Kratka wentylacyjna wymiary

Kratka wentylacyjna wymiary

Kratki wentylacyjne mają określone wymiary. Najczęściej są to następujące parametry: 170 x 170 mm, 170 x 210 mm, 175 x 290 mm, 290 x 310 mm. To przykładowe wymiary kratek drewnianych. Klient samodzielnie decyduje, które kratki kupi do wyposażenia własnego mieszkania. Jednak w razie wątpliwości warto porozmawiać z ekspertami budowlanymi.

Kratki wentylacyjne na wymiar

Jeśli klient potrzebuje kratek wentylacyjnych o wymiarach innych niż te sprzedawane w sklepach, wówczas może zgłosić się do producenta lub w sklepie zamówić kratki według potrzebnych parametrów. Oczywiście cena wówczas jest również inna, negocjowana lub ustalana przez producenta.

Kratki wentylacyjne regulowane

Kratki wentylacyjne

Źródło obrazka: http://www.fumevent.fr/photo/VENTILATION/grilles%20de%20ventilation/grille%20de%20soufflage%20et%20reprise%20ailettes%20orientables%20simple%20deflexion.png

Kratka wentylacyjna regulowana może być wykonana z drewna albo z metalu emaliowanego na określony kolor – biały, czarny, brązowy, czasem czerwony, niebieski lub inny – w zależności od gustu klienta. Kratka wentylacyjna regulowana pozwala sterować przepływem powietrza, wyposażona jest najczęściej w siatkę. Taka kratka nie jest droga, ponieważ zazwyczaj kosztuje około 16-20 złotych. Producenci najczęściej oferują kratki malowane na biało odpowiednie do większości drzwi łazienkowych lub kuchennych. Ukierunkowany, regulowany lub filtracyjny nawiew powietrza jest największym walorem takich kratek.

Wymiar kratek wentylacyjnych

Wymiar kratek wentylacyjnych jest istotny, ponieważ decyduje nie tylko o estetyce kratek, ale także o powierzchni nawiewu i wentylacji. Dlatego montując drzwi dobrze jest poczytać opinie internautów na forach oraz poprosić o pomoc i poradę ekspertów. Oni najlepiej podpowiedzą, które kratki mają stosowne parametry i który z producentów oferuje kratki odpowiednio wysokiej jakości.

Kratki wentylacyjne wymiary
Tagi wpisu:

Wersje językowe

Szukaj w serwisie

Galeria kratek wentylacyjnych

Współpraca

polecane blogi

Istnieje możliwość zamówienia artykułu sponsorowanego w naszym serwisie. Po więcej informacji na temat wpisów płatnych oraz linków reklamowych zapraszamy tutaj: Artykuł sponsorowany