Tanie ogrodzenia

Proste sposoby na tanie ogrodzenie

Ogrodzenia są ostatnimi czasy nieodłącznym elementem każdej budowy. Coraz więcej ludzi się na nie decyduje, gdyż zapewniają one komfort, bezpieczeństwo oraz prywatność. Istnieją różne rodzaje ogrodzeń, jedne tańsze, inne kosztujące całkiem spore pieniądze. W tym poradniku poruszymy te tańsze warianty ogrodzeniowe. Jeżeli jesteś zainteresowany tym tematem, przeczytaj ten poradnik już teraz!

Pomysły na tanie ogrodzenie działki

Jak wspominaliśmy wcześniej, istnieje wiele rodzajów ogrodzeń. Jeżeli chodzi o te tańsze warianty, można wyszczególnić kilka z nich i będą to np.:

  • ogrodzenie z siatki (na podmurówce, lub bez niej),
  • ogrodzenie betonowe,
  • ogrodzenie metalowe (ogrodzenie panelowe),
  • ogrodzenie z drewna,

Jak widać, wybór jakiś jest, zatem każdy zainteresowany tanim ogrodzeniem powinien znaleźć coś dla siebie.

ogrodzenie metalowe

Ogrodzenie z siatki

Jest to najtańszy rodzaj ogrodzenia posesji. Używa się do tego popularnej siatki ogrodzeniowej powlekanej, która jest ogólnodostępna w różnych rozmiarach, jak i kolorach. Warto mieć na uwadze, że wykonanie tego typu ogrodzenia wymaga ówcześnie starannie przygotowanego terenu. Jest to niezbędne, aby osiągnąć ładny, a zarazem trwały efekt.

Kolejną kwestią jest to, czy ogrodzenie z siatki będzie z podmurówką, czy bez niej. Jeżeli chodzi o najtańszy z najtańszych sposobów, jest nim wykonanie ogrodzenia bez podmurówki. Wtedy siatka będzie sięgała podłoża. Wykonanie podmurówki betonowej będzie dodatkowym kosztem, lecz uchroni siatkę przed np. szybkim korodowaniem spowodowanym stykaniem się z podłożem. Istnieją również gotowe przęsła betonowe, które można zastosować zamiast podmurówki. Inną kwestią przemawiającą za podmurówką, jest lepsze zabezpieczenie posesji, np. przed zwierzętami, które mogą w prostszy sposób przecisnąć, lub podkopać się pod samą siatką. Podmurówka w pewnym stopniu to ogranicza. 

Estetyka to kwestia względna, jedni na nią zwrócą uwagę inni nie. Nie trzeba chyba jednak mówić o tym, że ogrodzenie wykonane z siatki do najbardziej estetycznych nie należy. Nie ma się co załamywać,  gdyż można je urozmaicić, sadząc wzdłuż niego np. drzewka, bądź kwiaty. Można również postawić na rośliny pnące, które w estetyczny sposób urozmaicą wygląd siatki.

Ogrodzenie betonowe

Tanie ogrodzenie betonowe również jest w zasięgu, choćby mogło się wydawać zupełnie inaczej. Fakt, że betonowe płoty budzą dużo kontrowersji z uwagi np. na swój „ciężki” wygląd, jednak pomimo tego są dosyć często wybierane przez ludzi. Aktualnie produkcja przęseł betonowych ogrodzeniowych znacznie się rozwinęła i można z łatwością znaleźć bardziej estetyczne modele niż jeszcze parę lat temu, kiedy często były one toporne i niezbyt dopasowane. Teraz można znaleźć przęsła, które nawet potrafią imitować kamień, drewno, czy chociażby cegłę. Efekt mówi sam za siebie. Warto podkreślić, żeby wystrzegać się najtańszych z możliwych materiałów, gdyż mogą one nieco rozczarować swoją trwałością.

Ogrodzenia betonowe posiadają jeszcze jedną ważną cechę – bardzo dobrze izolują akustycznie. Zatem jeżeli komuś zależy na tej kwestii, powinien właśnie spojrzeć w kierunku tego rodzaju ogrodzeń. Tanie ogrodzenia betonowe zazwyczaj nie są w żadnym kolorze jak w naturalnej barwie betonu. Okazuje się jednak, że można pomalować je na każdy kolor, jaki się nam podoba.

Ogrodzenie panelowe

Tanie ogrodzenie panelowe plasuje się cenowo nieco wyżej niż ogrodzenie z siatki, a podobnie jak ogrodzenie betonowe. Wiele osób decyduje się właśnie na nie z uwagi na estetykę, trwałość, jak również możliwość samodzielnego montażu. Istnieje wiele rodzajów systemów ogrodzeniowych w zestawach, które są już przygotowane do montażu.

