Panele do ogrzewania podłogowego

Jakie panele na ogrzewanie podłogowe?

Wielu z nas zastanawia się, czy na ogrzewanie można ułożyć panele podłogowe? Jest to możliwe wówczas, gdy dobierze się właściwy rodzaj paneli, a instalacja będzie solidnie wykonana i fachowa zaaranżowana. Istotny jest także dobór rodzaju ogrzewania – musi być ono oparte o instalację wodną.

Najodpowiedniejszym materiałem na ogrzewanie podłogowe są płytki ceramiczne. Ten rodzaj terakoty doskonale pasuje do łazienki lub kuchni. Natomiast w salonach o wiele bardziej reprezentacyjne będą panele podłogowe. Jeśli zależy nam na ciepłej podłodze w pokoju gościnnym, musimy sprawdzić oznaczenia na opakowaniu. Na ogrzewanie podłogowe najlepiej wybrać panele podłogowe wysokiej jakości, które posiadają klasę ścieralności AC4 oraz klasę użyteczności 31-32.

Panele do ogrzewania podłogowego

Panele na ogrzewanie

Źródło obrazka: http://www.nbd-online.nl/module/afbeeldingen/toepassing_1024.jpg

Dobrze dobrane i prawidłowo zamontowane ogrzewanie podłogowe wodne lub elektryczne stanowi rozwiązanie idealne, ponieważ gwarantuje wysoki komfort użytkowania pomieszczenia. Jaki rodzaj podłogi wybrać, by zminimalizować utratę ciepła i zagwarantować trwałość drewna? Właściwym wyborem jest wielowarstwowy parkiet grubości 15 mm lub 7 mm, ponieważ zmniejsza ryzyko popękania. Temperatura powierzchni podłogi powinna być niższa niż 28ºC. Należy pamiętać, aby podczas zimy nawilżać powietrze w budynkach, ponieważ w tym okresie wilgotność powietrza występuje na bardzo niskim poziomie. Warto również wiedzieć, że kilkuwarstwowe podłogi z buku i klonu kurczą się silniej niż parkiety z innych gatunków drewna.

Podkład pod panele na ogrzewanie podłogowe

Podkład pod panele na ogrzewanie podłogowe powinien mieć grubość do 3 mm oraz dobrze przewodzić ciepło. Uniwersalne podkłady mają właściwości zapobiegające powstawaniu pleśni i wpływają na poprawę jakości akustyki w różnych pomieszczeniach. Większość z nich produkuje się w zgodzie ze środowiskiem naturalnym. Dobrze dobrany podkład wyrównuje nierówności parkietu. Standardowe ceny podkładów pod panele na ogrzewanie podłogowe wynoszą od 3 zł/m².

Cena takich paneli

Cena paneli do ogrzewania podłogowego jest zróżnicowana, ponieważ uzależnia się ją od jakości parkietu. Planując zakup, musimy liczyć się z kosztami od 40 zł do nawet 150 zł/m². Na rynku mamy bogatą ofertę kolorystyczną oraz różnorodność faktur, także każdy wybierze coś odpowiedniego dla siebie.

Panele na ogrzewanie podłogowe

Wersje językowe

Polish PL English EN German DE Dutch NL French FR Italian IT Spanish ES

Szukaj w serwisie

Reklama

Galeria paneli podłogowych