Kratka wentylacyjna z wentylatorem

Kratki wentylacyjne sufitowe

Kratka sufitowa to kolejny rodzaj kratek wentylacyjnych. Są one zróżnicowane, czyli mają różnorodne kolory, wymiary oraz kształty. Mogą być montowane za pomocą pierścienia lub na kołki rozporowe. Kratki wentylacyjne sufitowe najczęściej są kwadratowe lub owalne. Kratki zazwyczaj można myć w wodzie, w delikatnym płynie do mycia naczyń, który nie uszkodzi impregnowanych włókien.

Kratki wentylacyjne ścienne

Kratka ścienna to kolejny bardzo popularny rodzaj kratki do wentylacji. Są montowane na kołki rozporowe lub klej montażowy. Mają kształty okrągły, kwadratowy lub owalny. W opakowaniach znajduje się nawet kilkadziesiąt sztuk takich kratek. Najczęściej są one wykonane z plastiku, a najbardziej typowy kolor to biel.

Kratki wentylacyjne podłogowe

Kratka podłogowa nie jest tak popularna jak kratki sufitowe czy ścienne, ale często jest używana. Muszą być wytrzymałe, aby nic nie stało się w przypadku nadepnięcia czy mocnego na nie nacisku. Najczęściej wykonane są ze stali szlachetnej i stosowane w budynkach użyteczności publicznej.

Kratki wentylacyjne higrosterowane

Kratka wentylacyjna higrosterowana jest nowością na rynku kratek. Nadają się do łazienek i kuchni, znakomicie zastępują tradycyjne kratki. Kratki wentylacyjne GHN dopasowują przepływ powietrza do warunków. Są one niewielkie, a ich zaletą jest to, że samodzielnie przymykają się, gdy wentylacja działa bardzo intensywnie. Przepływ powietrza zmieniany jest wtedy, gdy zmianie ulega wilgotność. Kratki te polecają fachowcy, eksperci oraz wszyscy ci, którzy kupili je i zainstalowali we własnych domach. Tego rodzaju produkt kosztuje co najmniej 200 złotych, ale są to dobrze i efektywnie wydane pieniądze.

Kratki wentylacyjne z wentylatorem

Kratka z wentylatorem

Źródło obrazka: http://www.justventilation.com.au/product_images/x/258/Heller_HEFS200_exhaust_fan__84577_zoom.jpg

Kratka wentylacyjna z wentylatorem to typ kratki ostatnio bardzo popularny. Dzięki wentylatorowi zasilanemu prądem cała wilgoć wyprowadzana jest z łazienki lub kuchni na zewnątrz budynku.

Podsumowanie

Podsumowując, zanim kupią Państwo kratki wentylacyjne warto zbadać rynek i porównać ceny produktów. Pozwoli to uniknąć rozczarowań i zbędnych wydatków. Dobrze dobrana kratka to skuteczna wentylacja oraz oszczędność pieniędzy. Na pewno warto starannie dobrać taki produkt.

Rodzaje kratek wentylacyjnych
Tagi wpisu:

Wersje językowe

Szukaj w serwisie

Galeria kratek wentylacyjnych

Współpraca

polecane blogi

Istnieje możliwość zamówienia artykułu sponsorowanego w naszym serwisie. Po więcej informacji na temat wpisów płatnych oraz linków reklamowych zapraszamy tutaj: Artykuł sponsorowany