Regeneracja mięśni

5 trików na regenerację mięśni

Intensywny trening lub wzmożona aktywność fizyczna organizmu znacznie wpływają na układ mięśniowy człowieka. Zmęczone mięśnie pracują wolniej i wykazują dolegliwości bólowe, co skutkuje ich przewlekłym zmęczeniem. Aby przywrócić im sprawność, ważna jest odpowiednia regeneracja włókien mięśniowych, dzięki czemu ich funkcje mają szansę wrócić do normy. Jakie są sposoby na szybką i efektywną regenerację mięśni?

5 trikow na regeneracje miesni 1

Pięć trików, które wpływają na regenerację mięśni!

W czasie wysiłku oraz aktywności fizycznej obecne w mięśniach mikrowłókna skracają się i ulegają urazom. Jest to spowodowane długotrwałym przebywaniem w napięciu, które powstaje podczas aktywności. Czas regeneracji pozwala na szybką nadbudowę zdegradowanych włókien, a także przyrost masy mięśniowej, czego skutkiem jest zwiększenie ich wydajności i możliwości pracy. Jakie są sposoby na szybką regenerację mięśni?

1. Weź ciepłą kąpiel lub prysznic

Ciepła woda wpływa łagodząco na bóle mięśniowe, a także pozwala na obniżenie zgromadzonego w nich napięcia. To skuteczny sposób na pobudzenie włókien mięśni do rozpoczęcia procesów naprawczych, co skutkuje ich szybką odbudową.

2. Rozmasuj mięśnie, na przykład za pomocą masażysty

Masaż zmęczonych mięśni po wzmożonej aktywności pozwala szybko usunąć napięcia zgromadzone w ciele, dzięki czemu struktura mięśni może szybciej przejść do fazy odpoczynku. Doskonałą formą masażu po treningu jest wykorzystanie specjalistycznej rolki, która dzięki wypustkom dogłębnie oddziałuje na mięśnie.

3. Rozciągnij wszystkie partie ciała – stretching to równie ważna część treningu

Skuteczne rozciąganie pozwala na szybki powrót nadwyrężonych mięśni do stanu sprzed treningu – dzięki niwelowaniu nagromadzonego napięcia włókien. Stretching powinien trwać najlepiej od 5 do 15 minut, aby efekty jego działania były jak najbardziej odczuwalne. Długość stretchingu powinna zależeć od długości oraz intensywności wysiłku fizycznego, a także kondycji twoich mięśni.

4. Nie zapominaj o piciu wody

Przyjmowanie właściwiej ilości wody w ciągu całego dnia sprzyja nawodnieniu organizmu, a tym samym regeneracji jego poszczególnych części, w tym układu mięśniowego. Nie chodzi tylko o to, aby pić przed i po treningu. Odpowiednie nawadnianie się jest ważne przez cały dzień i pozwala mięśniom oraz wszystkim innym układom (też hormonalnym) pracować jak należy.

5. Wysypiaj się!

Jednym z najlepszych sposobów na regenerację mięśni jest sen. Podczas odpoczynku i przyjęcia swobodnej, naturalnej pozycji mięśnie skutecznie odpoczywają i przygotowują się do dalszej aktywności. Jednym z podstawowych czynników, które decydują o wydajności snu jest odpoczynek na właściwym podłożu. Materac piankowy lub sprężynowy, idealny dla sportowców można znaleźć w ofercie marki Hilding Anders. Aby nasz organizm prawidłowo wypoczął podczas nocnego wypoczynku, potrzebuje od 7 do 9 godzin snu. 

piec trikow ktore wplywaja na regeneracje miesni 1

Regeneracja mięśni – jaki materac wybrać?

Jedne z najlepszych materacy, których działanie pozwala na zwiększenie efektywności snu i regeneracji organizmu, można znaleźć w ofercie producenta Hilding. To marka, która dzięki wieloletniej wiedzy i doświadczeniu konstruuje podłoża o prozdrowotnym działaniu, które są dopasowane do najbardziej zaawansowanych potrzeb użytkowników.

Regeneracja mięśni jest czynnością, na którą wpływa wiele czynników. Sen i wydajny odpoczynek skutecznie ułatwiają ten proces, a szczególnie polecanym podłożem jest materac Hilding Boogie. To model piankowy, wyróżniający się budową opartą o kolaborację pianki HR, FloFom i blatu lateksowego. Taka kombinacja surowców zapewnia solidne wsparcie całego ciała, co umożliwia efektywną odbudowę uszkodzonych włókien mięśniowych. Dodatek z pianki FloFom wykazuje działanie chłodzące, które pozwala na ukojenie bólu nagromadzonego w ciele, a także przyspiesza regenerację mięśni.

Odpoczynek układu mięśniowego pozwala cieszyć się sprawnością i wydajnością mięśni każdego dnia. Sportowcy mówią, że regeneracja (tak samo jak rozciąganie i stretchning) jest bardzo ważnym elementem treningu i nie należy o niej zapominać. W trakcie regeneracji nasze mięśnie wykonują pracę, która w długiej perspektywie jest nieoceniona. Odpowiednia dawka snu na wysokogatunkowym podłożu z pewnością pomoże usprawnić proces odnawiania się całego organizmu.

5 trików na regenerację mięśni
Tagi wpisu:

Wersje językowe

Szukaj w serwisie

Galeria materacy

Współpraca

polecane blogi

Istnieje możliwość zamówienia artykułu sponsorowanego w naszym serwisie. Po więcej informacji na temat wpisów płatnych oraz linków reklamowych zapraszamy tutaj: Artykuł sponsorowany