Mikrofalówka do zabudowy

Mikrofalówka do zabudowy czy wolnostojąca ?

Mikrofalówki obecne na rynku występują w wielu różnych odmianach. Kiedy decydujecie się na zakup nowej mikrofalówki do swojej kuchni, większość uwagi skupia się na funkcjonalnościach jakie posiada dane urządzenie.

My skupimy się tym razem nie na opcjach i programach mikrofalówek, ale na tym czy lepiej jest wybrać model wolnostojący, który można określić jako zwykły, dostępny prosto z półki czy też zdecydować się na wersję pod zabudowę. Przyjrzyjmy się każdej z nich po kolei.

Mikrofalówki do zabudowy

mikforaflówka do zabudowy

Podobnie jak w przypadku innych tego typów urządzeń do zabudowy – kuchenek, lodówek, zamrażarek, pralek, zmywarek itp. Jeśli masz już wbudowany model, który wymaga wymiany, jest mało prawdopodobne, abyś chciał zostawić brzydką wielką dziurę w szafkach kuchennych, więc w tym wypadku nie masz wyboru i kupujesz znowu mikrofalę pod zabudowę o pasujących wymiarach. Jeśli natomiast masz nową kuchnię, możesz chcieć uzyskać czysty, niezagracony wygląd ze wszystkimi zintegrowanymi urządzeniami. Zabudowane kuchenki mikrofalowe z pewnością oszczędzają miejsce na blacie kuchennym i to jest ich największa zaleta. Ponadto wygląd, wygląd i jeszcze raz wygląd. Zabudowa kuchenna wygląda po prostu nowocześnie.

Mikrofalówka do zabudowy natomiast ma tę wadę, że musi być zainstalowana przez profesjonalistę. Nie chodzi tylko o to, aby ją po prostu podłączyć do prądu i już, tak jak w przypadku modelu wolnostojącego, ale o to, aby była odpowiednio zamocowana, aby zapewnić jej bezpieczne użytkowanie przez lata. To również zwiększa koszty.

Z tych samych powodów, jeśli coś pójdzie nie tak z mikrofalówką, naprawa urządzenia w zabudowie staje się o wiele trudniejsza i droższa. W wielu przypadkach, cała jednostka będzie musiała być usunięta, zanim będzie można ją naprawić.

Mikrofalówki wolnostojące

Podobnie jak czajnik lub toster, wolnostojąca mikrofalówka oferuje rozwiązanie typu „podłącz i używaj”, które można umieścić w dowolnym miejscu na blacie (zakładając oczywiście, że w pobliżu znajduje się gniazdko elektryczne). Zaletą wolnostojących urządzeń jest to, że są one elastyczne, łatwe w użyciu i nie wymagają skomplikowanej instalacji, przez co sumarycznie zwykle kosztują mniej niż mikrofalówki do zabudowy.

Fakt, że możesz ustawić wolnostojącą mikrofalówkę gdziekolwiek zechcesz, daje Ci swobodę zmiany układu Twojej kuchni kiedy tylko zechcesz. Jest w nich również odrobina mobilności – jeśli przyjaciel urządza przyjęcie i potrzebuje dodatkowej mocy kuchennej, można po prostu ją odłączyć i zabrać ją do niego.

Główną wadą wolnostojącej mikrofalówki jest to, że zajmuje ona dodatkowe miejsce w kuchni, zamiast być schowana jako część zabudowy. Jest to szczególnie problematyczne w mniejszych kuchniach, gdzie powierzchnie robocze są na wagę złota.

Więc która jest najlepsza?

Jest wiele osób, które uważają, że styl i oszczędność miejsca mikrofalówki do zabudowy są warte dodatkowego wysiłku i wydatków. Ale jeśli chodzi o koszty, wygodę i elastyczność, więcej osób skłania się ku stwierdzeniu, że mikrofalówki wolnostojące stanowią lepszą opcję. My osobiście preferujemy mikrofalówki zabudowane, bo wolimy płynąć razem z duchem czasu. A Wy ?

Mikrofalówki do zabudowy
Tagi wpisu:

Wersje językowe

Szukaj w serwisie

Galeria piekarników

Współpraca

polecane blogi

Istnieje możliwość zamówienia artykułu sponsorowanego w naszym serwisie. Po więcej informacji na temat wpisów płatnych oraz linków reklamowych zapraszamy tutaj: Artykuł sponsorowany