Lamele slim
Lamele slim – oryginalna dekoracja Twojego wnętrza
Spis treści
Ozdobią ścianę, sufit i meble, zastąpią ściankę działową oraz poprawią akustykę pomieszczenia – mowa o lamelach dekoracyjnych. Występują w wielu konfiguracjach, z czego dużą popularnością cieszą się smuklejsze lamele slim. Co warto o nich wiedzieć? Czy trudno je zamontować? Wszystko wyjaśniamy w poniższym artykule!
Lamele slim – czym różnią się od standardowych lameli dekoracyjnych?
Standardowe lamele dekoracyjne mają od 200 do 275 cm długości oraz 3 cm szerokości. Głębokość w ich przypadku wynosi 4 cm. Lamele slim charakteryzują się zmniejszonym ostatnim wymiarem – tutaj głębokość zamyka się średnio w 2 cm. Ponadto lamele slim mogą być nieco szersze, nawet do 8 centymetrów, co pozwala wyraźniej zaakcentować rysunek drewna, jak i jego usłojenie oraz sęki. Ciekawą opcję stanowią także lamele premium 3D slim, których trójwymiarowość daje jeszcze lepszy efekt całej aranżacji.
Lamele w salonie i sypialni – jak je wykorzystać?
Lamele drewniane bądź wykonane z płyty imitującej drewno pięknie dopełnią każdą aranżację wnętrza. Nie ma znaczenia, czy mowa o stylu nowoczesnym, industrialnym, boho, skandynawskim, czy klasycznym. Te nietypowe ozdoby na ścianę wykorzystamy na wiele sposobów.
Świetny efekt stworzą na przykład lamele za telewizorem. Taka ściana, mimo że niezwykle efektowna, to jednak nie przytłacza i można spokojnie oglądać telewizję. Ponadto lamele położymy też na niewielkim fragmencie przy strefie wypoczynkowej bądź ściance działowej i umocujemy na nich lustro, kinkiet, półkę czy doniczkę.
Dużą popularnością cieszy się też wykorzystanie lameli w sypialni, a dokładniej za oparciem łóżka, oraz w korytarzu. W tym przypadku sprawdzą się szczególnie zamontowane pionowo smukłe i nadające lekkości lamele slim. Nie tylko ocieplą wizualnie przestrzeń, ale też powiększą ją. Ponadto lamele można też układać w poziomie, skosie i w dowolnej konfiguracji. Uważajmy jednak, by nie przesadzić – wszystkie ściany w lamelach dekoracyjnych przyniosą odwrotny skutek, gdyż pomniejszą pomieszczenie.
Lamele z wotanu i lamele z dębu kalifornijskiego – klasa i design w jednym
Pośród wszystkich to właśnie lamele drewniane są najchętniej wybierane — i to nie tylko ze względu na swój wyjątkowy design, ale też właściwości. Występują one w jasnych, naturalnych oraz ciemnych odcieniach, tak by każdy mógł wybrać idealny dla siebie rodzaj. Przykładowo lamele z wotanu, czyli naturalnego odcienia dębu, oraz lamele z dębu kalifornijskiego wyróżniają się naprawdę dużą trwałością i wysoką estetyką. Dzięki temu możemy cieszyć się nietypową ozdobą na ścianę przez długie lata. W sytuacji, gdy ciężko jest zdecydować się na konkretny kolor, wówczas dobrym sposobem jest zamówienie kompletu lameli mini, gdzie znajdziemy próbki nawet 19 różnych odcieni.
Jak zamontować lamele slim i nie tylko na ścianę?
Lamele slim, jak i pozostałe lamele dekoracyjne, nie wymagają dużego doświadczenia czy zatrudniania ekipy fachowców do ich montażu. Bez problemu można zabrać się za to samemu, tym bardziej że nie ma tutaj żadnego wiercenia ani innych skomplikowanych czynności.
Najważniejsze jest posiadanie specjalnego kleju montażowego, za pomocą którego lamele są mocowane do powierzchni – ściany, sufitu czy mebli. Montaż lameli slim i pozostałych odbywa się więc bez wszechobecnego pyłu czy uciążliwego hałasu. Tutaj wystarczy tylko skupić się na doklejaniu kolejnych elementów w odpowiednich odstępach.
Lamele slim, lamele dębowe oraz wszystkie pozostałe lamele dekoracyjne są trwałe i łatwe w pielęgnacji. Stanowią nie tylko świetną ozdobę wnętrza, ale dodatkowo mają właściwości wyciszające i poprawiające akustykę. Warto zastosować je w dużych przestrzeniach, gdzie jest słyszalny pogłos.