Ogrodzenie panelowe można znaleźć w wielu kolorach oraz wzorach. Za jedne z najprostszych modeli uznaje się klasyczne płaskie przęsło ogrodzeniowe, które wykonane jest ze stali ocynkowanej. Trochę droższe zaś są modele zabezpieczone specjalnym lakierem proszkowym. Za jeszcze droższe uznaje się panele 3D z dodatkowymi przetłoczeniami i gęstym żebrowaniem.

Tutaj znajdziesz przykładowe propozycje: https://www.ogbet.pl/ogrodzenia-panelowe/

Ogrodzenie z drewna

Mowa tutaj o klasycznym płocie, jaki zapewne większość z nas zna. Ten rodzaj ogrodzeń już ustępuje miejsca innym, lecz nadal są jego zwolennicy. Przy budowie takiego płotu wiele zależy od tego, jakiego rodzaju zastosujemy drewno, oraz tego, czy w kwestii czasu będziemy odpowiednio o nie dbać. Jak wiadomo, ogrodzenie tego typu wymaga należytej opieki, np. regularnego malowania i impregnowania. Zdecydowanie drewniany płot to jednak oryginalne i ładne ogrodzenie, które również warto wziąć pod uwagę.

ogrodzenie drewniane

Tanie ogrodzenie posesji, ale ile to właściwie kosztuje

Oczywiście ceny zależne są od rodzaju płotu, jaki wybierzemy. Dokładny cennik można sprawdzić w sieci, na stronach producentów, bądź sklepów zajmujących się sprzedażą tychże artykułów.

Należy mieć na uwadze, że sam zakup ogrodzenia to nie wszystko. Dochodzą dodatkowo koszty jego budowy. O ile niektórzy mogą poradzić z tym sobie sami, o tyle inni będą potrzebowali pomocy fachowców, co podnosi koszty całej inwestycji.

Ogrodzenie z drewna oraz tanie ogrodzenie z siatki są jednymi z najprostszych do budowy, jeżeli jednak chodzi o ogrodzenie betonowe, może przydać się już pomoc fachowców. Nie chodzi tylko o duży ciężar przęseł betonowych, ale również o odpowiednie ich dopasowanie. Ponadto, montaż takiego ogrodzenia zajmuje odpowiednio więcej czasu, szczególnie jeżeli chodzi o duży obszar.

W przypadku montażu ogrodzenia panelowego wyższą cenę rekompensuje możliwość samodzielnego montażu. Jednak i w tym przypadku jeżeli nie czujemy się na siłach oraz nie posiadamy umiejętności, a szczególnie doświadczenia w kwestii budowy ogrodzeń, warto postawić na pomoc fachowców.

Sprawdź szczegóły: https://www.ogbet.pl/ogrodzenia-betonowe-wzory/

Jakie ogrodzenie wybrać

To pytanie pozostaje już zdecydowanie kwestią osobistą zależną od gustów, jak również od finansów, jakie chce się przeznaczyć na budowę płotu. Coraz częściej osoby chcące wybudować tanie ogrodzenie wokół posesji budują je z siatki, lub prefabrykowanych elementów betonowych. Nadal jednak często zdarza się, że ludzie stawiają na klasyczne płoty wykonywane z drewna.

Najlepiej przekalkulować całą tę inwestycję i zastanowić się nad kwestiami, czego będziemy oczekiwali od ogrodzenia. Jeżeli za główną cechę stawiamy sobie np. kwestie akustyczne i prywatność, dobrym rozwiązaniem będą ogrodzenia betonowe. Jeżeli zdecydowanie zależy nam na jak najniższych kosztach, warto spojrzeć w kierunku prostego ogrodzenia z siatki.

Podsumowanie

Tanie ogrodzenie jest kwestią względną i najlepiej, aby każdy podszedł do tego wyboru z osobistymi oczekiwaniami. Jak widać, istnieje kilka możliwości na tanie ogrodzenie frontowe, zatem każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Wybierając tanie ogrodzenie, zwracajmy nie tylko uwagę na cenę, ale również na to, co taki płot zaoferuje.

Proste sposoby na tanie ogrodzenie
Tagi wpisu:

Wersje językowe

Szukaj w serwisie

Galeria ogrodzeń

Współpraca

polecane blogi

Istnieje możliwość zamówienia artykułu sponsorowanego w naszym serwisie. Po więcej informacji na temat wpisów płatnych oraz linków reklamowych zapraszamy tutaj: Artykuł sponsorowany