Klimatyzer

Chłodzenie i ogrzewanie w jednym – klimatyzer na pokładzie

Latem szukamy sposobu na ochłodę i ulżenie zmęczonemu upałem ciału. Jesienią zaś i zimą potrzebujemy dodatkowego ciepła, gdy centralne ogrzewanie nie do końca spełnia nasze oczekiwania. Na obydwie potrzeby odpowiada klimatyzator, jednak nie jest to jedyne urządzenie, które można sobie zafundować.

Nowoczesny klimatyzer, nazywany również klimatorem, przydaje się zarówno podczas upalnego lata, jak i mroźnej zimy. Co sprawia, że warto w niego zainwestować? Czy mobilny klimatyzer jest dobrą alternatywą dla klasycznej klimatyzacji? Sprawdźmy!

chlodzenie i ogrzewanie w jednym klimatyzer na pokladzie

Mały, ale o wielkich możliwościach

Kliamtyzery są niewielkie w porównaniu do tradycyjnych klimatyzatorów. Ich ogromnym atutem jest mobilność, czyli możliwość zastosowania w dowolnym pomieszczeniu. Jeśli przed południem pracujemy w domowym biurze, które jest mocno nasłonecznione i nagrzane, klimatyzer zapewni przyjemną mgiełkę nawilżonego powietrza. Gdy zaś przed wciąż gorącym i dusznym wieczorem w salonie zbierają się goście, wystarczy przesunąć klimatyzer, by to właśnie im zapewnić komfort korzystania z domowych przestrzeni.

Transport klimatyzera, który posiada kółeczka, jak modele z oferty sklepu https://econovli.pl/, jest banalny. Nie wymaga wysiłku, a sposób użytkowania gwarantuje równie dużą wygodę, co korzystanie z chłodnego i nawilżonego pomieszczenia. Mamy zatem do dyspozycji urządzenie niewielkie rozmiarami, ale o całkiem sporych możliwościach.

Nawilżona mgiełka zamiast zimnego powiewu

Zimne powietrze wydmuchiwane wprost na nas ze zwykłego wentylatora, teoretycznie daje ochłodę, ale tylko w tym miejscu, w którym jest ono wprowadzane. Gdy wentylator się obraca, znów czuć duchotę i gorące powietrze – aż do momentu, kiedy to łopatki wprawione w ruch ponownie skierują się na domownika. Jednak nieustanne narażenie na działanie wentylatora jest mało komfortowe, a do tego niekorzystnie działa na użytkownika – łatwo o zawianie, przeziębienie i odczuwanie dolegliwości bólowych.

Zamiast zimnego powiewu nawilżona mgiełka powietrza? Tak, bo to efekt oferowany właśnie przez klimatyzer. Gorące powietrze w klimatyzerze przechodzi przez wkłady wypełnione wodą. Domownicy uzyskują zatem chłodną i nawilżoną mgiełkę, która daje uczucie prawdziwego orzeźwienia. Nawilżone powietrze jest zaś niezbędne, aby utrzymać dobre samopoczucie. Nie chodzi bowiem o to, by poddawać się działaniu lodowatego nadmuchu, lecz o poprawę komfortu korzystania z domowych pomieszczeń, czyli odczuwalne obniżenie temperatury lub właśnie wrażenie ochłody, dzięki zastosowaniu klimatyzera.

Latem chłodzi, zimą grzeje

Klimatyzera można używać przez cały rok! Wystarczy wybrać model z funkcją termowentylatora, która przydaje się w sezonie jesienno-zimowym. Zamiast odkręcać grzejniki do oporu, przegrzewać i przesuszać pomieszczenia bez efektu, lepiej postawić na miejscowe dogrzewanie za pomocą mobilnego klimatyzera.

Półmetek lata niemalże za nami, ale przed nami kolejne tygodnie upalnych dni, a nawet nocy. Tuż po nich zaś spadek temperatury i ochłodzenie. Postawmy zatem na klimatyzer, który przyda się przez wiele kolejnych tygodni zmiennych temperatur.

Klimatyzer
Tagi wpisu:

Wersje językowe

Szukaj w serwisie

Galeria klimatyzatorów

Współpraca

polecane blogi

Istnieje możliwość zamówienia artykułu sponsorowanego w naszym serwisie. Po więcej informacji na temat wpisów płatnych oraz linków reklamowych zapraszamy tutaj: Artykuł sponsorowany