Panele łazienkowe

Panele łazienkowe

Panele łazienkowe są inwestycją na długie lata. Odpowiednio dobrane do pomieszczenia będą cieszyć oko i wzbudzać zachwyt u innych. Są wyznacznikiem stylu i elegancji. Panele do łazienki na ścianę występują w różnorodnych wariantach dekoracyjnych. Na rynku dostępne są kolory klasyczne, tj. biały czy niebieski, bądź bardziej awangardowe, np. miętowy, toffi i kawowy. Panele łazienkowe na ścianę stanowią idealne rozwiązanie, bowiem to właśnie w tym pomieszczeniu jest najwięcej wilgoci i wody.

Panele do łazienki

Panele łazienkowe

Źródło obrazka: http://w.ogryzok.com/interior/7680x4800/interior-wallpapers-7680x4800-WHUXGA-10.JPG

Panele do łazienki są dostępne w różnorodnych wariantach: panele pcv, na ścianę i szklane. Panele pcv prezentują się niezwykle estetycznie – wyglądem przypominają te ze szkła. Ich zaletami są przede wszystkim praktycyzm, elegancja, wysoka odporność na pęknięcia czy stłuczenia. Natomiast panele szklane wspaniale odbijają dzienne światło, co sprawia, że pomieszczenie jest przede wszystkim przejrzyste. Ich montaż nie przysparza kłopotów – przymocowuje się je na klej lub śruby czy wkręty.

Panele podłogowe do łazienki

Minęły czasy, gdy w łazience standardową podłogą była terakota. Obecnie możemy wybierać spośród paneli podłogowych zarówno naturalnych drewnianych, jak i laminowanych. Pamiętajmy, aby do łazienki dobrać odpowiednie materiały wykończeniowe, bowiem podłoga w tym pomieszczeniu jest narażona na wilgoć i kontakt z wodą. Zniszczeniu pod wpływem wody mogą ulec panele drewniane i laminowane. Wszystkie warstwy w panelach drewnianych powinny być wykonane z drewna odpornego na pochłanianie wilgoci, gdyż mogą się odbarwić. Panele laminowane będą odporne na działanie wilgoci pod warunkiem, że ich rdzeń zostanie wykonany z płyty impregnowanej HDF, a krawędzie zabezpieczy się woskiem bądź właściwym preparatem.
Obecnie układanie paneli odbywa się w sposób szybki i prosty, bowiem montuje się je bez użycia kleju. Podłoga jest niezwykle trwała, a demontaż łatwy i możliwy do wykonania w każdej chwili. Najważniejsze, aby przed zakupem paneli laminowanych do łazienki sprawdzić na opakowaniu, czy producent zaleca ich układanie w pomieszczeniach o dużej wilgotności.

Panele podłogowe do łazienki cena

Kupując panele podłogowe do łazienki, warto postawić na jakość. Wybierzmy drewno o klasie ścieralności AC4, czyli wysokiej. Taki wybór zapewni nam komfort korzystania z łazienki, a samo pomieszczenie będzie kwintesencją stylu i elegancji. Cena paneli podłogowych do łazienki jest uzależniona od standardu drewna – im wyższa jego jakość, tym droższe panele. Panele łazienkowe odpowiednio dobrane stanowią połączenie szyku i elegancji. Cena paneli łazienkowych drewnianych wynosi od 40 zł do nawet 200 zł/m². Koszt paneli laminowanych jest zdecydowanie tańszy – zapłacimy za nie już od 20 zł/m².

Panele do łazienki
Tagi wpisu:

Wersje językowe

Szukaj w serwisie

Galeria paneli podłogowych

Współpraca

polecane blogi

Istnieje możliwość zamówienia artykułu sponsorowanego w naszym serwisie. Po więcej informacji na temat wpisów płatnych oraz linków reklamowych zapraszamy tutaj: Artykuł sponsorowany