Meble na wysoki połysk

Meble z wysokim połyskiem. Jak zadbać o ich nieskazitelny design?

Dziś nowoczesne wnętrza zostały zdominowane przez meble lakierowane na wysoki połysk. Najczęściej uzupełniają one kuchnie, budując ich niepowtarzalny charakter i podkreślając schludność oraz czystość. Tymczasem na stronach wielu wnętrzarskich magazynów znajdziemy lśniące meble w salonie czy łazience. Wynika to z tego, że dziś nie musimy ograniczać się wyłącznie do tradycyjnych rozwiązań. Współczesne aranżacje to różnorodność wystrojów, koncepcji i pomysłów, które dopasowują się do naszych preferencji. Dziś podpowiemy, jak zadbać o ich właściwe czyszczenie i konserwację. Zapraszamy do lektury!

meble na wysoki polysk

Lakier z wysokim połyskiem – rozwiązanie nie dla każdego

Warto podkreślić jedną kwestię, o której zdają się niektórzy zapominać. Takie pomieszczenia jak kuchnia, w której wciąż coś gotujemy, przygotowujemy, przyrządzamy czy łazienka generują dużą ilość zabrudzeń. Nic więc dziwnego, że podczas codziennych prac domowych zdarzają się nieprzyjemne sytuacje: rozlanie płynu, mechaniczne uszkodzenia powstające na meblach, działanie wysokiej temperatury czy wilgoci itd. Dlatego, zanim zdecydujemy się na umeblowanie domu czy mieszkania elementami z lakierem na wysoki połysk, zastanówmy się, czy jest to dla nas idealne rozwiązanie. Wiele osób posiadających małe dzieci decyduje się na takie rozwiązania, gdy pociechy nieco podrosną. W ten sposób unikają wciąż odznaczających się odcisków palców i rąk pozostawionych na lakierowanych meblach kuchennych. Musimy to zaakcentować – na meblach z wysokim połyskiem widać niemal wszystko! Każde zabrudzenie, nawet niewielka rysa oraz kurz – to wszystko od razu rzuca się nam w oczy. Z tego względu są to meble dla osób pracowitych, dbających o wnętrze lub posiadających czas, by poświęcić im należytą dawkę uwagi. Dlatego, jeśli zdecydowaliśmy się na taki zakup, warto pamiętać o ich właściwej pielęgnacji. Jednak każde pomieszczenie rządzi się własnymi prawami, dlatego po kolei omówimy najważniejsze wnętrza i powiemy, jak w nich zadbać o meble z wysokim połyskiem.

Meble na wysoki połysk w salonie?

Dawniej salon był kojarzony wyłącznie ze stylem butikowym, pełnym ciepła i rodzinnej atmosfery. Dziś pokój dzienny to także miejsce, które może zaskoczyć wyrazistym designem, odważnymi dodatkami. Dlatego coraz częściej możemy zauważyć w nich meble lakierowane na wysoki połysk. Wśród nich wielką popularnością cieszą się stoły, szafy czy witryny, często tworzone są całe kolekcje mebli utrzymane w tej aranżacji. Najczęściej są to sprzęty w jasnych tonacjach, np. w bieli i beżu – mówi nam ekspert z Domowanie.pl

Jak czyścić takie meble, by przez długi czas cieszyć się ich blaskiem? Przede wszystkim zrezygnuj z powszechnych mleczek do czyszczenia. Najczęściej zawierają drobinki, które mogą porysować lakier. Sprawdź także skład pozostałych środków. Te z alkoholem, acetonem czy amoniakiem nie mogą być wykorzystywane do czyszczenia lakierowanych powierzchni, gdyż wnikając w strukturę lakieru, mogłyby go zmatowić czy porysować. Aby nie tworzyć rys na połyskliwej warstwie, należy zrezygnować z ostrych i szorstkich ściereczek, gąbek i szczotek. Najlepiej przetrzeć je po prostu wilgotną ściereczką z mikrofibry, a potem jeszcze raz przetrzeć na sucho. Na rynku znajdziesz wiele środków dedykowanych tym powierzchniom, więc jeśli chcesz usunąć silne zabrudzenie, to warto zastanowić się nad ich kupnem. Pamiętaj jednak, że nowe meble, z których dopiero zdarto folię ochronną, należy pozostawić na miesiąc bez czyszczenia. W tym czasie warstwa lakieru się utwardza, więc użycie detergentów mogłoby zaburzyć ten proces i sprawić, że nasze meble będą mniej odporne na urazy mechaniczne.

Meble kuchenne i łazienkowe na wysoki połysk – tu liczy się systematyczność i dokładność

Na koniec omówmy meble z wysokim połyskiem w kuchni i łazience. Te również należy czyścić, jak salonowe lakierowane sprzęty, ale musimy także pamiętać o tym, że w tych pomieszczeniach częściej meble są narażone na mechaniczne urazy, rysy oraz działanie szkodliwych czynników jak wilgotność czy wysoka temperatura. Dlatego ważne jest, by systematycznie przecierać je suchą miękką ściereczką. Podczas gotowania czy kąpieli otwieraj okno lub włączaj okap, unikniesz tym samym osadzanie się wody na frontach. Na koniec nie zapomnij o odpowiedniej konserwacji mebli lakierowanych na wysoki połysk. Tu także masz pełne spectrum możliwości. Wybieraj spośród profesjonalnych środków do odnawiania lakierowanych mebli, możesz także skorzystać z wosku. Sprawdzi się tu zarówno naturalny wosk pszczeli, jak i ten samochodowy. Pamiętaj jednak, by zawsze kierować się zaleceniami producenta, gdyż niewłaściwa aplikacja środka może sprawić, że zamierzony efekt spali na panewce.

Meble z wysokim połyskiem budzą zachwyt. Warto jednak pamiętać, by systematycznie, mądrze i starannie dbać o ich pielęgnację oraz konserwację. Tylko wtedy nasz trud zaowocuje niezwykle schludnym, ale i stylowym wnętrzem.

Meble z wysokim połyskiem
Tagi wpisu:

Wersje językowe

Szukaj w serwisie

Galeria mebli do salonu

Współpraca

polecane blogi

Istnieje możliwość zamówienia artykułu sponsorowanego w naszym serwisie. Po więcej informacji na temat wpisów płatnych oraz linków reklamowych zapraszamy tutaj: Artykuł sponsorowany