Okap kuchenny montaż

Montaż okapu kuchennego

Okap kuchenny (kominowy, wyspowy, teleskopowy, skośny, uchylny czy inny) to kwestia fundamentalna podczas wykańczania, tudzież remontu pomieszczenia kuchennego (nowoczesne sprzęty okapowe to urządzania – na ogół – „2 w 1”, tj. pracujące jako wyciąg bądź pochłaniacz).

Podłączenie okapu kuchennego

Okapy do kuchni

Źródło obrazka: http://www.top4x4.net/wp-content/uploads/2013/12/kitchen-design-charming-small-kitchen-island-layout-floral-centerpiece-design-ideas-essential-of-small-kitchen-layout-arrangement-ideas.jpg

W chwili obecnej, nie wyobrażamy sobie kuchni bez górującego nad nią okapu (przyzwyczajeni do współczesnych wygód, pragniemy ustawicznie udoskonalać swój świat). Kuchenne pochłaniacze i odtłuszczacze pełnią funkcje nie tylko użytkowe, obecnie (dzięki szerokiemu wachlarzowi wzorów oraz modeli do wyboru), pełnią rolę dekoracyjną i służą do aranżacji przestronnych kuchni, tudzież małych aneksów.

Montaż okapu kuchennego – jak zrobić?

Prawidłowy montaż okapu kuchennego to klucz do sukcesu (właściwa aplikacja ma ogromny wpływ na późniejsze funkcjonowanie urządzenia). Pochłaniacz umiejscowiony zbyt nisko, tudzież za wysoko, nie będzie eliminował przykrych zapachów w sposób dlań charakterystyczny (tj. odpowiedni).

Podłączenie okapu kuchennego – jak wykonać?

Podłączenie okapu kuchennego (instrukcja krok po kroku):

1). Montaż okapu kuchennego do ściany.
2). Wybór przewodów wentylacyjnych (dwa warianty przewodów do wyboru – rury wentylacyjne giętkie bądź sztywne przewody aluminiowe, tudzież wykonane ze stali nierdzewnej – na ogół o przekroju kwadratowym bądź prostokątnym).
3). Połączenie okapu z rurą wentylacyjną.
4). Zasilanie okapu (okap należy podłączyć do prądu, w tym celu, winniśmy umiejscowić gniazdko w jak najbliższej odległości od okapu).
5). Połączenie przewodów wentylacyjnych z kominem.

Montaż okapu kuchennego
Tagi wpisu:

Wersje językowe

Szukaj w serwisie

Galeria okapów kuchennych

Współpraca

polecane blogi

Istnieje możliwość zamówienia artykułu sponsorowanego w naszym serwisie. Po więcej informacji na temat wpisów płatnych oraz linków reklamowych zapraszamy tutaj: Artykuł sponsorowany