Wybór łóżka do sypialni

Czym się sugerować podczas wyboru łóżka do sypialni?

Człowiek przesypia ⅓ swojego życia, dlatego zdrowy sen jest niezwykle ważny. Przy wyborze odpowiedniego łóżka do sypialni warto więc zwrócić uwagę na kilka kwestii. Na rynku dostępnych jest wiele modeli łóżek: łóżka tapicerowane do sypialni, łóżka drewniane, metalowe, a także sofy z funkcją spania. Czy wiesz, który z nich wybrać?

Czym się sugerować podczas wyboru łóżka do sypialni?

Jakie powinno być dobre łóżko?

Dobre łóżko powinno być przede wszystkim wygodne i dopasowane do naszych potrzeb. Są jednak też inne istotne warunki, które warto wziąć pod uwagę. Łóżka dzielimy na te jednoosobowe i dwuosobowe. Standardowy rozmiar łóżka dwuosobowego to 160x200cm. W dużej sypialni dobrze sprawdzi się także łóżko o większym rozmiarze. Kiedy jeszcze warto wybrać duże łóżko? Oczywiście większa powierzchnia do spania zapewnia duży komfort w przypadku, gdy często zmieniamy pozycję. Wzrost oraz waga to także kwestie, które trzeba rozważyć przy wyborze idealnego mebla do spania. Dla osoby, która mierzy 2m standardowe łóżko z pewnością okaże się za małe. By czuć się w nocy dobrze, potrzebna jest dodatkowa przestrzeń, umożliwiająca nieskrępowane ruchy. Nie bez znaczenia jest też wysokość zagłówka – wysoki zagłówek to dobre rozwiązanie nie tylko ze względów estetycznych, ale i praktycznych. Jeśli lubimy przed snem poczytać książkę, to wyższy zagłówek może okazać się niezbędny. Rama łóżka powinna z kolei umożliwiać wygodne siedzenie oraz dodatkowe przechowywanie. Od wygody łóżka zależy również materac, gdyż dobrej jakości materac nie obciąża kręgosłupa. 

Typy łóżek

Łóżko powinno także pasować do stylistyki całego pomieszczenia, ponieważ to zwykle ono zwraca na siebie największą uwagę. Do wyboru mamy klasyczne łóżka z ramą lub łóżka kontynentalne. Łóżka drewniane i metalowe są dość uniwersalne, jednak nie tak wygodne jak łóżka tapicerowane do sypialni. Zaletą łóżek tapicerowanych jest też to, że zwykle wyposażone są w pojemnik do przechowywania pościeli. Nadają one też sypialni przytulności i wprowadzają klimat, który sprawia, że aż chce się odpoczywać. Łóżka kontynentalne są wysokie oraz inaczej skonstruowane. Posiadają wbudowaną skrzynię oraz wewnętrzny materac. To opcja bardzo elegancka i zapewniająca królewski sen, jednak i wymagająca sporo przestrzeni. Typ łóżka możemy dobrać zarówno na podstawie własnych preferencji, jak i stylu wnętrza. Łóżka drewniane sprawdzą się, m.in. we wnętrzach boho, łóżka z ramą metalową to świetny pomysł do pomieszczenia w stylu loftowym, a łóżka tapicerowane nadają sypialni szyku glamour, ale i nowoczesności. Obecnie do wyboru mamy wiele rodzajów tkanin, np. melanżowe czy welurowe. W przypadku łóżek tapicerowanych możemy kierować się też rodzajem pikowania, mogą być one gładkie bądź bogato przeszywane. Jeśli chodzi o barwę, i tutaj jest duża dowolność. Można postawić na stonowane beże czy szarości lub kontrastowe i odważne kolory, jak żółty czy czerwony. Przykładowe modele znajdziesz na stronie: https://www.ordesign.pl/c/lozka,15

Jakie łóżko do małej sypialni?

Łóżka tapicerowane do sypialni są wygodne i bezpieczne, ponieważ miękka tkanina chroni przed ewentualnymi uderzeniami. Jest to szczególnie ważne, gdy mamy dzieci. Jednak w małych pomieszczeniach nie zawsze możemy pozwolić sobie na taki model. Do bardzo małych przestrzeni polecane jest łóżko o wymiarach 140×200. Pomimo swojego rozmiaru zapewnia wygodę oraz komfort dwóm dorosłym osobom. Jeśli jednak zależy nam na czymś, co oferuje dodatkowe funkcje, warto rozważyć rozkładaną sofę. Są one dostępne w różnych rozmiarach oraz zwykle posiadają pojemnik na pościel, czego brakuje, np. w łóżku drewnianym czy metalowym. Jednak mając łóżko drewniane lub metalowe odpowiedniej wysokości, możemy wykorzystać przestrzeń pod nim. Małe łóżko – 140×200 cm może także pozwolić nam na wstawienie obok, choćby niewielkiej szafki nocnej, która jest bardzo praktycznym meblem. Dzięki niej obok łóżka możemy odłożyć potrzebne rzeczy, takie jak, np. okulary czy telefon komórkowy i postawić lampkę nocną.

Czym się sugerować podczas wyboru łóżka do sypialni?
Tagi wpisu:

Wersje językowe

Szukaj w serwisie

Galeria łóżek do sypialni

Współpraca

polecane blogi

Istnieje możliwość zamówienia artykułu sponsorowanego w naszym serwisie. Po więcej informacji na temat wpisów płatnych oraz linków reklamowych zapraszamy tutaj: Artykuł sponsorowany