Kratka wentylacyjna do drzwi

Kratka wentylacyjna do drzwi

Kratki wentylacyjne do drzwi są potrzebne, bo dzięki nim mieszkanie jest prawidłowo wietrzone, nie ulega zawilgoceniu, jest wolne od grzybów oraz pleśni. Potrzebne są w drzwiach wewnętrznych mieszkania, ale najbardziej nieodzowne są w drzwiach łazienkowych i kuchennych, ponieważ znakomicie odprowadzają wilgoć z łazienki. Łazienka to pomieszczenie najbardziej narażone na zawilgocenie w całym mieszkaniu. A od wilgoci do grzyba całkiem niedaleko. Drzwi wewnętrzne nie są wyposażane w kratki wentylacyjne ze względów bezpieczeństwa.

Kratki wentylacyjne do drzwi łazienkowych – ceny

Kratki łazienkowe do drzwi łazienkowych powinny być wytrzymałe, ale też estetyczne i niedrogie. Ich cena jest wręcz symboliczna, bo oscyluje w granicach 8,50-10 złotych. Warto zatem wydać te pieniądze i cieszyć się mieszkaniem w komforcie i bez wilgoci.

Kratki wentylacyjne drzwiowe – kolorystyka i kształty

Kratki do drzwi

Źródło obrazka: http://www.classen.pl/files/temp/door-pict-big/1289261647_950_700_kratka-1.jpg

Kolorystyka kratek drzwiowych jest zróżnicowana – można kupić kratki białe, czarne, brązowe, beżowe i kremowe. Można także pokusić się o zakup kratek w różnych kształtach: prostokątnych, kwadratowych lub owalnych. Wszystko zależy od stylu naszego mieszkania. Jednak zawsze wybrać warto dobrą jakość. Nawet kosztem nieco wyższej ceny.

Kratki wentylacyjne drewniane

Kratki wentylacyjne drewniane sprawdzają się w domach wykonanych w stylu rustykalnym oraz w ozdobnych łazienkach. Przykładowe wymiary takiej kratki to 290 x 310 mm, a powierzchnia 400 centymetrów kwadratowych. Szerokość mocowania wynosić może 275-300 mm. Kratki drewniane są ekologiczne i najczęściej mają kolory beżowy lub brązowy. Cena kratki drewnianej wynosi od 40 do 60 złotych, jednak jest to dobra cena za kratkę wysokiej jakości oraz estetyki. Taka kratka wystarcza na długie lata. Jeśli ktoś marzy o kratce innego koloru, to zawsze może kupić farbę i drewno pomalować.

Podsumowanie

Podsumowując, remontując dom, warto wymienić stare kratki na nowe. Kratki też się zużywają, niszczą i rdzewieją (mowa o kratkach metalowych).

Kratki wentylacyjne do drzwi
Tagi wpisu:

Wersje językowe

Szukaj w serwisie

Galeria kratek wentylacyjnych

Współpraca

polecane blogi

Istnieje możliwość zamówienia artykułu sponsorowanego w naszym serwisie. Po więcej informacji na temat wpisów płatnych oraz linków reklamowych zapraszamy tutaj: Artykuł sponsorowany