Panele z napisami

Panele z fugą

Podłoga stanowi jeden z ważniejszych elementów dekoracyjnych naszego domu. Powinniśmy ją dopasować do koloru mebli, drzwi, a także ścian. Oczywiście, estetyka to nie wszystko – liczy się także funkcjonalność. Istotne jest, aby parkiet był trwały, solidny, odporny na urazy mechaniczne i łatwy w utrzymaniu czystości. Wybór właściwych paneli podłogowych nie powinien przysporzyć kłopotu – w hurtowniach znajdziemy ich bogatą ofertę, zarówno pod względem struktury, jak i kolorystyki.
Jeśli lubimy naturalne drewno, zdecydujmy się na panele z fugą, które doskonale imitują drzewo. Są one estetycznie i precyzyjnie wykończone, dzięki czemu idealnie odzwierciadlają drewno. Dużą zaletą paneli z fugą jest ich nieskomplikowany montaż – możemy go wykonać w dowolnym kierunku, bowiem ten rodzaj parkietu świetnie prezentuje się zarówno w równoległym, jak i prostopadłym położeniu do okna.

Panele ścienne z napisami

Panele z fugą

Źródło obrazka: http://www.parketyferletjak.sk/assets/Photos/193/8267-Pinia-Abruzja.jpg

Panele ścienne z napisami będą się doskonale prezentowały w pomieszczeniach jasnych, czyli takich, w których możemy sobie pozwolić na dużą dowolność w aranżacji wnętrza. Napisy są dostępne na przykład w formie naklejek wycinanych ploterowo. Spotkamy się z różnymi ich rozmiarami i kolorami. Na dekoracje ścienne z napisami decydujemy się zamiast tradycyjnych obrazów czy ramek ze zdjęciami. Ten nowoczesny sposób zdobienia ścian cechuje się niezwykłą subtelnością i lekkością.

Rodzaje paneli podłogowych

Panele są najczęściej wybieranym produktem na podłogę w budynkach mieszkalnych oraz użyteczności publicznej (np. w biurach). W hurtowniach dostępne są następujące rodzaje paneli podłogowych: bezklejowe, klejone, okleinowe i drewniane. Panele podłogowe bezolejowe tworzą tzw. podłogę pływającą. Układają się szybko i łatwo utrzymać je w czystości. Możemy je układać wielokrotnie. Zaletą paneli podłogowych klejonych jest ich świetne zabezpieczenie przed wilgocią. Panele okleinowe są podobne do zwykłych paneli, lecz ich fornir wykonuje się z drewna naturalnego bądź korka. Warstwę tę utwardza się dodatkowo lakierem. Panele drewniane imitują ciepło, nadają wnętrzu przytulność i niepowtarzalną atmosferę. Warto zaznaczyć, że panele podłogowe stanowią doskonałe rozwiązanie dla osób, którym zależy na czasie, ponieważ można po nich chodzić zaraz po ułożeniu.

Panele lakierowane

Lakierowane szkło jest coraz bardziej popularne w dekoracji wnętrz. Szklane panele lakierowane są dostępne w bogatej gamie kolorystycznej. Znajdziemy zarówno odcienie standardowe, jak i awangardowe, bardziej odważne, na przykład metalik. Ich plusem jest to, że nakleja się je bezpośrednio na ścianę. Nie jest to czynność wymagająca dużego nakładu pracy. Szklane panele lakierowane nadają wnętrzu niepowtarzalnej elegancji, bowiem szkło, z którego są wytwarzane produkuje się w wyniku nałożenia powłok z lakieru wysokiego standardu na powierzchnię w sposób zapewniający gładką warstwę.

Panele wyglądające jak płytki

Współczesny rynek oferuje nowe rozwiązania w zakresie sztuki budowlanej. Pojawiły się panele wyglądające jak płytki. Dostępne są one w bogatej gamie kolorystycznej: od białej, poprzez jasne i ciemne, aż do szarości. Charakteryzują się one trwałością wysoką odpornością na uszkodzenia. Sprawdzą się w pomieszczeniach mieszkalnych – nawet takich, w których ruch jest bardzo wzmożony.

Panele podłogowe z napisami

Wiele osób pyta, czy w hurtowniach są dostępne panele podłogowe z napisami. Firmy proponują klientom zakup tego rodzaju podłogi. Nie jest on popularny w domach z uwagi na specyficzną strukturę. Zamawiają je osoby odważne, poszukujące nowych, niestandardowych rozwiązań. Panele podłogowe z napisami znajdują zastosowanie przede wszystkim w pubach i restauracjach. Mają ciekawy, niezwykle oryginalny wygląd. Można również kupić panele z nadrukowanymi wyrazami. Na panele podłogowe z napisami w domach zdecydują się zapewne osoby, które lubią szokować, wywoływać zaskoczenie wśród znajomych.

Panele podłogowe lakierowane

Największą zaletą paneli podłogowych drewnianych jest tworzywo, z którego zostały wykonane – drewno od wielu lat cieszy się ogromną popularnością. Mimo coraz nowszych rozwiązań w zakresie sztuki budowania, materiał ten nie traci na wartości i klienci nadal chętnie go wybierają. Z czasem jednak, w wyniku naturalnego zużyciu, tak jak każda rzecz materialna, stają się matowe. Przywrócimy im pierwotny blask, stosując odpowiedni lakier. Wybierzmy specjalistyczne produkty o wysokim standardzie, by panele podłogowe lakierowane cieszyły nasze oko przez długie lata.

Panele podłogowe z połyskiem czy matowe?

Podłoga może występować w przeróżnych kolorach oraz dwóch wariantach – mamy możliwość wyboru parkietu olejowanego, czyli matowego i z połyskiem. Parkiet matowy, świetnie pasujący do budynków mieszkalnych, po kilku latach użytkowania przybiera wygląd starej powierzchni z desek. Gdy łączymy matową podłogę z kafelkami lub parkietem, powinniśmy pamiętać o tym, że najlepiej odpowiadają jej matowe płytki wyglądające jak kamień czy terakota. Z kolei parkiet z połyskiem efektownie wygląda w dużych pomieszczeniach, np. w biurach.

Panele z fugą
Tagi wpisu:

Wersje językowe

Szukaj w serwisie

Galeria paneli podłogowych

Współpraca

polecane blogi

Istnieje możliwość zamówienia artykułu sponsorowanego w naszym serwisie. Po więcej informacji na temat wpisów płatnych oraz linków reklamowych zapraszamy tutaj: Artykuł sponsorowany