Szafka narzędziowa

Szafka narzędziowa do zadań specjalnych: cechy, ceny i wyposażenie

Dobre zorganizowanie przestrzeni w warsztacie to podstawa efektywności pracy każdego fachowca. Nie sprzyjają jej porozkładane wszędzie narzędzia, wielość skrzynek z powtarzającym się wyposażeniem czy samodzielnie, często w pośpiechu wykonane konstrukcje. Na szczęście są szafki narzędziowe do zadań specjalnych – rozwiązanie dedykowane profesjonalistom!

szafka narzedziowa

Szafka narzędziowa w profesjonalnym warsztacie – jaka powinna być?

Bardzo szeroki wybór rozwiązań przeznaczonych do przechowywania narzędzi oraz duży zakres cenowy rodzą pytania o cechy, jakimi powinna wyróżniać się funkcjonalna szafka narzędziowa. Podstawa to oczywiście jakość. Szafka narzędziowa sprawi więcej kłopotu niż pożytku, jeśli szuflady nie będą się domykać, wewnętrzne moduły łamać, a koła rozjeżdżać. Unikaj więc najtańszych rozwiązań.

Zwróć uwagę na funkcjonalności, jakie ma profesjonalna szafka narzędziowa od Högert Technik. Dostępne w różnych wariantach szafki tego producenta zostały wyposażone w szuflady o dużym maksymalnym obciążeniu (w zależności od rozmiaru elementu, nawet do 25 kg). Możliwość pełnego wysunięcia szuflady umożliwia łatwy dostęp do wszystkich znajdujących się w niej narzędzi. Jednocześnie szafka narzędziowa ma specjalne zabezpieczenie przed możliwością otwarcia więcej niż jednej szuflady jednocześnie, które chroni przed wywróceniem mebla wynikłym ze zbyt dużego obciążenia jednej strony.

Kolejna sprawa to funkcja domykania szuflad, która chroni przed samoczynnym otwarciem. Zamiast taniego plastiku, do wewnętrznego wypełnienia wykorzystano piankę EVA. W połączeniu z solidnymi łożyskami kulkowymi, wszystkie te cechy profesjonalnej szafki narzędziowej zapewniają jej długą, bezpieczną i bezproblemową eksploatację.

Skoro już mówimy o bezpieczeństwie…

Szafka narzędziowa do zadań specjalnych nie spełniłaby optymalnie swojej funkcji, gdyby nie była mobilna. Dlatego wybierz szafkę na kołach skrętnych, z opcją zablokowania przed przesuwaniem. Dzięki temu szafka z łatwością powędruje wszędzie tam, gdzie akurat pracujesz – niezależnie od tego, jak duży jest Twój warsztat.

Z kolei zabezpieczenie przed kradzieżą oraz nieuprawnionym korzystaniem z narzędzi zapewni zamykanie szafki na klucz. Rozwiązanie to sprawdza się także przy transporcie szafki narzędziowej – zapobiega otwarciu szuflad podczas przewożenia.

Ile kosztuje profesjonalna szafka narzędziowa?

Zanim zdecydujesz się na konkretny model szafki narzędziowej, zastanów się nad realnymi potrzebami Twojego warsztatu. Czy potrzebujesz siedmiu szuflad, czy wystarczy sześć? A może lepiej sprawdzi się 3-modułowy, mobilny wózek narzędziowy?

Zakładając, że wolisz unikać budżetowych, niskiej jakości rozwiązań, możesz zaplanować wydatek na szafkę narzędziową od około 2.200 zł do 2.700 zł. Mniej zapłacisz za wózek narzędziowy, którego ceny zaczynają się już od 800 zł. Dotyczy to modeli bez wyposażenia. Jeśli zdecydujesz się zakupić szafkę z profesjonalnym zestawem narzędzi, cena wzrośnie o 1.500-2.500 zł, w zależności od rodzaju oraz ilości narzędzi w komplecie.

Z narzędziami czy bez?

Wychodząc naprzeciw różnym potrzebom, producenci szafek narzędziowych (w tym wspomniany Högert Technik) proponują szafki narzędziowe z wyposażeniem lub bez. Jeśli otwierasz nowy warsztat, dobrą decyzją okaże się zakup szafki z zestawem narzędzi. W tym wypadku wybór również jest bardzo szeroki – od małych szafek z małymi zestawami (około 170 narzędzi) aż po duże komplety zawierające ponad 500 elementów.

Zakup szafki narzędziowej z wyposażeniem będzie optymalnym wyborem także wtedy, gdy używane w warsztacie narzędzia są już mocno zużyte lub w praktyce okazało się, że ich jakość pozostawia wiele do życzenia. Wybierając szafkę od producenta znanego z solidności i jakości, wybierasz też porządne wyposażenie. W każdym profesjonalnym warsztacie zdecydowanie warto w nie zainwestować!

Szafka narzędziowa do zadań specjalnych
Tagi wpisu:

Wersje językowe

Szukaj w serwisie

Galeria Majsterkowania

Współpraca

polecane blogi

Istnieje możliwość zamówienia artykułu sponsorowanego w naszym serwisie. Po więcej informacji na temat wpisów płatnych oraz linków reklamowych zapraszamy tutaj: Artykuł sponsorowany