznie będzie wygląd i charakter budynku. Układanie kamienia elewacyjnego pozwoli uzyskać zaskakujący efekt końcowy, zarówno wtedy gdy poryjemy nim większość, lub tylko część ścian. Na rynku mamy obecnie ogromny wybór jest kamieni naturalnych i sztucznych, od piaskowców, marmurów, granitów naturalnych i sztucznych kamieni elewacyjnych.

Sposoby układania kamienia elewacyjnego

Układanie kamienia

Źródło obrazka: http://www.rcpblock.com/images/install/stoneveneer_mainimg.jpg

Układanie kamienia elewacyjnego należy zacząć od przemyślanego projektu, a następnie zakupu odpowiedniego kamienia. Pod uwagę należy wziąć zarówno fakturę kamienia, jego kolor i odcień, które powinny współgrać z pozostałymi elementami budynku i otoczenia. Na szczęście na rynku dostępnych jest wiele odmian kamieni naturalnych i sztucznych, więc z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Ceny kamienia elewacyjnego

Wybierając ten rodzaj materiału wykończeniowego musimy również zwrócić uwagę na koszt, bowiem nie należy do najtańszych układanie kamienia dekoracyjnego. Cennik jest dość zróżnicowany, najtańsze są gipsowe imitacje kamienia, następnie sztuczne kamienie wykonane z tworzyw syntetycznych, a najdroższe oczywiście pozostają kamienie naturalne. Kamienie elewacyjne wykonane z materiałów sztucznych mogą obniżyć koszt wykończenia budynku nawet kilkakrotnie, w porównaniu do wykończenia z kamienia naturalnego. Tak więc, to ile kosztuje położenie kamienia dekoracyjnego zależy od tego, czy wybór padnie na kamień naturalny, czy sztuczny.

Montaż kamienia elewacyjnego

Montaż kamienia elewacyjnego, wbrew pozorom, wcale nie jest trudny. Zarówno kamienie naturalne jak i sztuczne, posiadają szeroką gamę materiałów umożliwiających trwałe przytwierdzenie kamieni do murów. Należy stosować się do zaleceń producenta i kupować materiał razem ze spoiwem, aby uniknąć problemów podczas montażu. Do przytwierdzania kamienia elewacyjnego do ściany stosuje się różnego rodzaju kleje i lepiki, aby kamień nie odrywał się od ściany i raz przytwierdzony pozostał na murze. Łatwiejsze w montażu są kamienie elewacyjne sztuczne, ponieważ są lżejsze od naturalnych, dzięki czemu lepiej przywierają do powierzchni ścian, niż ciężki kamień naturalny.

Opinie o układaniu kamieni elewacyjnych

Kamienie elewacyjne pozwalają uzyskać efektowne wykończenie budynku i na szczęście dla naszych miast, cieszą się coraz większą popularnością i z powodzeniem zastępują tradycyjne tynki. Dzięki temu z osiedli mieszkaniowych jak i budynków handlowych znikają szare tynki, a zastępują je dużo ładniejsze elewacje, podnoszące walory całej okolicy.

Układanie kamienia elewacyjnego
Tagi wpisu:

Wersje językowe

Szukaj w serwisie

Galeria kamieni elewacynych

Współpraca

polecane blogi

Istnieje możliwość zamówienia artykułu sponsorowanego w naszym serwisie. Po więcej informacji na temat wpisów płatnych oraz linków reklamowych zapraszamy tutaj: Artykuł sponsorowany