Panele podłogowe na schody

Panele na schody

Panele najczęściej służą do zagospodarowania podłogi. W sytuacji, gdy mamy schody, które stanowią część podłogi, warto skorzystać z dostępnego na rynku systemu firmy Quick Step odpowiedniego do układania paneli na całych schodach. Jedynym minusem jest fakt, że schody optycznie stają się cięższe. Można temu zaradzić – wystarczy obłożyć panelami tylko wierzch schodów.

Panele podłogowe na schody

Panele na schody

Źródło obrazka: http://marek-rodzik.ngb.pl/media/galleries/324737/2012/8/27/da33c7802f6bffd14cb541d67ddab263.jpg?20130124193348

Schody stanowią ważny element domu – ich kolor oraz faktura powinny współgrać z podłogą. Niestety nie należą do tanich, jednak współczesny rynek oferuje nam możliwość zminimalizowania kosztów, jeśli wybierzemy schody z płyty OSB obłożone panelami podłogowymi. Ta konstrukcja jest o wiele tańsza od schodów wyłożonych panelami podłogowymi. Panele mocujemy do powierzchni płyty przy użyciu specjalnie przystosowanego kleju montażowego. Gdy zdecydujemy się na płytę OSB, musimy się liczyć z tym, że schody mogą skrzypieć.

Panele na schody betonowe

Panele na schodach betonowych wymagają precyzji wykonania i czasu. Schody należy dokładnie połączyć z pozostałą częścią podłogi – w ten sposób nadamy całości estetyczny wygląd. Na schody często wybiera się panele drewniane i z marmuru. Drewniane panele dobrej jakości posiadają wiele zalet, mi.in.: długą żywotność, wysoką stabilność kształtu, strukturę o zwartych łączeniach, możliwość ponownego położenia i bezolejowe łączenie wpustu i pióra. Natomiast marmur doskonale pasuje na schody zarówno wewnątrz domu, jak i na zewnątrz.

Ceny takich paneli

Na schody wybiera się panele z marmuru, granitu oraz drewna takiego jak: dąb, sosna, świerk czy jesion. Koszt drewnianych okładzin wynosi od od 40 zł do nawet 150 zł/m². Dostępne są one w różnych odcieniach – od pastelowych po ciemne, typu mahoń. Cena uzależniona jest od jakości produktu. Panele z marmuru i granitu najczęściej montuje się na zewnątrz budynku. Ich główną zaletę stanowi przede wszystkim naturalność. Doskonale się prezentują, jednak są bardzo drogie. Zapłacimy za nie od około 100 zł do nawet 900 zł/m².

Panele na schody drewniane

Panele na schody drewniane są dwuwarstwowe lub trójwarstwowe. Najbardziej popularne są te z drewna, sosny czy dębu. Naturalne drewno świetnie ociepla wnętrze, prezentuje się elegancko i służy przez długie lata. Montaż paneli drewnianych nie przysparza kłopotów – wystarczy zaopatrzyć się w odpowiednie narzędzia.

Jak położyć panele na schodach?

Schody są jedną z droższych inwestycji w dom bądź mieszkanie. W jaki sposób ułożyć panele podłogowe na schodach? Potrzebne będą wymierzone panele, profile schodowe, listwy schodowe i klej. Przed przystąpieniem do pracy trzeba wyczyścić schody i je zagruntować. Najpierw należy przykleić panele do pionowej części schodów. Następnie montujemy profile schodowe. Stosujemy w tym celu klej i wkręty. Kolejno zakładamy poziome panele, a na końcu listwę schodową, która doskonale połączy panele.
Układanie paneli na schodach nie jest czynnością trudną. Wymaga jednak o wiele większej dokładności niż w przypadku montowania ich na podłodze.

Panele na schody
Tagi wpisu:

Wersje językowe

Szukaj w serwisie

Galeria paneli podłogowych

Współpraca

polecane blogi

Istnieje możliwość zamówienia artykułu sponsorowanego w naszym serwisie. Po więcej informacji na temat wpisów płatnych oraz linków reklamowych zapraszamy tutaj: Artykuł sponsorowany