Oświetlenie gabinetu

Oświetlenie do domowego gabinetu – co warto wiedzieć przed zakupem?

Wykonywanie pracy zawodowej nie musi wiązać się z koniecznością codziennego jeżdżenia do siedziby firmy. Wiele zawodów może pozwolić sobie na pracę zdalną z własnego mieszkania. Wymaga to jednak odpowiednio przygotowanej przestrzeni, która pozwoli pracować w komfortowych warunkach. Masz możliwość pracy z domu? Oprócz urządzeń czy mebli będziesz potrzebował także oświetlenia biurowego. Jakie wybrać, aby gabinet spełniał swoją rolę? Która lampa biurowa będzie najlepsza? Przekonaj się poniżej, czym się kierować przy wyborze oświetlenia.

lampabiurowa 1

Odpowiednie wyposażenie gabinetu – czemu jest ważne?

Praca zawodowa siedząca to przynajmniej 8 godzin dziennie w tej samej pozycji ciała. Brak wygodnego fotela oraz odpowiednio szerokiego i wysokiego biurka bardzo często wiąże się z szybkim powstawaniem problemów zdrowotnych w postaci np. bólu kręgosłupa, dlatego tak ważne jest właściwe wyposażenie domowego gabinetu. Co więcej, taki tryb pracy sprawia, że męczy się nie tylko ciało, ale i oczy, które są nadmiernie eksploatowane przez różnego typu urządzenia oraz niejednokrotnie przez źle dobrane oświetlenie. Odpowiednie wyposażenie biura domowego pozwoli uniknąć wszystkich tych problemów – wystarczy, że będziesz pamiętał nie tylko o estetyce urządzanej przestrzeni, ale przede wszystkim o jej praktyczności.

Jakie powinno być oświetlenie w biurze domowym?

Oświetlenie biurowe jest jednym z najważniejszych elementów, jaki wpływa na komfort pracy. Od niego bowiem zależy wydajność Twojego wzroku, który w źle dobranym świetle będzie się szybko męczył, utrudniając tym samym wykonywanie codziennych obowiązków. Jakie więc powinno być oświetlenie w domowym gabinecie? Przede wszystkim bezpieczne dla Twojego wzroku, o odpowiednim natężeniu i barwie, ale także właściwym zakresie, jakie jest w stanie oświetlić.

lampabiurkowa 1

W domowym biurze powinno być oświetlenie zarówno dzienne, jak i sztuczne. Gabinet powinien mieć więc okno zapewniające światło dzienne, którego natężenie wesprzeć należy optymalnym światłem sztucznym. Lampa biurowa w formie głównego oświetlenia oraz dodatkowy kinkiet to podstawowe rozwiązania, jakie warto mieć w swoim gabinecie. Górne światło rozjaśni cały pokój, pozwalając na wprowadzenie jednolitego, stonowanego oświetlenia, a niewielki kinkiet zamontowany nad biurkiem dodatkowo rozjaśni przestrzeń pracy strumieniem światła skierowanym bezpośrednio tam, gdzie tego potrzebujesz.

Lampa biurowa – jak kupić najlepszą?

Przed zakupem konkretnego typu oświetlenia do prywatnego gabinetu warto przemyśleć kilka aspektów, które będą miały wpływ na jego późniejsze użytkowanie. Na przykład, jakie powinno być natężenie oświetlenia w biurze? Nie może być ono zbyt słabe, ani zbyt mocne, dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie lampa biurkowa o mocy 3600-4800 Kelwinów. A jaka barwa światła będzie najkorzystniejsza dla Twojego wzroku? W gabinecie warto postawić na barwę neutralną, która lekko pobudza i jednocześnie nie przekłamuje kolorów, dzięki czemu łatwiej będzie Ci się skoncentrować na pracy bez zbędnego nadwyrężania wzroku.

Jaka jeszcze powinna być lampa biurowa? Zastanów się nad ilością oferowanych przez nią źródeł światła oraz ewentualną możliwością regulacji natężenia oświetlenia. Nie zapomnij także o samym wyglądzie danego oświetlenia i dopasuj jego styl do całej aranżacji swojego gabinetu. W ten sposób uzyskasz równie praktyczną, co estetyczną przestrzeń, w której praca będzie czystą przyjemnością.

Oświetlenie do gabinetu
Tagi wpisu:

Wersje językowe

Szukaj w serwisie

Galeria oświetlenia

Współpraca

polecane blogi

Istnieje możliwość zamówienia artykułu sponsorowanego w naszym serwisie. Po więcej informacji na temat wpisów płatnych oraz linków reklamowych zapraszamy tutaj: Artykuł sponsorowany