Lustro łazienkowe

Lustro łazienkowe – klasyczne, z podświetlaniem, z szafką

Wybierając lustro łazienkowe zwykle każdy kieruje się własnym gustem i wygodą, biorąc pod uwagę jego kształt i wielkość, a także dodatkowe funkcje. Na rynku dostępne są lustra owalne i prostokątne, zarówno małe, jak i bardzo duże. Łazienkowe lustro może być również zintegrowane z szafką oraz podświetlone. Przeczytaj poniższy tekst i dowiedz się, co oferują producenci.

lustrolazienkowe 1

Lustra klasyczne

Klasyczne lustro łazienkowe to tafla lustrzana z ładnie wykończonymi krawędziami lub ramą. Poza elementami montażowymi w różnej postaci (najczęściej zależy to od kształtu i wielkości lustra), nie posiada żadnych dodatkowych części. Takie lustro świetnie nadaje się do łazienek minimalistycznych, a także urządzonych w stylu retro. Warunkiem jego zastosowania jest dobre oświetlenie nad miejscem, w którym zamierzamy powiesić lustro – najlepiej jeśli są to lampy ścienne lub reflektory kierunkowe. Wtedy klasyczne lustro będzie nie tylko piękne, ale również funkcjonalne.

Lustra z oświetleniem

Rozwój oświetlenia LED pozwolił m.in. na produkcję luster z wykorzystaniem tego rodzaju podświetlenia. Ze względu na niski pobór mocy, brak efektu nagrzewania i niewielkie rozmiary przy dobrych parametrach świetlnych, diody LED mogą być wbudowane również w elementy o nieznacznej grubości. Dlatego świetnie nadają się do luster.

Podświetlanie luster łazienkowych realizowane jest na różne sposoby – może to być pas świetlny u góry lustra, albo wokoło, zlokalizowany na tafli. Dostępne są także lustra, w których światło emitują krawędzie, co daje efekt oświetlenia wydobywającego się „spod” lustra. Można również nabyć lustro z klasyczną, zintegrowaną z nim lampką – oczywiście również ledową. 

Lustra z szafką

Szafka wisząca z lustrzanymi drzwiczkami to rozwiązanie stosowane od dawna. Sprawdza się szczególnie w niewielkich łazienkach, gdzie dobre zagospodarowanie dostępnej przestrzeni jest bardzo ważną kwestią. Obecnie jednak, poza klasycznymi szafkami z lustrem, producenci oferują również nieco inne rozwiązania – np. lustra ze zintegrowanymi półkami, które mocowane są w taki sposób, że tafla lustra stanowi ich tylną ściankę, albo lustro z szafką „naklejoną” na taflę.

Ciekawy trend – lustro jak obraz

Trendem interesującym pod względem designu są ostatnio lustra, w których zamiast klasycznych, wąskich krawędzi, producent mocuje wąskie tafle lustrzane. W ten sposób zyskuje efekt malarskiego płótna na blejtramie. Takie lustro jest grubsze niż klasyczne, a jednocześnie jego boki stanowią również lustra, co daje ciekawy efekt wizualny.

Lustro łazienkowe
Tagi wpisu:

Wersje językowe

Szukaj w serwisie

Galeria luster

Współpraca

polecane blogi

Istnieje możliwość zamówienia artykułu sponsorowanego w naszym serwisie. Po więcej informacji na temat wpisów płatnych oraz linków reklamowych zapraszamy tutaj: Artykuł sponsorowany