Orientalny i minimalistyczny?

Orientalny i minimalistyczny? Sprawdź czego szukać w sklepach meblowych, aby stworzyć nowoczesną aranżację ze wschodnią nutą

Chcesz, aby Twój dom stał się miejscem medytacji i refleksji w stylu zen? Pozwól, by harmonia i spokój wschodnich kultur zawitała do Twoich wnętrz, tworząc przestrzeń, w której poczujesz się naprawdę wyjątkowo. W sklepach meblowych czekają na Ciebie prawdziwe skarby, dzięki którym stworzysz niepowtarzalne wnętrze inspirowane orientem.

Orientalny i minimalistyczny Sprawdz czego szukac w sklepach meblowych aby stworzyc nowoczesna aranzacje ze wschodnia nuta

Sekrety aranżacji wnętrz inspirowanych filozofią Dalekiego Wschodu

Wschodnie kultury od zawsze fascynowały swoją głęboką filozofią, zrozumieniem otaczającego świata i podejściem do życia. Obserwując wnętrza domów w Japonii, Chinach czy Korei, natychmiast można dostrzec pewne wspólne cechy. Przede wszystkim panuje tam harmonia i spokój. Mieszkańcy kierują się takimi zasadami jak zen (praktyka medytacji na ścieżce do oświecenia, koncentrująca się na głębokiej obecności w danym momencie), wabi-sabi (odnajdywanie piękna w niedoskonałościach) czy feng shui (starożytna praktyka aranżacji przestrzeni w taki sposób, by zapewnić przepływ dobrej energii).

W domach panuje minimalizm, ale jednocześnie nie brakuje tam głębokich, symbolicznych znaczeń. Gdzieniegdzie, wśród minimalistycznych przedmiotów, da się wypatrzyć element o bogatszym designie: drewnianą szafkę z ręcznie rzeźbionymi motywami, niski stolik ze stojącą na nim malowaną porcelaną czy puf obszyty luksusową, orientalną tkaniną.

Marzysz o wnętrzach inspirowanych Wschodem? W kolejnych akapitach przybliżymy Ci tajniki aranżacji nowoczesnych wnętrz w stylu orientalnym.

Wschodnie inspiracje tuż za rogiem: perełki z internetowego sklepu meblowego

Aby w polskich realiach poczuć atmosferę Wschodu, nie musisz udawać się w podróż do odległych zakątków Azji. Wystarczy, że wyruszysz na zakupy do jednego z większych sklepów meblowych lub przejrzysz asortyment dostępny online. Prawdziwą przygodą dla zmysłów może okazać się wizyta w sklepie meblowym agatameble.pl. Różnorodność i bogactwo wzorów, które oferuje, potrafią przenieść nasze myśli na uliczki starego Pekinu, zaułki Kyoto czy świątynne kompleksy w Bangkoku.

image 1

Minimalistyczna aranżacja salonu w duchu zen. Przedmiotów ze zdjęcia szukaj w Agacie

Jakie meble najlepiej wpiszą się w wizję dalekowschodniej oazy?

Klasyczna estetyka wschodnia tworzy przestrzenie sprzyjające zen: skromne, lecz użyteczne. Ich integralną częścią zawsze jest przyroda. Mimo że pokoje zazwyczaj są niewielkie, zapewniają uczucie przestronności dzięki wyposażeniu ograniczonemu do minimum, o prostych i nieskomplikowanych kształtach. Charakter pomieszczenia podkreślają dodatki: ręcznie wytwarzana ceramika, lampiony, wachlarze czy geometryczne figurki nawiązujące do sztuki origami. Świetny efekt daje umiejętnie dobrane oświetlenie np. delikatne, rozproszone światło pochodzące z lamp z tkaninowymi lub papierowymi kloszami.

image 2

Organiczne kształty, naturalne materiały, proste linie – kwintesencja wnętrz w stylu wschodnim

Aranżacja salonu na wschodnią nutę – tego szukaj w sklepie meblowym!

Aby stworzyć salon inspirowany Dalekim Wschodem, zacznij od podstaw: mebla wypoczynkowego. Postaw na wygodną kanapę w odcieniach kremu, a tuż obok wstaw stolik kawowy w kolorze złamanej bieli, o ciekawym kształcie nawiązującym do japońskiego minimalizmu.

Niezwykle ważne w tego typu aranżacji są naturalne materiały. Co powiesz na drewnianą komodę o ciepłym wybarwieniu drewna? Być może uda Ci się upolować w sklepie meblowym perełkę, której design będzie przypominał tradycyjne japońskie parawany lub charakterystyczne drzwi shoji. Dodaj dodatki: wiklinowe wazony, delikatne lampiony czy rzeźbione figurki – to one wprowadzają do wnętrza duszę Dalekiego Wschodu. Inspiracją mogą być również gałęzie bambusa czy trawy, które dodadzą wnętrzu świeżości i wniosą element natury.

Orientalny i minimalistyczny?
Tagi wpisu:

Wersje językowe

Szukaj w serwisie

Galeria mebli do salonu

Współpraca

polecane blogi

Istnieje możliwość zamówienia artykułu sponsorowanego w naszym serwisie. Po więcej informacji na temat wpisów płatnych oraz linków reklamowych zapraszamy tutaj: Artykuł sponsorowany