Płytki ceramiczne

Płytki ceramiczne w Twojej łazience – dlaczego warto?

Wśród dominujących materiałów wykończeniowych do łazienki niezmiennie od lat królują płytki ceramiczne. Wynika to z ich licznych zalet, dlaczego warto w nie zainwestować?

Na pierwszy plan wysuwa się ich funkcjonalność. Dobrej jakości płytki ceramiczne można łatwo utrzymać w czystości, są trwałe i odporne na działanie wilgoci, której w łazience nie brakuje. Poza tym do wyboru jest mnóstwo ciekawych wzorów, kolorów i rozmiarów. Dzięki temu można wybrać płytki dopasowane do aranżacji i wielkości łazienki. Wystarczy zweryfikować przed zakupem kilka parametrów płytek, by zyskać pewność, że będą nam służyły przez wiele lat.

Wybieramy płytki – czyli co wziąć pod uwagę przed zakupem?

plytki ceramiczne lazienka
Źródło obrazka: https://www.pexels.com/photo-license/

W pierwszej kolejności musimy pamiętać o tym, że mają być praktyczne i bezpieczne. Dopiero kiedy zweryfikujemy najważniejsze parametry techniczne, możemy przejść dalej i szukać optymalnego wzoru. Zacznijmy od tego, że w przypadku płytek podłogowych liczą się właściwości antypoślizgowe. W łazience, gdzie łatwo zachlapać wodą podłogę, ryzyko poślizgnięcia się i upadku jest większe, więc od razu inwestujmy w płytki, które zwiększą bezpieczeństwo.

Innym istotnym parametrem jest nasiąkliwość, która w przypadku łazienki ma szczególne znaczenie. Jej wartość jest podana w procentach, a im jest mniejsza, tym lepiej. Zaleca się, by w łazience montować płytki o nasiąkliwości nie większej niż 3%. Warto także spojrzeć na ścieralność mającą duże znaczenie dla trwałości płytek i odporności na zarysowania. Łazienka jest pomieszczeniem bardzo wymagającym, więc wszystkie te parametry są istotne. Kiedy już wybierzemy płytki spełniające podstawowe warunki, możemy pomyśleć nad wzorami.

Elegancka i oryginalna łazienka wykończona płytkami

Ponieważ dobrej klasy płytek jest sporo, w tym tych mających doskonałą specyfikację, nie musimy ograniczać się do klasycznych płytek kwadratowych lub prostokątnych. Zamiast tego weźmy pod uwagę na przykład płytki heksagon, płytki arabeski, lub te przypominające po ułożeniu rybią łuskę. Każdy z tych wariantów sprawdzi się i na podłodze i na ścianie. Są w wielu wzorach i z ich udziałem możemy łatwo stworzyć aranżację, której design zachwyci wszystkich.

Szukasz oryginalności – postaw na heksagony!

Wśród wymienionych od lat największym powodzeniem cieszą się płytki heksagonalne przypominające plaster miodu. W zależności od tego, czy chcemy powiększyć, czy optycznie zmniejszyć łazienkę, możemy sięgnąć po mniejsze lub większe heksagony. Poza tym zachęcają do eksperymentowania z kolorami. Możemy zdecydować się na płytki w jednym kolorze, ale równie dobrze prezentują się wtedy, kiedy są w kilku kolorach, tworząc tym samym patchworkową mozaikę. Takie rozwiązanie pozwoli stworzyć efekt 3D. Płytki heksagonalne są idealne do tego, by szukać swojego własnego stylu. Nie muszą być na całej podłodze i całej ścianie, mogą stopniowo, pozornie chaotycznie rozrywać się i przechodzić w gładką pozbawioną płytek powierzchnię. Taki wzór zdaje się poruszać, wygląda, jakby płytki płynęły.

Płytki ceramiczne w łazience
Tagi wpisu:

Wersje językowe

Szukaj w serwisie

Galeria płytek łazienkowych

Współpraca

polecane blogi

Istnieje możliwość zamówienia artykułu sponsorowanego w naszym serwisie. Po więcej informacji na temat wpisów płatnych oraz linków reklamowych zapraszamy tutaj: Artykuł sponsorowany