Narożniki z funkcją spania

Narożniki z funkcją spania — 3 powody, dla których warto w nie inwestować

Narożniki z funkcją spania są cenione zarówno przez właścicieli niewielkich mieszkań, jak i dużych domów. Mogą być nie tylko bardzo estetyczne i wygodne, ale dodatkowo posiadają szereg funkcjonalności, które sprawiają, że warto w nie zainwestować. Ich duża powierzchnia do komfortowego odpoczynku to czynnik, który decyduje o tym, że są one znacznie częściej wybierane niż tradycyjne kanapy czy wersalki. Dlaczego warto zainwestować w narożnik z funkcją spania? Podpowiadamy.

vero.pl Narozniki z funkcja spania — 3 powody dla ktorych warto w nie inwestowac

Duża przestrzeń do wypoczynku

Narożniki z funkcją spania cieszą się dużą popularnością ze względu na możliwość optymalnego wykorzystania przestrzeni w pokoju. Często kanapy lub sofy nie są w stanie pomieścić tyle osób, ile byśmy chcieli, przez co dodatkowo musimy umieszczać we wnętrzu fotele lub niezbyt wygodne pufy. Narożnik rozwiązuje ten problem, ponieważ zapewnia dużo miejsca do siedzenia, a jednocześnie sam ten mebel zajmuje mniej przestrzeni niż zestaw składający się z sofy i na przykład dwóch foteli oferujący taką samą przestrzeń do wypoczynku.

Dodatkowo narożniki zazwyczaj są dużo bardziej wygodne niż inne meble tapicerowane, ponieważ można się na nich komfortowo wyciągnąć na przykład podczas oglądania telewizji czy czytania książki. Bez problemu mogą w pozycji półleżącej znajdować się na nich dwie osoby, podczas gdy na sofie jest to niemożliwe.

Funkcjonalny pojemnik na pościel

Narożniki z funkcją spania zazwyczaj wyposażone są w pojemnik na pościel. Może być on wykorzystany standardowo, czyli do umieszczenia w nim kołdry, poduszki i prześcieradła. Jednak bardzo często, zwłaszcza w przypadku małych mieszkań jest to po prostu dodatkowe miejsce do przechowywania, w którym można umieścić wiele różnych elementów. Jeżeli na co dzień nikt nie śpi na takim narożniku, wówczas nic nie stoi na przeszkodzie, aby pudło to przeznaczyć do przechowywania na przykład sezonowych ubrań, poduszek ozdobnych lub innych sprzętów. Z tego powodu mebel ten jest tak ceniony przez właścicieli niewielkich mieszkań.

Komfortowe miejsce do spania

Narożniki z funkcją spania jak sama nazwa wskazuje, po rozłożeniu za pomocą prostego mechanizmu zmieniają się w komfortowe miejsce do spania. Bardzo często więc zwłaszcza w niewielkich mieszkaniach są na co dzień wykorzystywane również jako łóżko. Nawet w większych domach, w których każdy domownik ma swój własny pokój, sprawdzają się doskonale jako miejsce, gdzie mogą przenocować goście. Często niespodziewana wizyta zakończona noclegiem może być kłopotliwa dla gospodarza, ponieważ nierzadko jedynym miejscem, w którym może spać ich gość, jest salon. Przy nierozkładanej sofa zazwyczaj konieczne jest pompowanie materaca, na którym może przenocować gość. Narożnik z funkcją spania rozwiązuje ten problem i jest zdecydowanie wygodniejszy.

Narożniki z funkcją spania — 3 powody, dla których warto w nie inwestować
Tagi wpisu:

Wersje językowe

Szukaj w serwisie

Galeria narożników

Współpraca

polecane blogi

Istnieje możliwość zamówienia artykułu sponsorowanego w naszym serwisie. Po więcej informacji na temat wpisów płatnych oraz linków reklamowych zapraszamy tutaj: Artykuł sponsorowany