Karnisz do apartamentu

Karnisze apartamentowe – najczęściej zadawane pytania

Karnisze apartamentowe to eleganckie wyposażenie wnętrz mieszkalnych i biur. Ogromny wybór takich karniszy sprawia, że łatwo wybrać produkty pasujące do wnętrz urządzonych w różnych stylach. Jakie pytania o karnisze apartamentowe padają najczęściej?

karnisze apartamentowe

Czym różnią się karnisze apartamentowe od innych?

Podstawową różnicą jest kształt. O ile najpopularniejsze karnisze w przekroju są okrągłe, o tyle model do apartamentów jest prostokątny. Karnisze apartamentowe umożliwiają przesuwanie zasłon i firan po całej szynie. W przeciwieństwie do typowych karniszy wsporniki montowane są od góry, co umożliwia dowolną aranżację dekoracji okiennych. Poza tym okno można po prostu całkowicie zasłonić albo odsłonić, nie martwiąc się o efektowne upięcie rozsuniętej dekoracji.

Co warte podkreślenia, karnisze apartamentowe są odporne na ścieranie. Pokryto je powłoką galwaniczną i lakierem, dlatego nie musisz obawiać się śladów na powierzchni pozostawionych przez żabki czy agrafki do przyczepiania firan i zasłon.

karnisze apartamentowe najczesciej zadawane pytania

Czy karnisze apartamentowe pasują tylko do minimalistycznych wnętrz?

To prawda, że karnisze apartamentowe są doskonałym wyborem do nowoczesnych, minimalistycznych wnętrz w stonowanych barwach. Duża liczba zakończeń karniszy oraz detale w różnych kolorach i fakturach sprawiają, że łatwo dopasować wybrany model do wnętrz urządzonych w różnych stylach. Podstawowy kolor karniszy apartamentowych to matowy chrom, ale bez trudu znajdziesz także modele dwukolorowe, który znacznie powiększają liczbę możliwości aranżacyjnych.

Metalowe karnisze z białym frontem pasują m.in. do szkła i kamienia, takiego jak granit czy marmur. Nie brakuje też szyn, w których chłodny chrom ocieplono matowymi pasami w kolorze drewna bukowego, dębowego, mahoniowego, wenge i calvados. Takie modele pasują do gabinetów urządzonych w klasycznym stylu, pokojów dziennych w duchu kolonialnym czy apartamentów retro. Świetnie sprawdzą się też w pokojach dziecięcych i młodzieżowych.

Jakie karnisze apartamentowe wybrać?

  • Karnisze pojedyncze warto wybrać, jeżeli w kwestii dekoracji okien stawiasz na minimalizm. To rozwiązanie pozwala na zawieszenie firany bądź zasłony. Wsporniki przymocowane do ściany lub sufitu ułatwiają systematyczną zmianę dekoracji.
  • Karnisze apartamentowe podwójne są w sam raz np. na duet firanka osłaniająca okno w ciągu dnia plus zasłona na noc.
  • Karnisze apartamentowe sufitowe dają najwięcej możliwości aranżacyjnych. Jeżeli do wsporników sufitowych przymocujesz jednocześnie trzy albo cztery szyny, zyskasz miejsce dla tak efektownych, a zarazem praktycznych dekoracji, jak zasłony panelowe. Dzięki zamocowaniu karniszy do sufitu możesz zdecydować się także na wielowarstwową dekorację okien, np. grube zasłony, efektowną firankę z wzorami i firankę mgiełkę o niewielkiej gramaturze.

Karnisze apartamentowe uznaje się za elegancką, a jednocześnie funkcjonalną ozdobę, która pasuje do wielu wnętrz mieszkalnych i biurowych. Z kolei bogata kolekcja zakończeń i kolorów szyn sprawia, że wybrany karnisz apartamentowy można dopasować do konkretnego stylu aranżacyjnego. Wiesz już, że po prostu warto mieć je w swoim domu lub biurze.

Karnisze apartamentowe
Tagi wpisu:

Wersje językowe

Szukaj w serwisie

Galeria karniszy

Współpraca

polecane blogi

Istnieje możliwość zamówienia artykułu sponsorowanego w naszym serwisie. Po więcej informacji na temat wpisów płatnych oraz linków reklamowych zapraszamy tutaj: Artykuł sponsorowany