Odkurzacz na miarę XXI wieku

Odkurzacz na miarę XXI wieku

Odkurzacze znacznie ułatwiają utrzymywanie porządku w domu. Można je na szybko włączyć i pozbyć się wszelkiego rodzaju śmieci i innych nieczystości, które zalegają na podłodze bądź dywanie. Wybierając odkurzacz dla siebie warto jednak kierować się również łatwością jego obsługi. Może wolisz odkurzacz ręczny od tego, którego trzeba ciągnąć za sobą po podłodze? A może lepszy będzie odkurzacz, który sam potrafi jeździć? Jak wybrać model najlepszy dla siebie? Na co zwrócić uwagę przy jego wyborze? Czy lepszy będzie odkurzacz używany czy nowy? I gdzie znaleźć dobre odkurzacze?

odkurzacz na miare xxi wieku

1. Dlaczego warto mieć odkurzacz dobrze dopasowany do swoich potrzeb?

2. Odkurzacze bezworkowe i odkurzacze workowe – jakie są rodzaje odkurzaczy?

3. Jakie firmy warto brać pod uwagę szukając odkurzaczy dla siebie?

4. Sprzęt nowy czy używany – który będzie lepiej się sprawował?

Dlaczego warto mieć odkurzacz dobrze dopasowany do swoich potrzeb?

Odkurzanie nie należy do najprzyjemniejszych czynności, które trzeba wykonywać aby utrzymać czystość w domu. Mało kto odczuwa przyjemność z wykonywania tego obowiązku. Dlatego właśnie trzeba sobie odkurzanie jak najbardziej uprościć. Wybrać taki odkurzacz, który będzie dla nas najwygodniejszy do użytkowania i którego nie postawimy w kącie aby się kurzył. Dobrze dopasowany odkurzacz będzie intuicyjny, lekki ale jednocześnie ssawka podłogowa będzie dobrze zbierała kurz i paprochy tak, aby nie trzeba było poświęcać odkurzaniu wiele czasu.

Odkurzacze bezworkowe i odkurzacze workowe – jakie są rodzaje odkurzaczy?

Na rynku można znaleźć najróżniejsze rodzaje odkurzaczy – odkurzacze dyson, zwane również pionowymi, odkurzacze bezworkowe (chociażby jeżdżące roomby, które zamiast worków mają specjalną przestrzeń na brudy) oraz odkurzacze workowe, do których środka trzeba instalować worki, w których zbierają się paprochy, śmieci oraz kurz. Jakie modele warto więc mieć w swoim domu? Warto spojrzeć na to pytanie nieco inaczej – co będzie dla ciebie najwygodniejsze i najtańsze w utrzymaniu. 

Dyson, Roomba a może zwykły, tradycyjny odkurzacz – które modele będą najlepsze. Przede wszystkim trzeba od razu uświadomić sobie, że w zasadzie każdy rodzaju odkurzacza ma swoje zalety i wady. Roomba wbrew pozorom nie jest w stanie wjechać w każde miejsce, a to oznacza że zawsze jakieś kąty będą niepoodkurzane. Dyson lub odkurzacze podobne teoretycznie są w stanie wszystko posprzątać, ale w praktyce jednorazowe naładowanie ich może nie wystarczyć na odkurzenie całego domu. Z kolei tradycyjne odkurzacze są ciężkie i trudno się nimi manewruje. 

Wybierając odkurzacz warto zwrócić uwagę na jakość jego wykonania, na wygodę jego użytkowania i na to, czy po prostu dobrze wygląda – chociaż to oczywiście jest najmniejszym problemem. Oprócz tego warto zwrócić uwagę na takie elementy, jak: ssawka szczelinowa krótka, szczotka szczelinowa, rura teleskopowa, przeznaczona do prania mała ssawka czy pojemność worka pojemnika. Oczywiście nie w każdym modelu będzie występował każdy z tych elementów, ale jeżeli będzie, to warto sprawdzić jakiej jest jakości.

Jakie firmy warto brać pod uwagę szukając odkurzaczy dla siebie?

Na rynku można znaleźć odkurzacze różnych firm, które z nich warte są twojego zainteresowania? Oczywiście wspomniane wcześniej produkty Dyson ale nie tylko także odkurzacze Bosch, Amica, Electrolux, Puzzi, Philips, Hyundai, Xiaomi czy Karcher. To wszystko, to są dobre firmy, które produkują solidne sprzęty. 

Sprzęt nowy czy używany – który będzie lepiej się sprawował?

Jaki sprzęt wybrać dla siebie – nowy czy używany? Używany z pewnością będzie dobry, jeżeli chcesz kupić niewielki sprzęt taki, jak ręczny odkurzacz bezprzewodowy, który w sumie nie kosztuje wiele, nie jest też tak solidny jak zwykłe odkurzacze. Dobre odkurzacze bezprzewodowe są często używane do tego, aby odkurzyć coś, co się rozsypało. Ale co zrobić z większym sprzętem? Czy w tym przypadku nadal warto kupować używane produkty? Jeżeli szukasz produktów workowych takich, jak odkurzacz bosch to lepszym rozwiązaniem będzie kupno produktu nowego – przynajmniej będziesz mieć gwarancję.

Gdzie można znaleźć odkurzacze tradycyjne, bezworkowe bądź samobieżne? Gdzie znaleźć najróżniejsze modele, które mogą cię zainteresować? Mające wszystkie elementy, na których ci zależy? Zamiast do sklepu stacjonarnego, warto jest wybrać się na poszukiwania do Internetu, ponieważ to właśnie tam będziesz mieć największy wybór wśród najszerszego asortymentu. A to oznacza, że znajdziesz taki model, który faktycznie sprawdzi się najlepiej w twoim przypadku i pozwoli ci na utrzymanie czystości w swoim domu. 

Odkurzacz na miarę XXI wieku
Tagi wpisu:

Wersje językowe

Szukaj w serwisie

Galeria odkurzaczy

Współpraca

polecane blogi

Istnieje możliwość zamówienia artykułu sponsorowanego w naszym serwisie. Po więcej informacji na temat wpisów płatnych oraz linków reklamowych zapraszamy tutaj: Artykuł sponsorowany