Kolorystyka płytek łazienkowych

Standardowe kolory płytek do łazienki

1). Kolory ciepłe (pobudzające):

● czerwień;
● żółć;
● pomarańcz.

2). Kolory zimne (kojąco – uspokajające):

● zielony;
● niebieski.

Na współczesnym rynku znajdziemy liczne kolory płytek do łazienki, to jaki odcień ostatecznie wybierzemy, zależy od naszych preferencji oraz zasobu portfeli.

Jaki kolor płytek do małej łazienki?

Kolor płytek łazienkowych

Źródło obrazka: http://www.westoneghana.com/wp-content/uploads/2013/06/b-03.jpg

Mała łazienka to… duży kłopot! Dysponując niewielkim metrażem, należy pamiętać o kilku istotnych aspektach. Po pierwsze, delikatne kolory. Ciemne, ciężkie barwy płytek, optycznie pomniejszają pomieszczenie, zatem nie uszczuplajmy i tak skromnego wnętrza. Po drugie, sprzęty łazienkowe. W takiej sytuacji, zdecydujmy się na najpotrzebniejsze akcesoria, mała łazienka to złe miejsce na nadbagaż.

Łazienkowa feeria barw

● zielone płytki łazienkowe.

Zieleń, synonim natury, przywołuje na myśl piękno otaczającego nas świata. Otuleni kolorem nadziei, znacznie przyjemniej spędzimy czas w domowym SPA.

● czerwone płytki łazienkowe.

Romantyczna, nastrojowa, bardzo wyjątkowa – czerwień – kolor miłości, elegancji i poloru. Przyspiesza krążenie, dodaje odwagi, ociepla pomieszczenie. Doskonała dla jednostek przemęczonych, osowiałych oraz tych spragnionych sukcesu.

● białe płytki łazienkowe.

Zestresowany? Postaw na biel… Delikatne, białe płytki ukoją nerwy, przyniosą spokój, wprowadzą przyjemny, lekki nastrój.

● turkusowe płytki łazienkowe.

Turkus przełamany bielą, przywodzi na myśl spienioną wodę morską. Przypomina subtelną falę, uderzającą o skalisty brzeg. W tak skomponowanej łazience, poczujesz się jak na rajskiej, dzikiej plaży.

● czarne płytki łazienkowe.

Czerń nieprzerwanie inspiruje i dodaje magii pomieszczeniom. Doskonale sprawdza się w przestronnych, okazałych łazienkach, idealnie łączy się z bielą i czerwienią.

● różowe płytki łazienkowe.

Róż – kolor wzbudzający liczne, nierzadko skrajne emocje. Słodki, spokojny, euforyczny, potrafi częstokroć rozgrzać do czerwoności. Z jednej strony subtelny i przyjemny, z drugiej bardzo kontrowersyjny i krzykliwy.

● fioletowe płytki łazienkowe.

Fiolet – odcień doskonały do każdego typu pomieszczenia kąpielowego. Wspaniale usuwa zmęczenie, wprowadza przyjemny nastój, wypełnia przestrzeń radością i ciepłem.

● szare płytki łazienkowe.

Szare, bure, niewesołe… W chwili obecnej, płytki łazienkowe w odcieniach szarości nie odstręczają, przeciwnie, ocieplają pomieszczenie swą subtelnością.

● kremowe i beżowe płytki łazienkowe.

Doza ciszy, zrozumienia, krztyna ładu, ukojenia – jeśli marzysz o spokoju, kremowe, tudzież beżowe płytki łazienkowe, przeniosą się w inny, łagodny wymiar czasu.

Jaki kolor płytek do małej łazienki? Najlepiej jasny, nie przytłaczający i tak „szczupłego” pomieszczenia.

Gdzie kupić kolorowe płytki łazienkowe?

– na Allegro;
– w polecanych sklepach internetowych;
– w wybranych marketach budowlanych;
– w okolicznych sklepach stacjonarnych.

Kołory płytek do łazienki
Tagi wpisu:

Wersje językowe

Szukaj w serwisie

Galeria płytek łazienkowych

Współpraca

polecane blogi

Istnieje możliwość zamówienia artykułu sponsorowanego w naszym serwisie. Po więcej informacji na temat wpisów płatnych oraz linków reklamowych zapraszamy tutaj: Artykuł sponsorowany