Kratki wentylacyjne z żaluzją

Kratka wentylacyjna zamykana

Kratki wentylacyjne zamykane są bardzo praktycznym rozwiązaniem. Mogą być drewniane, nierdzewne, chromoniklowane. Każde rozwiązanie ma swoich zwolenników. Kratka chromonikowana ma wiele zalet: można myć ją pod bieżącą wodą lub w zmywarce. Można cieszyć się nią przez długie lata, bo wcale nie rdzewieje. Można kupić kratkę w typowych rozmiarach, ale można również zamówić model pod własne potrzeby. Jedyną wadą kratki chromoniklowanej jest jej cena wynosząca od 120 złotych wzwyż. Jednak wiadomo, że za wysoką jakość trzeba zapłacić.

Kratki wentylacyjne z żaluzją

Kratka wentylacyjna z żaluzją działa tak samo, jak żaluzja w oknie: reguluje nie przepływ światła, lecz przepływ powietrza, pozwalając samodzielnie sterować domową wentylacją. Takiego rodzaju kratka jest bardzo prosta w obsłudze.

Kratka wentylacyjna z wiatrakiem

Kratka wentylacyjna z wiatrakiem montowana jest na kołki rozporowe. Są to tak zwane kratki z wiatrakiem kominkowe oferowane w szerokiej gamie kolorów, wzorów i cen – od 28 do ponad 100 złotych za jeden egzemplarz takiej kratki. Takich kratek nie wolno montować w łazienkach, zgodnie z odpowiednimi przepisami prawa budowlanego.

Kratka wentylacyjna elektryczna

Kratki z żaluzją

Źródło obrazka: http://176.31.106.146/zdjecia/z219/2198595/foto/1.jpg

Kratka wentylacyjna elektryczna jest nowością i ciekawym rozwiązaniem. Jest to rozwiązanie innowacyjne, ale w czasach rosnących cen energii elektrycznej nieco kosztowne. Takie kratki często montuje się w łazience lub kuchni. Jeśli użytkownikom domu zależy na oszczędności, to warto zainstalować wentylację grawitacyjną, która działa bez użycia energii elektrycznej i pozwala oszczędzać pieniądze.

Podsumowanie

Podsumowując, wybierając kratki wentylacyjne kierujmy się ekonomią i naszym domowym budżetem. Jednak nie zawsze warto brać towar najtańszy, lepiej dołożyć kilkadziesiąt złotych do ceny jednej kratki, a zyskać produkt dobrej jakości i na długie lata. Taki produkt posłuży długo, efektywnie i bezawaryjnie.

Kratka wentylacyjna z żaluzją
Tagi wpisu:

Wersje językowe

Szukaj w serwisie

Galeria kratek wentylacyjnych

Współpraca

polecane blogi

Istnieje możliwość zamówienia artykułu sponsorowanego w naszym serwisie. Po więcej informacji na temat wpisów płatnych oraz linków reklamowych zapraszamy tutaj: Artykuł sponsorowany