Łóżko na pletach

Łóżko na paletach

Własnoręcznie wykonane łóżko z palet (ostatnimi czasy) cieszy się coraz większym uznaniem. Palety pozwalają na stworzenie oryginalnych, niepowtarzalnych mebli, dzięki czemu możemy z łatwością wykreować własne i zarazem unikatowe/osobliwe modele.

Czego potrzebować będziemy do zbudowania własnego/nietypowego łóżka?:

– palet (to po pierwsze);
– farby;
– materaca.

Jeśli pragniesz urządzić sypialnię w sposób nietuzinkowy, inspirujący i bardzo stylowy, nie wyrzucaj drewnianych palet spoczywających gdzieś w kącie twojego garażu. Wykorzystaj je do aranżacji alkowy, ofiarowując im tym samym nowe, lepsze życie.

Łóżka z palet

Łóżka z palet

Źródło obrazka: http://bi.gazeta.pl/im/50/6e/cb/z13332048Q,Lozko-z-palet.jpg

Łóżko z europalet to innowacyjny sposób na niebanalne wnętrze (dosyć już tradycyjnych, konwencjonalnych rozwiązań, czas na nowe, świeże spojrzenie na aranżację sypialni).

Łóżko z palet – euro

Zalety łóżek z palet:

– nietypowy design;
– ekologiczność (palety to wyłącznie naturalne materiały);
– niski koszt wykonania (łóżko na paletach to stosunkowo niedroga inwestycja);
– łóżko z palet to ostatni krzyk mody.

Jak zrobić łóżko z palet?

Jak zrobić łóżko z palet? (to prostsze niż ci się wydaje):

1). Po pierwsze, należy odpowiednio przygotować palety do dalszej pracy, tj. dokładnie je wyczyścić, wysuszyć, usunąć z ich powierzchni wszelkie nierówności (na przykład drzazgi).

2). Po drugie, dokładanie wygładzić drewno szlifierką bądź papierem ściernym (wierzch oraz boki palet). Po wykonaniu w/w czynności (gdy pył już opadnie), należy starannie wytrzeć palety. Surowe drewno warto również zagruntować.

3). Po trzecie, malujemy palety na wybrane przez siebie odcienie (jeśli nie zamierzamy używać kolorowych farb, możemy zastosować bejcę lub odpowiedni lakier do drewna).

4). Po czwarte, należy popuścić wodze fantazji i wykreować prawdziwe meble marzeń (to jak będą wyglądały, zależy wyłącznie od naszej kreatywności).

Łóżko z palet
Tagi wpisu:

Wersje językowe

Szukaj w serwisie

Galeria łóżek do sypialni

Współpraca

polecane blogi

Istnieje możliwość zamówienia artykułu sponsorowanego w naszym serwisie. Po więcej informacji na temat wpisów płatnych oraz linków reklamowych zapraszamy tutaj: Artykuł sponsorowany