Oświetlenie LED

Dlaczego warto inwestować w oświetlenie Led?

Odpowiednie oświetlenie odgrywa niezwykle istotną rolę. W branży sprzedaży pozwala odpowiednio wyeksponować towar i podkreślić jego atuty, w pracy bezpośrednio wpływa na wydajność, jak również komfort i bezpieczeństwo pracowników. Podobnie sprawa się ma jeżeli mowa o oświetleniu parkingów czy innych terenów zewnętrznych – dobra widoczność to obowiązek.

oswietlenie led1

W doborze oświetlenia nie bez znaczenia są też kwestie związane z poborem energii elektrycznej. Lampy zewnętrzne czy doświetlenie do dużych hal wcale nie muszą być pożeraczami prądu – wystarczy zainwestować w halogeny led.

Energooszczędne oświetlenie do dużych powierzchni

Dobrej jakości reflektory są niezastąpione przy oświetlaniu podwórek, terenów przed firmami, parkingów, boisk czy hal. Niestety, w przypadku tradycyjnych żarówek, duża ilość światła łączy się z dużym poborem prądu, stąd wysokie rachunki za energię elektryczną.

Chcąc optymalizować koszty warto przejść na halogeny led, zwane również naświetlaczami.

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów tego typu oświetlenia. Modele przeznaczone do użytku zewnętrznego, charakteryzują się szczelną obudową, która chroni wnętrze halogenu przed deszczem, śniegiem – ogólnie biorąc przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych, a także przed dostawaniem się kurzu i pyłu do środka. Lampy występują w rozmaitych wymiarach, a dzięki bogatemu wyborowi łatwo będzie wybrać najlepszy model do celów, na jakich nam należy. Dostępne są też warianty o różnym poborze mocy,np.: 10W, 20 W, 50W, a nawet 100W.

Zobacz też:  Oświetlenie do gabinetu

Halogeny Led z czujnikiem ruchowo-zmierzchowym

Dużą popularnością cieszą się modele wzbogacone o czujnik ruchowo-zmierzchowy, dzięki czemu załączy się on tylko wtedy gdy zajdzie taka potrzeba, co przekłada się na kolejne oszczędności.

Doskonale sprawdzą się jako oświetlenie terenów zewnętrznych, jednak z powodzeniem znajduje zastosowanie również we wnętrzach np. na klatkach schodowych, gdzie pomaga zniwelować problem dużego zużycia prądu spowodowanego zostawieniem włączonego oświetlenia na całą noc. Za sprawą czujnika ruchu, światło uruchomi się automatycznie, gdy ktoś będzie przechodził i samoistnie wyłączy się po pewnym czasie. Co ważne, wiele lamp tego typu posiada możliwość regulacji parametrów, czyli np. czułości na ruch, czy to, jak długo ma świecić po wzbudzeniu, dzięki czemu można dopasować lampę do potrzeb.

Oszczędność i ekologia

oswietlenie led2

Jeżeli istnieje coś, na co niektórzy narzekają w przypadku oświetlenia LED, jest to stosunkowo wysoka cena zakupu, w porównaniu do tradycyjnych żarówek i halogenów.

Sęk w tym, że te koszty wkrótce się zwrócą przez wzgląd na inne atuty tego typu źródła światła, a mianowicie: o wiele niższe zużycie energii elektrycznej (czyli, innymi słowy, niższe rachunki za prąd), długi czas pracy i niską awaryjność.

Zobacz też:  Montaż oświetlenia schodowego

Można też czasami usłyszeć zarzut, że oświetlenie Led długo się włącza, ale to już przeszłość. Ten element został dopracowany i obecnie lampy błyskawicznie reagują na włączenie.

Wyżej wymienione zalety, jak i niewątpliwe atuty względem ekologii sprawiają, że nie bez przyczyny ledy wypierają dotychczasowe rozwiązania.

Inwestycja w ledy
Tagi wpisu:

Wersje językowe

Polish PL English EN German DE Dutch NL French FR Italian IT Spanish ES

Szukaj w serwisie

Galeria oświetlenia

Współpraca

polecane blogi

Istnieje możliwość zamówienia artykułu sponsorowanego w naszym serwisie. Po więcej informacji na temat wpisów płatnych oraz linków reklamowych zapraszamy tutaj: Artykuł sponsorowany