Kieliszek do szampana

Schłodzony szampan: ciesz się jego smakiem nie tylko w Sylwestra

Szampan jest trunkiem, który towarzyszy nam podczas wielu okazji. Wyśmienity, musujący napój rozwesela podniebienia gości, a dodatkowo – uprzyjemnia każde wspólne spotkanie. Sprawdźmy zatem, w jakich naczyniach należy serwować świeżo schłodzonego szampana.

Rodzaje kieliszków do podawania szampana

kieliszki do szampana
Źródło obrazka: https://www.ayedogifts.co.uk/personalised-monogrammed-gold-lsa-set-of-2-champagne-glasses-curl/

  • Długie, wąskie naczynia o zwężonej górnej części czaszy – wersja rekomendowana przez znawców szampana.
  • Kieliszki typu flet – z rozszerzaną czaszą (w trakcie nalewania, szampan będzie się bardzo pienił – to nie jest odpowiednie rozwiązanie).
  • Niskie kieliszki o szerokiej czaszy – często prezentowane w filmach (warto jednak wiedzieć, że duży otwór powoduje błyskawiczne ulatywanie bąbelków, a bąbelki to przecież podstawa).

Dodajmy jeszcze, że wśród bogatej oferty produktów można także znaleźć praktyczne kieliszki plastikowe – do jednorazowego użytku.

Kieliszki do szampana: w jaki sposób powinno się je pielęgnować?

Delikatne kieliszki do serwowania szampana należy myć ręcznie – najlepiej przy użyciu bezzapachowego płynu do naczyń. Po całkowitym wyschnięciu naczyń, powinniśmy je wypolerować.

Jak należy serwować szampana?

Każdy, kto choć raz w życiu otwierał butelkę z szampanem, doskonale wie, jak łatwo o popełnienie błędu… PAMIĘTAJMY: szampana należy otwierać bardzo ostrożnie; wszystko po to, aby nie zepsuć smaku napoju, a dodatkowo – nie poplamić sobie kreacji. Bardzo ważna jest także odpowiednia temperatura alkoholu. Szampana należy podawać w temperaturze ok. 6-9º C.

Uwielbiasz smak schłodzonego szampana? Sprawdź zatem, ile kosztują kieliszki do serwowania wina szampańskiego i ciesz się jego smakiem nie tylko w Sylwestra

  • Zestaw 6. sztuk kieliszków do szampana marki Florina, wykonany ze szkła sodowo – wapniowego – cena: 29.90 zł.
  • Komplet 6. sztuk kieliszków do szampana (190 ml), wykonany z najwyższej jakości szkła kryształowego bezołowiowego – cena: 141.00 zł.

PILNE: Wszystkie ceny podane na stronie internetowej są cenami poglądowymi i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów obowiązującego prawa.
Kieliszki do szampana będą stanowiły zwieńczenie dekoracji ślubnej. Eleganckie zestawy ślubne można nabyć drogą internetową!

Kieliszki do szampana
Tagi wpisu:

Wersje językowe

Polish PLEnglish ENGerman DEDutch NLFrench FRItalian ITSpanish ES

Szukaj w serwisie

Galeria kieliszków

Współpraca

polecane blogi

Istnieje możliwość zamówienia artykułu sponsorowanego w naszym serwisie. Po więcej informacji na temat wpisów płatnych oraz linków reklamowych zapraszamy tutaj: Artykuł sponsorowany