Łóżka do dziecięcego

Jak wybrać łóżko do dziecięcego pokoju?

Zanim zdecydujesz się na zakup łóżka dla swojego malucha, zastanów się, jaki mebel będzie najlepszy dla twojego dziecka. Dobrze dobrane łóżeczko będzie z twoją pociechą przez najbliższe kilka lat. Warto więc przemyśleć tę decyzję i dokładnie zapoznać się z ofertą producentów łóżek, tak, żeby świadomie móc wybrać model, który jak najbardziej będzie odpowiadał potrzebom malucha.

Jak wybrać łóżko do dziecięcego pokoju?

Kupowanie łóżka dla dziecka nie musi być trudne!

Jednym ze sklepów, na które warto zwrócić uwagę, szukając łóżka dla dziecka, jest sklep z łóżkami InterBeds. Znajdziesz tam jakościowe produkty, dostosowane do potrzeb najmłodszych. Nie tylko pod względem funkcjonalności, ale też estetyki. W ofercie znajdują się m.in. łóżka z naklejkami przedstawiającymi postacie z bajek. InterBeds to polski producent łóżek dziecięcych i tych przeznaczonych dla młodzieży, oferujący swoim klientom łóżka pojedyncze, podwójne i piętrowe. A nawet trzyosobowe! Jeżeli nie wiesz, czym się kierować podczas wybierania łóżka dla swojego dziecka, to poniżej znajdziesz praktyczne wskazówki, które pomogą ci w podjęciu decyzji.

Na co zwracać uwagę wybierając łóżko dla dziecka?

Odwiedzając sklep z łóżkami, powinieneś zwrócić uwagę przede wszystkim na jakość mebla. Od niej zależy bowiem bezpieczeństwo twojego dziecka. Dla najmłodszych dzieci warto zdecydować się na model z barierką. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie ma ryzyka, że maluch spadnie z łóżeczka podczas snu lub zabawy. Jeżeli mamy taką możliwość wybierzmy łóżko, którego barierkę da się zdjąć. Po zdjęciu barierki mebel będzie się nadawał nie tylko dla najmłodszych, ale również dla nieco starszych dzieci.

Każdy, sprawdzony producent łóżek wie, że bezpieczeństwo malucha jest najważniejsze. Dlatego, większość łóżeczek dla dzieci posiada zaokrąglone krawędzie, które minimalizują ryzyko urazów. Oprócz bezpieczeństwa istotna jest również funkcjonalność. Łóżka wyposażone w dodatkową szufladę, pozwalają na przechowywanie pościeli lub zabawek malucha, co ułatwia utrzymanie porządku.

kadzieciece 1

Planuj z wyprzedzeniem – maluchy szybko rosną!

Dzieci rozwijają się błyskawicznie, szczególnie na początkowych etapach życia. Dlatego, zanim podejmiesz decyzję o zakupie konkretnego łóżeczka, zastanów się, kiedy planujesz wymienić dziecku ten mebel. A może planujesz dalsze powiększenie rodziny lub też kolejny maluch już czeka, żeby przyjść na świat? Wszystkie tego typu kwestie, warto uwzględniać podczas wybierania łóżeczek.

Jeżeli planujesz kupić łóżko, które posłuży twojemu dziecku jak najdłużej, to wybierz model, którego rozmiar będzie odpowiadał np. 8-10-letniemu dziecku. Jednocześnie pamiętaj, że nie wszystko da się przewidzieć. Może się bowiem okazać, że np. twój maluch szybko rośnie i w wieku 9 lat będzie zwyczajnie za duży na wybrane mu łóżeczko. Jeśli natomiast dziecko ma rodzeństwo lub też planujesz posiadanie większej ilości dzieci, warto rozważyć zakup łóżka dwupiętrowego lub trzyosobowego, które będzie służyło dwójce lub trójce maluchów.

Estetyka mebli ma znaczenie

Producenci łóżek drewnianych (czy to InterBeds, czy dowolny inny) bardzo często posiadają w swojej ofercie produkty o ciekawej estetyce. Mogłoby się wydawać, że łóżko pełni głównie funkcję użytkową. Powinno więc być komfortowe, funkcjonalne i zapewniać dziecku bezpieczeństwo. Czy aby na pewno? Oczywiście, pragmatyzm jest bardzo ważny i należy wybierać meble spełniające wymienione już kryteria. Nie oznacza to jednak, że nie warto zwracać uwagi na design i wygląd łóżka.

Choć łóżeczko i meble nie kojarzą nam się z dekoracjami, to nic nie stoi na przeszkodzie temu, by się nimi stały (szczególnie w dziecięcym pokoju). Łóżka dla maluchów mogą przybierać rozmaite kształty, mieć różnorodne kolory i formy. Jeżeli twoje dziecko jest nieco starsze, możecie sami ozdobić meble, np. za pomocą naklejek lub malowania z wykorzystaniem szablonów. Twoja pociecha z pewnością będzie dumna, że mogła sama udekorować swoje łóżko. Jeśli jednak ani ty, ani twoje dziecko nie przepadacie za malowaniem, rysowaniem i innymi formami rękodzieła, to nic nie stoi na przeszkodzie temu, żeby kupić łóżko, które od początku będzie ozdobione np. naklejkami z wizerunkiem ulubionych postaci malucha.

Jak wybrać łóżko do dziecięcego pokoju?
Tagi wpisu:

Wersje językowe

Szukaj w serwisie

Galeria łóżek dla dzieci

Współpraca

polecane blogi

Istnieje możliwość zamówienia artykułu sponsorowanego w naszym serwisie. Po więcej informacji na temat wpisów płatnych oraz linków reklamowych zapraszamy tutaj: Artykuł sponsorowany