Jakie meble ogrodowe wybrać ?

Jakie meble ogrodowe wybrać na taras, jakie na balkon a jakie do ogrodu? 

Odpoczynek na łonie natury, lub po prostu poza murami domu czy mieszkania, to bardzo ważna rzecz. Każdy powinien codziennie zaczerpnąć świeżego powietrza, aby zadbać o swoje zdrowie i dobre samopoczucie. Spędzając czas na zewnątrz mamy więcej energii, jesteśmy znacznie lepiej dotlenieni, dlatego tak dużą wartość mają przydomowe ogródki, tarasy i balkony. Aby jeszcze chętniej spędzać na nich czas, warto kupić wygodne meble ogrodowe, dzięki którym będziemy mogli w komfortowych warunkach odpoczywać na świeżym powietrzu, spędzać czas z bliskimi, a nawet spożywać posiłki.

balkon drewniany meble

Meble ogrodowe na balkon

Określenie meble ogrodowe (meblobranie.pl/ogrod-meble-ogrodowe) stosuje się zarówno do mebli wykorzystywanych w ogrodzie, jak i na tarasach i balkonach. Wszystkie meble do użytku zewnętrznego wykonywane są z takich materiałów, jak:

  • drewno,
  • metal,
  • rattan,
  • technorattan,
  • inne tworzywa sztuczne (plastik).

Wybór mebli na balkon bardzo często podyktowany jest tym, jak dużą powierzchnię mamy do dyspozycji. Na małych balkonach najlepiej sprawdzą się meble drewnianemetalowe, lub z tworzyw sztucznych, które mają funkcję składania. Ważne jest to, aby były lekkie i łatwo się je przestawiało, a w razie potrzeby można je było schować np. do piwnicy. Jeśli nie możemy pozwolić sobie na huśtawkę, to warto przemyśleć zamontowanie podwieszanego fotela. Na balkonach o dużej powierzchni śmiało można sobie pozwolić na zakup wygodnych mebli, takich jak fotele, czy narożniki i sofy ogrodowe. Ważnym elementem jest też stół lub mały stolik kawowy. W przypadku bardzo małych balkonów można zastosować praktyczne rozwiązanie, jakim są stoliki montowane do balustrady.

Jakie meble do ogrodowej strefy relaksu?

W przypadku aranżacji ogrodowej strefy relaksu mamy z reguły największe możliwości, gdyż sami decydujemy o tym, ile miejsca na nią poświęcimy. W takim wypadku panuje pełna dowolność w kwestii wyboru mebli, zarówno jeśli chodzi o ich wielkość, rodzaj, jak i materiał, z którego są wykonane. Wiele osób decyduje się na zestawy mebli z technorattanu, drewna, czy metalu. Świetnym rozwiązaniem są także wygodne leżanki lub leżaki ogrodowe.

Meble do ogrodu powinny być odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne. Wymienione wyżej materiały spełniają ten wymóg, jednak trzeba pamiętać, że drewno wymaga regularnej konserwacji, jeśli chcemy, by służyło nam przez przynajmniej kilka lat.

Meble na taras – co wybrać?

Taras jest czymś pomiędzy balkonem a ogrodową strefą relaksu. Zazwyczaj gwarantuje nam sporo miejsca, a jednocześnie możliwe jest jego zadaszenie. W większości przypadków wybierane są na taras zestawy mebli ogrodowych z technorattanurattanu lub drewna. Świetnym pomysłem jest też zakup krzeseł i stołu, dzięki którym możliwe jest spożywanie posiłków w komfortowych warunkach. Warto również kupić specjalne poduszki na meble ogrodowe, dzięki którym taras nabierze przytulnego charakteru, a nam będzie jeszcze wygodniej.

Jakie meble ogrodowe wybrać ?
Tagi wpisu:

Wersje językowe

Szukaj w serwisie

Galeria mebli ogrodowych

Współpraca

polecane blogi

Istnieje możliwość zamówienia artykułu sponsorowanego w naszym serwisie. Po więcej informacji na temat wpisów płatnych oraz linków reklamowych zapraszamy tutaj: Artykuł sponsorowany