Meble drewniane

Meble drewniane – w jakich aranżacjach sprawdzą się najlepiej ?

Meble drewniane cieszą się nadal ogromną popularnością. Ich uroku nadal nie jest w stanie pobić żadna nowoczesna forma. Meble tego typu sprawdzają się w bardzo różnych aranżacjach, co czyni je rozwiązaniem właściwie uniwersalnym. Warto jednak podkreślić, że są aranżacje, w których meble drewniane sprawdzają się szczególnie dobrze. 

meble drewniane

Urok drewna 

Meble drewniane tworzą w pomieszczeniach wyjątkowy klimat. To połączenie naturalności, wyjątkowego ciepła, prosty i ukrytej w niej elegancji. Nic więc dziwnego, że rozwiazanie to mimo wielu różnych mód cały czas cieszy się niesłabnącą popularnością. Meble drewniane pozwalają zorganizować przestrzeń, która będzie emanowała przytulnością, a sam wystrój konkretnego pomieszczenia czy też całego domu lub mieszkania będzie wyjątkowo wyszukany, ale bez zbędnej przesady. Meble drewniane sprawdzają się i latem i zimą. Drewno ma po prostu swój niepowtarzalny urok, który ciężko jest podrobić. Plusem od strony aranżacji jest przede wszystkim bardzo duża uniwersalność. Drewno dobrze się łączy zarówno z metalem, szkłem, naturalnymi tkaninami. Możliwości aranżacyjnych w związku z tym jest bardzo wiele, warto się im więc przyjrzeć i wybrać rozwiązanie optymalne dla ciebie.

Gdzie meble drewniane sprawdzą się najlepiej?

Niewątpliwie jednym ze stylów, w którym meble drewniane są absolutna podstawą jest styl skandynawski. Aranżacje tego typu w Polsce od lat wywołują absolutny zachwyt, ponieważ emanują prostotą, ciepłem i dobrym smakiem. Tutaj oprócz mebli drewnianych materiały te warto wykorzystać na podłodze, w oknach i drzwiach. Podobnie będzie z aranżacjami w stylu prowansalskim czy rustykalnym. Tutaj również drewno jest bardzo pożądanym materiałem. W tego typu aranżacjach kładzie się ogromny nacisk na naturalność i prostotę, a drewno spełnia oczywiście te dwa warunki. Drewniane meble sprawdzą się także np. w kuchni retro czy vintage. Tutaj absolutnym must-have będzie tradycyjny drewniany stół z dopasowanymi do niego krzesłami. Można postawić także na bardziej tradycyjny kredens albo drewniane szafki ze szklaną witryną. W końcu meble drewniane możesz z powodzeniem wykorzystać w aranżacjach loftowych, nowoczesnych, industrialnych. Tutaj bazować będziesz na połączeniu drewna z cegłą, metalem, ale i zmiękczającymi wnętrze naturalnymi tkaninami. Także w minimalistycznie urządzonych wnętrzach drewno dobrze funkcjonuje, często w formie kontrastu do dominującego plastiku, metalu i szkła. 

Meble drewniane
Tagi wpisu:

Wersje językowe

Szukaj w serwisie

Galeria mebli do przedpokoju

Współpraca

polecane blogi

Istnieje możliwość zamówienia artykułu sponsorowanego w naszym serwisie. Po więcej informacji na temat wpisów płatnych oraz linków reklamowych zapraszamy tutaj: Artykuł sponsorowany