Folia pod panele

Podkłady pod panele podłogowe

Zadaniem podkładu pod panele podłogowe jest wyciszenie parkietu, amortyzacja odgłosów podczas chodzenia, wyrównanie nierówności oraz zabezpieczenie podłogi przed zimnem. Większość z nich jest produkowana w warunkach przyjaznych dla środowiska naturalnego. Stosuje się je również przy ogrzewaniu podłogowym. Posiadają stabilną strukturę, która wytrzymuje duże obciążenia. Materiał podkładowy to warstwa zabezpieczająca, którą układamy pomiędzy panelami a podłożem. Pamiętajmy, że na podkładach nie warto oszczędzać. Tanie podkłady ulegają zniszczeniu już w przeciągu dwóch lat. Jeśli nie chcemy demontować całej podłogi, wybierzmy dobrej jakości materiał podkładowy.

Rodzaje podkładów pod panele

Podkłady pod panele

Źródło obrazka: http://images.kangoo.pl/55571487/2807/large/podklad_wygluszajacy_ekopor_4_mm.jpg

W sprzedaży dostępne są różnego rodzaju podkłady pod panele podłogowe. Sprzedawcy nie zawsze uświadamiają klientom ich zalety i wady. Będąc w hurtowni, poprośmy o dokładny opis danego materiału podkładowego i poradźmy się sprzedawcy, który wybrać. Postawmy na jakość – kupmy dobry i trwały materiał podkładowy.
Na rynku znajdziemy różnego rodzaju podkłady. Wielu klientów uznaje za najlepszy podkład z korka, bowiem nie wchłania wody i nie zużywa się szybko. Będzie to inwestycja na długie lata, jeśli dodatkowo zdecydujemy się na korek o podwyższonej gęstości. Inny rodzaj, tj. zielone maty mają tę wadę, że wchłaniają wilgoć. Ich dużym plus stanowi wyrównywanie powierzchni. Gdy chcemy kupić piankę, wybierzmy tę od najlepszych producentów, ponieważ tanie pianki szybko się ugniatają i utleniają. Klienci w większości wybierają maty z polietylenu. Są one najbardziej uniwersalne. Nie wchłaniają wilgoci, wyrównują podłogę i są zdecydowanie tańsze od innych podkładów.

Folia pod panele

Folię pod panele podłogowe kładzie się w domach parterowych bez piwnicy w celu zabezpieczenia powierzchni przed wilgocią. Jeśli nie chcemy, aby woda i wilgoć dostały się do pomieszczeń, koniecznie kupmy folię paroizolacyjną. Jej koszt nie jest duży – od około 5 zł/m².

Ceny podkładów pod panele

Podkłady pod panele podłogowe nie są drogie. Warto w nie zainwestować, ponieważ doskonale zabezpieczają dachy, ściany i stropy przed wilgocią i wodą. Dużym plusem jest to, że nie są drogie. Folia paroizolacyjna kosztuje od około 5 zł/m², pianka pod panele podłogowe – od około 3 zł/m², korkowy podkład – od około 10 zł/m². Droższe są podkłady pod panele przy ogrzewaniu podłogowym – ich ceny zaczynają się od około 25 zł/m².

Podkłady pod panele
Tagi wpisu:

Wersje językowe

Szukaj w serwisie

Galeria paneli podłogowych

Współpraca

polecane blogi

Istnieje możliwość zamówienia artykułu sponsorowanego w naszym serwisie. Po więcej informacji na temat wpisów płatnych oraz linków reklamowych zapraszamy tutaj: Artykuł sponsorowany