Panele korkowe podłogowe
Panele korkowe
Spis treści
Panele korkowe tworzą naturalne, eleganckie i komfortowe wnętrze. Są idealnym materiałem na podłogę, ponieważ amortyzują siłę uderzenia oraz zmniejszają odgłos podczas chodzenia. Korek jest materiałem, który gwarantuje optymalną temperaturę posadzki i wprowadza do pomieszczeń przyjazną atmosferę. Panele korkowe stanowią idealne rozwiązanie w pokojach dziecięcych, dziennych czy sypialniach. Okładzina będzie służyła przez wiele lat, ponieważ korek zabezpiecza się lakierem
ceramicznym.
Panele korkowe cena
Panele korkowe doskonale przewodzą ciepło, dlatego montuje się je w sypialniach, kuchniach czy salonach. Dobrej jakości panele korkowe kupimy od około 80 zł/m². Na rynku dostępne są okładziny korkowe imitujące drewno oraz w stylu rustykalnym, czyli w odcieniach nieco chłodniejszych czy wręcz zimnych.
Panele korkowe podłogowe
Panele korkowe podłogowe w Polsce stosuje się od niedawna, jednak ten rodzaj podłogi szybko zyskuje popularność. Uznaje się, że ten materiał prawie nie ma wad. Korek doskonale tłumi odgłos stawianych kroków i jest dobrym izolatorem termicznym. Panele korkowe nadają wnętrzu przytulności. Korek jako materiał niepochłaniający wody nadaje się do wszystkich pomieszczeń, nawet do łazienki czy kuchni. Charakteryzuje się odpornością na działanie grzybów czy pleśni. Warto zaznaczyć, że pomieszczenia, w których są płyty korkowe łatwo utrzymać w czystości. Jest również materiałem bezpiecznym, bowiem pali się wyłącznie przy rozprzestrzenieniu się dużego ognia, lecz nawet wtedy proces ten jest powolny. Panele korkowe warto zamontować w naszych pomieszczeniach, gdyż korek jest materiałem solidnym i elastycznym. Gdy się odgniecie, szybko uzyskuje pierwotny kształt.
Panele korkowe opinie
Opinie o panelach korkowych są jak najbardziej pozytywne. Fachowcy panele korkowe najczęściej radzą montować w kuchni i łazience, dlatego że korek jest odporny na wilgoć i wodę. Łatwo je również utrzymać w czystości, więc idealne rozwiązanie dla alergików – przede wszystkim osób wrażliwych na kurz. Dużą ich zaletą są właściwości izolacyjne, elastyczne, a także szeroki wybór gamy kolorystycznej i możliwość ułożenia w każdym pomieszczeniu.