Kratka wentylacyjna zewnętrzna

Kratki kominowe zewnętrzne

Nie tylko kratki wewnętrzne dostępne są w sprzedaży. Istnieją również kratki wentylacyjne zewnętrzne. Ważne, aby były one nierdzewne oraz odporne na zmienne warunki pogodowe. Mogą być w kolorze białym lub brązowym. Montowane są na tynku, czyli stosowany jest tak zwany montaż natynkowy.

Kratki wentylacyjne metalowe zewnętrzne

Kratki wentylacyjne metalowe zewnętrzne są odporne na wilgoć i korozję. Instaluje się je na budynkach i w ten sposób zapewnia prawidłową cyrkulację powietrza. Najtańsze modele kratek metalowych kosztują około 11-15 złotych brutto. Najdroższe przekraczają koszt 60 złotych. Jednak jest to cena możliwa do zaakceptowania pod warunkiem, że nie musimy takich kratek montować w dużej ilości, lecz możemy ograniczyć się do kilku sztuk tego produktu.

Kratki wentylacyjne zewnętrzne – ceny

Ceny kratek wentylacyjnych zewnętrznych zależą od rozmiarów, materiału oraz firmy produkującej takie kratki. Na przykład kratki wentylacyjne zewnętrzne nierdzewne kosztują od 44 do 150 złotych. Są to kratki na lata, wytrzymają nawet 20 lat, bez śladu rdzy i uszkodzeń. Kratki nawiewowo-wywiewne kosztują od 40 do blisko 200 złotych.

Kratki wentylacyjne zewnętrzne – gdzie je kupić?

Kratki zewnętrzne

Źródło obrazka: http://www.bbsheetmetal.com/images/products/1597/p1597.jpg

Gdzie można kupić kratki zewnętrzne? Najlepiej rozejrzeć się w internecie – tam jest kopalnia informacji oraz wiedzy. Nawet jeśli nie chcemy kupować kratek przez internet warto poznać ofertę i dopiero wtedy kupić wymarzone kratki w tradycyjnym sklepie. Internet jednak oferuje wiedzę o cenach, jakości i producentach. Bez takiej wiedzy niemożliwy jest wybór produktów.

Podsumowanie

Podsumowując, nie warto kupować drewnianych kratek zewnętrznych – mimo ich efektownego wyglądu. Nie są one wytrzymałe na warunki atmosferyczne, czyli deszcz, mróz, grad, promieniowanie słoneczne. O wiele skuteczniejsze i trwalsze są wkładki metalowe, najlepiej chromoniklowane. One posłużą długie lata i pomogą zapewnić właściwą wentylację każdego mieszkania, domu i biura. I tym należy się kierować, wybierając kratki wentylacyjne zewnętrzne.

Zewnętrzne kratki wentylacyjne
Tagi wpisu:

Wersje językowe

Szukaj w serwisie

Galeria kratek wentylacyjnych

Współpraca

polecane blogi

Istnieje możliwość zamówienia artykułu sponsorowanego w naszym serwisie. Po więcej informacji na temat wpisów płatnych oraz linków reklamowych zapraszamy tutaj: Artykuł sponsorowany