Panele do ogrzewania podłogowego

Jakie panele na ogrzewanie podłogowe?

Wielu z nas zastanawia się, czy na ogrzewanie można ułożyć panele podłogowe? Jest to możliwe wówczas, gdy dobierze się właściwy rodzaj paneli, a instalacja będzie solidnie wykonana i fachowa zaaranżowana. Istotny jest także dobór rodzaju ogrzewania – musi być ono oparte o instalację wodną.

Najodpowiedniejszym materiałem na ogrzewanie podłogowe są płytki ceramiczne. Ten rodzaj terakoty doskonale pasuje do łazienki lub kuchni. Natomiast w salonach o wiele bardziej reprezentacyjne będą panele podłogowe. Jeśli zależy nam na ciepłej podłodze w pokoju gościnnym, musimy sprawdzić oznaczenia na opakowaniu. Na ogrzewanie podłogowe najlepiej wybrać panele podłogowe wysokiej jakości, które posiadają klasę ścieralności AC4 oraz klasę użyteczności 31-32.

Panele do ogrzewania podłogowego

Panele na ogrzewanie

Źródło obrazka: http://www.nbd-online.nl/module/afbeeldingen/toepassing_1024.jpg

Dobrze dobrane i prawidłowo zamontowane ogrzewanie podłogowe wodne lub elektryczne stanowi rozwiązanie idealne, ponieważ gwarantuje wysoki komfort użytkowania pomieszczenia. Jaki rodzaj podłogi wybrać, by zminimalizować utratę ciepła i zagwarantować trwałość drewna? Właściwym wyborem jest wielowarstwowy parkiet grubości 15 mm lub 7 mm, ponieważ zmniejsza ryzyko popękania. Temperatura powierzchni podłogi powinna być niższa niż 28ºC. Należy pamiętać, aby podczas zimy nawilżać powietrze w budynkach, ponieważ w tym okresie wilgotność powietrza występuje na bardzo niskim poziomie. Warto również wiedzieć, że kilkuwarstwowe podłogi z buku i klonu kurczą się silniej niż parkiety z innych gatunków drewna.

Podkład pod panele na ogrzewanie podłogowe

Podkład pod panele na ogrzewanie podłogowe powinien mieć grubość do 3 mm oraz dobrze przewodzić ciepło. Uniwersalne podkłady mają właściwości zapobiegające powstawaniu pleśni i wpływają na poprawę jakości akustyki w różnych pomieszczeniach. Większość z nich produkuje się w zgodzie ze środowiskiem naturalnym. Dobrze dobrany podkład wyrównuje nierówności parkietu. Standardowe ceny podkładów pod panele na ogrzewanie podłogowe wynoszą od 3 zł/m².

Cena takich paneli

Cena paneli do ogrzewania podłogowego jest zróżnicowana, ponieważ uzależnia się ją od jakości parkietu. Planując zakup, musimy liczyć się z kosztami od 40 zł do nawet 150 zł/m². Na rynku mamy bogatą ofertę kolorystyczną oraz różnorodność faktur, także każdy wybierze coś odpowiedniego dla siebie.

Panele na ogrzewanie podłogowe
Tagi wpisu:

Wersje językowe

Szukaj w serwisie

Galeria paneli podłogowych

Współpraca

polecane blogi

Istnieje możliwość zamówienia artykułu sponsorowanego w naszym serwisie. Po więcej informacji na temat wpisów płatnych oraz linków reklamowych zapraszamy tutaj: Artykuł sponsorowany