Łóżko dla nastolatka

Łóżko do sypialni nastolatka – jakie sprawdzi się najlepiej?

Wyposażenie pokoju dziecka może być kłopotliwe. Jak bowiem dobrać odpowiednie meble, oświetlenie i dodatki, aby wnętrze było równie praktyczne, co dostosowane do upodobań pociechy? Szczególnie ważny może okazać się zakup łóżka do sypialni. W jaki sposób wybrać, aby było ono wygodne i jednocześnie dopasowane do wnętrza? Poniżej podpowiadamy, czym się kierować. Sprawdź!

kodosypialni1

Wygodne łóżko gwarancją odpowiedniej higieny snu

Ludzkie ciało potrzebuje odpoczynku, by móc się zregenerować i nabrać sił na kolejny dzień. Odpowiednio długi i komfortowy sen jest szczególnie ważny wśród nastolatków, którzy wciąż się rozwijają. Zachwianie go może skutkować nie tylko złym samopoczuciem, ale i problemami szkolnymi w przyswajaniu nowej wiedzy. Aby temu zaradzić, niezbędny będzie zakup odpowiedniego łóżka.

Jakie łóżko do sypialni nastolatka?

Właściwie dopasowany mebel wypoczynkowy zagwarantuje higienę snu na wysokim poziomie, pozwalając tym samym Twojemu dziecku na odprężenie. Musisz jedynie pamiętać o kilku aspektach, które będą miały znaczący wpływ na praktyczność, jak i estetykę kupowanego łóżka do sypialni. Jakie sprawdzi się najlepiej? Przemyśl poniższe czynniki i weź je pod uwagę przed dokonaniem wyboru.

Wymiary mebla dopasowane do wieku dorastającego dziecka

Podstawowym aspektem przy wyborze łóżka są oczywiście jego wymiary. Długość i szerokość kupowanego mebla wypoczynkowa powinna być dopasowana do wzrostu dziecka. W ten sposób zyskasz pewność, że wybrany model zapewni mu komfortowy sen, bez konieczności układania się w niewygodnej, podkulonej pozycji.

Pamiętaj również o tym, aby przy zakupie łóżka uwzględnić metraż pokoju. Zbyt duże może się w nim po prostu nie zmieścić lub zabrać przestrzeń dla innych niezbędnych mebli, takich jak biurko czy szafa. W pokoju nastolatka warto postawić łóżko o wymiarach nie mniejszych niż 90×200 cm, jeśli jednak masz taką możliwość – sięgnij po model 120×200 cm czy nawet 160×200 cm, a zakup będzie służył przez długi czas, spełniając potrzeby wciąż rosnącego nastolatka.

Jaka rama łóżka: drewniana, metalowa czy może obita miękkim materiałem?

kosypialniane

Wybór ramy łóżka można podyktować upodobaniami nastolatka i stylem sypialni, w której będzie stało. Rama wykonana z drewna to wariant najlepiej sprawdzający się we wnętrzach klasycznych, jednak tak naprawdę łatwo dopasować je do niemal każdego stylu. Najczęściej wybierana jest do pokojów dorastających chłopców, ale nie jest to reguła. Metalowe ramy są zaś idealne do dziewczęcych przestrzeni w stylach industrialnych, loftowych i minimalistycznych. A ramy łóżek sypialnianych obite miękkimi tkaninami to wybór dość uniwersalny, do przestrzeni nowoczesnych – wystarczy, że nastolatek wybierze swój ulubiony kolor materiału.

Wygodny materac podstawą komfortowego snu

Łóżko sypialniane to nie tylko sama rama, ale i materac, który w największej mierze odpowiada za komfort snu, powinien więc być odpowiednio dobrany do nastolatka. Należy zwrócić uwagę na jego elastyczność i twardość, które będą odpowiadały za dopasowywanie się go do kształtu i ciężaru ciała dorastającego dziecka. Ważna jest także odporność na odkształcenia i trwałość, jeśli zależy Ci na praktyczności materaca nawet po upływie dłuższego czasu. A jeśli Twój nastolatek jest podatny na alergie, zadbaj o kupno łóżka do sypialni z materacem antyalergicznym, zapobiegającym gromadzeniu się kurzu i roztoczy, które mogłyby powodować nasilenie objawów chorobowych.

Wybór łóżka do pokoju nastolatka można podyktować także obecnością zagłówka czy ozdobnością danego modelu. Ważna jest również obecność szuflad bądź pojemnika na pościel, które pozwolą wygospodarować dodatkową przestrzeń do przechowywania. Pamiętaj o tym, a kupiony mebel wypoczynkowi doskonale sprawdzi się w prywatnej przestrzeni dorastającego dziecka.

Łóżko do sypialni nastolatka
Tagi wpisu:

Wersje językowe

Szukaj w serwisie

Galeria łóżek do sypialni

Współpraca

polecane blogi

Istnieje możliwość zamówienia artykułu sponsorowanego w naszym serwisie. Po więcej informacji na temat wpisów płatnych oraz linków reklamowych zapraszamy tutaj: Artykuł sponsorowany