Owoce w lodówce

Jak przechowywać owoce w lodówce?

Owoce to jedne z najszybciej psujących się produktów. Nie ulega zatem wątpliwości, że utrzymanie ich świeżości przez dłuższy czas jest wyzwaniem. Najlepszą strategią jest więc wybranie odpowiedniego sprzętu oraz nauczenie się, w jaki sposób przechowywać tego typu produkty w lodówce, aby zachowały świeżość nawet przez dobrych kilka dni po przywiezieniu ich do domu. Z niniejszego artykułu dowiesz się, co pozwoli Ci zachować zapasy świeżych owoców oraz w jaki sposób powinieneś je przechowywać.

jak przechowywac owoce w lodowce 1

Wybór odpowiedniego sprzętu

Wybór odpowiedniego sprzętu służącego do przechowywania żywności nie jest łatwe. Zależy on głównie od indywidualnych potrzeb (np. liczby domowników), gabarytów i parametrów, a także kwoty, jaką chce się przeznaczyć na zakup nowej lodówki. Ważne jest również, aby lodówka była funkcjonalna (powinno wziąć się pod uwagę sposób otwierania drzwi, wysuwania szuflad, itp.) oraz podobała się jej użytkownikowi wizualnie – powinna pasować do wnętrza.

Jaką lodówkę wybrać? Propozycje

Na rynku AGD można znaleźć co najmniej kilka rodzajów lodówek. Do najpopularniejszego typu, bez wątpienia, należą lodówki jednodrzwiowe, które przeznaczone są dla osób, które nie chcą przechowywać zbyt wielu produktów lub posiadają kuchnię o niewielkim metrażu. W przypadku lodówek jednodrzwiowych, warto zwrócić uwagę na lodówki bezszronowe – no frost.

Kolejnym typem jest lodówka side by side, która weszła na rynek sprzedażowy kilka lat temu i po chwilę obecną jest jednym z najchętniej wybieranych sprzętów AGD tego typu. Wyróżnia je nie tylko minimalistyczny, elegancki design, ale także pojemność oraz funkcjonalność – po jednej stronie znajduje się chłodziarka, zaś po drugiej zamrażarka.

Lodówka z kostkarką to propozycja dla osób lubiących mocno schłodzone napoje. Pozwala ona na zaoszczędzenie miejsca w lodówce, które zajęłaby kostkarka – jej mechanizm znajduje się z tyłu sprzętu, dzięki czemu 100% pojemności zamrażarki pozostaje do dyspozycji.

Natomiast w podróży przydatna może okazać się lodówka turystyczna. Zajmuje niewiele miejsca, przez co może stać się dobrą propozycją również dla osób, które nie mają miejsca na umieszczenie lodówki o standardowych wymiarach (np. wynajmują pokój).

Podczas wyboru lodówki należy więc kierować się indywidualnymi preferencjami i potrzebami. Warto także sprawdzić, czy jest ona energooszczędna, ponieważ pozwoli to na nie tylko na zaoszczędzenie energii, ale także pieniędzy.

W jaki sposób przechowywać owoce?

Owoce w lodówce

Duża część z owoców nie wymaga przechowywania ich w lodówce (np. banany, awokado, cytryny, ananas, papaja), jednak owoce mocno dojrzałe lub delikatne powinny zostać w niej umieszczone. W lodówce można trzymać także wszystkie owoce, które niewydzielające etylenu. Do tej grupy należą więc m.in.:

  • Maliny;
  • Truskawki;
  • Czereśnie;
  • Winogrona;
  • Borówki;
  • Jabłka;
  • Poziomki;
  • Śliwki;
  • Jagody;
  • Kiwi.

W lodówce powinno umieścić się także owoce pozbawione skórki, a także sałatki, smoothie i soki stworzone na jej bazie. Maksymalny czas przechowywania ich to trzy dni.

Owoce w zamrażarce

Oprócz standardowego przechowywania owoców w lodówce, można umieścić je także w zamrażarce. Powinny być one jak najbardziej świeże, umieszczone w hermetycznych woreczkach, które można szczelnie zamknąć – tak, aby dopływ powietrza był jak najmniejszy.

Wiedza o tym, w jaki sposób przechowywać owoce może okazać się przydatna jedynie w przypadku, gdy użytkownik lodówki wie, w jaki sposób ustawić ją, aby temperatura była prawidłowa. Tylko wtedy umieszczenie produktów w lodówce pomoże w zachowaniu ich świeżości na kilka dodatkowych dni.

Jak przechowywać owoce w lodówce?
Tagi wpisu:

Wersje językowe

Szukaj w serwisie

Galeria lodówek

Współpraca

polecane blogi

Istnieje możliwość zamówienia artykułu sponsorowanego w naszym serwisie. Po więcej informacji na temat wpisów płatnych oraz linków reklamowych zapraszamy tutaj: Artykuł sponsorowany