Jasne panele

Białe panele podłogowe

Białe panele podłogowe nadają wnętrzu rustykalny charakter, dlatego nie są zbyt popularne. Z pewnością nie sprawdzą się w każdym pomieszczeniu. Kładzie się je najczęściej w salonie lub dziecinnym pokoju. Pasują do wnętrz o chłodnym charakterze. Cechami takiego stylu są minimalizm, czystość i klasyka. Białe panele podłogowe wybiera się przede wszystkim do pomieszczeń mało używanych, ponieważ ten rodzaj podłogi nie jest łatwy w utrzymaniu – szybko się brudzi.

Jasne panele podłogowe

Białe panele

Źródło obrazka: http://dartbits.com/wp-content/uploads/2013/10/how-to-decorate-studio-apartment-ideas-natural-whiete-915x608.jpg

Gdy decydujemy się na zakup paneli, powinniśmy pamiętać o tym, że wybrany odcień znacząco wpływa na charakter wnętrza. Parkiet w kolorze drewna nadaje pomieszczeniom ciepła i przytulności. Z kolei odcienie rustykalne sprawiają, że pokój czy salon wydają się zimne. Natomiast panele jasne mogą znacząco rozświetlić ponure pomieszczenie – jest to jedna z ich głównych zalet. Pasują niemal do każdego wnętrza. Plusem jest także to, że nie są na nich mocno widoczne zarysowania, tak jak na panelach imitujących drewno.

Panele białe

Biel kojarzy się z czystością, elegancją i szykiem. Obecnie zyskuje coraz więcej zwolenników. Planując założenie w naszym domu paneli białych, nie musimy się obawiać chłodu, który wpłynie negatywnie na nasz nastrój. Współczesny rynek oferuje szeroki wybór białych paneli. Jeśli lubimy ten kolor, nie rezygnujmy z podłóg w białym odcieniu w obawie przed nadaniem pomieszczeniom rustykalnego charakteru. Zdecydujmy się na zakup paneli białych z dodatkiem srebrnych wzorków. Będą się one doskonale prezentować w każdym pomieszczeniu, ponieważ są delikatne, a tym samym klasyczne i eleganckie.

Panele podłogowe szare

W Polsce i w wielu innych krajach europejskich, największą popularnością cieszą się parkiety imitujące naturalne drewno – przede wszystkich w odcieniach brązu. Zauważalne jest jednak odchodzenie od tej konwencji. Zwolennicy niecodziennych rozwiązań decydują się na panele podłogowe w kolorze białym bądź szarym. Panele podłogowe szare doskonale współgrają z nowoczesnymi pomieszczeniami, najczęściej w połączeniu z lakierowanymi drzwiami lub białą listwą. Ich dużym plusem jest praktycyzm, gdyż łatwo utrzymać je w czystości i doskonale niwelują ślady zużycia.

Białe panele w salonie

Białe panele w salonie są doskonałym sposobem na praktyczną i estetyczną aranżację otwartej przestrzeni. Optycznie powiększą salon i rozświetlą jego wnętrze. Parkiet w kolorze białym daje duże możliwości aranżacji pomieszczenia. Do tego odcienia pasują meble w przeróżnych barwach. Na ścianach świetnie będą się prezentowały elementy dekoracyjne, np. obrazy. Decydując się na białe panele w salonie, zamontujmy duże, przestronne okna, które zapewnią naturalne światło w pomieszczeniu – dzięki niemu będzie przyjemnie i przytulnie.

Białe panele
Tagi wpisu:

Wersje językowe

Szukaj w serwisie

Galeria paneli podłogowych

Współpraca

polecane blogi

Istnieje możliwość zamówienia artykułu sponsorowanego w naszym serwisie. Po więcej informacji na temat wpisów płatnych oraz linków reklamowych zapraszamy tutaj: Artykuł sponsorowany