Ogród marzeń

Jak stworzyć swój ogród z marzeń ?

Zbliżająca się wiosna zaprasza do ogrodu, parku, na działkę. Budząca się do życia przyroda jest doskonałą motywacją, by nie tylko odpoczywać, ale również ciężko pracować. To od przygotowania do sezonu zależeć będzie to, jak będzie się prezentować teren wokół domu czy na działce letniskowej, a nawet na tarasie czy balkonie. Wysiłek się oczywiście opłaci, bo kwitnące i pachnące rośliny, idealnie zadbana trawa oraz różnego rodzaju detale będą idealnym tłem do rozkoszowania się bliskością natury

Stwórz sobie przestrzeń

ogrod marzen
Źródło obrazka: https://pixabay.com/pl/service/license/

By teren wokół domu dobrze się prezentował, warto zainwestować też w funkcjonalne i stylowe oświetlenie ogrodowe. Z zasady wyznacza ono nie tylko ciągi komunikacyjne, ale także pomaga wyeksponować atrakcyjne rośliny czy też na przykład oczko wodne.  Dobrze dopasowane oświetlenie ogrodu to konieczność, choć oczywiście konkretne rozwiązania muszą być również estetyczne. Warto pamiętać o tym, że choć nocą nie spędzamy wiele czasu na łonie natury, to dla komfortu i dla bezpieczeństwa warto zadbać o choćby podstawowe oświetlenie ścieżki, bramki czy charakterystycznych punktów. Producenci oferuję bardzo różnorodne opcje, a dzięki temu już na etapie urządzania przestrzeni zielonej powinniśmy zaplanować całą instalację – szczególnie gdy decydujemy się na przyłącza elektryczne. Popularnością cieszą się  lampy sterowane fotokomórką, które są praktyczne i oszczędne. Świetnie sprawdzają się także dogruntowe punkty najazdowe, a małe reflektory są idealne do tego, by oświetlić elewację czy elementy architektury krajobrazu. Pięknie będą prezentować się latarnie, latarenki lub lampiony czy słupki w nowoczesnym stylu, w klimatach vintage, w ekologicznej oprawie.

Miejsce do odpoczynku

W zależności od potrzeb i ilości miejsca można konfigurować zestawy ogrodowe, które staną się rewelacyjną przestrzenią do odpoczynku, spotkań z przyjaciółmi i rodziną, porannej kawy i popołudniowej herbaty. Sofy, fotele i stoliki idealnie prezentują się na tarasie lub też na trawie. Warto w tym momencie również zainwestować w parasole ogrodowe na upalne lato, które będą chronić przed ostrymi promieniami słońca i pomogą stworzyć bezpieczny azyl. Wybór konkretnych mebli oraz dodatków zawsze powinien być podyktowany potrzebami. Różnego rodzaju pergole czy zadaszenia wykonane z różnych materiałów pozwalają spędzać czas na świeżym powietrzu nawet w czasie niepogody, a przy zmiennych warunkach w Polsce to niezwykle ważny argument.

Meble na miarę potrzeb

Najczęściej wybieramy meble do ogrodu biorąc pod uwagę ich wielkość. Poza tym ważnym argumentem jest także materiał, z którego zostały zrobione. To on wpływa na styl, funkcjonalność oraz wytrzymałość danego modelu. Oczywiście warto dopasować zestaw do aranżacji ogrodu oraz wyglądu domu czy też innych elementów architektury. Ważny będzie również aspekt ekonomiczny. Najczęściej będziemy więc wybierać spośród mebli ogrodowych z drewna, wikliny, rattanu, plastiku, metalu i technorattanu. Te pierwsze są stabilne i trwałe i dlatego właśnie chętnie są wybierane przez klientów. Modne są zarówno rodzime gatunki, jak i te egzotyczne jak na przykład eukaliptus czy teak. W każdym wariancie wymagają one oczywiście odpowiedniej pielęgnacji. W naturalnym środowisku rewelacyjnie będą się prezentować także meble z wikliny, choć coraz częściej ten materiał wypierany jest przez rattan oraz technorattan. Świetnie współgrają z zielenią i wprowadzają do ogrodu oryginalny, nieco tropikalny klimat. Są również odporne na działanie czynników atmosferycznych.

Ogród z marzeń
Tagi wpisu:

Wersje językowe

Szukaj w serwisie

Galeria mebli ogrodowych

Współpraca

polecane blogi

Istnieje możliwość zamówienia artykułu sponsorowanego w naszym serwisie. Po więcej informacji na temat wpisów płatnych oraz linków reklamowych zapraszamy tutaj: Artykuł sponsorowany