Panele podłogowe laminowane

Panele laminowane

Standardowe panele laminowane są imitacją drewna. Głównym ich materiałem jest wtórnie utwardzone drewno (HDF). Na jego zewnętrzną warstwę przykleja się barwny nadruk oraz zabezpiecza warstwą ochronną. Nie są one drogie, jednak jakość również nie jest wysoka. Szybko dostaje się do nich wilgoć, łatwo się elektryzują, są dość głośne i nie można ich naprawić. Posiadają też zalety. Obok przystępnej ceny, kuszą klientów łatwym montażem i impregnacją oraz dużym wyborem wzorów.

Panele podłogowe laminowane

Panele laminowane

Źródło obrazka: http://prasa.flypr.pl/WINEO/m_jak_mieszkanie/EI060ARA_1.jpg.jpg

Współczesny rynek przedstawia bogatą ofertę paneli podłogowych laminowanych. Możemy wybierać zarówno pod względem wzorów, jak i rozmaitych odcieni. Sprawdzą się one w małych pomieszczeniach (pokój dziecinny czy przedpokój) oraz dużych (sale konferencyjne, biura). Producenci oferują panele podłogowe dużych rozmiarów – o długości 1845 mm i szerokości 188 mm. Dzięki takim wymiarom są one doskonałym wykończeniem przestronnych salonów. Niestandardowa długość podłogi pozwala na nowatorskie zagospodarowanie wnętrza oraz na optyczne powiększenie ciasnej powierzchni.

Panele laminowane do kuchni

Panele laminowane najczęściej wybiera się do salonów lub sypialń. Zdarza się jednak, że montuje się je również w kuchni. Jeśli zamontujemy je w miejscu, gdzie gotujemy, należy wybrać przede wszystkim wysoką klasę ścieralności, tj. AC5. Warto również zainwestować w wodoodporną płytę nośną, bezklejowy system łączenia Loc-Tec oraz impregnowane krawędzie. Zapewnią one niezawodną ochronę przed wilgocią.

Zobacz też:  Panele winylowe

Panele laminowane cena

Zaletą paneli laminowanych jest przede wszystkim ich niewysoka cena. Za m² zapłacimy już od około 20 złotych. Koszt panelu laminowanego o klasie ścieralności AC4 wynosi około 30 złotych. Za panel laminowany z dębu zapłacimy od około 30 zł/m². Tego rodzaju pokrycia podłogowe są łatwe w utrzymaniu – preparaty do ich pielęgnacji nie są drogie – przykładowo spray SELE kosztuje 30 złotych.

Panele laminowane opinie

Panele podłogowe są coraz bardziej popularne. Obok tych z prawdziwego, naturalnego drewna pojawiają się panele będące jego imitacją – tzw. laminowane. Opinie na ich temat są podzielone. Ci, którym zależy na niskiej cenie, wybierają je chętnie. Decydują się na nie również ze względu na łatwość montażu i szybką impregnację. Dobre jakościowo panele dopasowują się do siebie, nie tworząc szczelin, w których gromadzą się okruchy i kurz. Zabezpiecza się je trwałą warstwą wierzchnią, dzięki czemu są odporne na ścieranie, działanie światła czy uderzenia. Użytkownicy zwracają uwagę na ich akustykę – przenoszą odgłos kroków. Panele laminowane są tworzywem sztucznym, więc na pewno nie zadowolą zwolenników naturalnego drewna. Nie nadają się do kuchni, ponieważ posiadają nikłą odporność na wilgoć.

Panele laminowane
Tagi wpisu:

Wersje językowe

Polish PL English EN German DE Dutch NL French FR Italian IT Spanish ES

Szukaj w serwisie

Galeria paneli podłogowych

Współpraca

polecane blogi

Istnieje możliwość zamówienia artykułu sponsorowanego w naszym serwisie. Po więcej informacji na temat wpisów płatnych oraz linków reklamowych zapraszamy tutaj: Artykuł sponsorowany