Hiszpańskie płytki

W jakich wnętrzach sprawdzą się płytki hiszpańskie?

Płytki hiszpańskie uwielbiane są z wielu powodów. To rewolucyjne rozwiązanie, którego barwna stylistyka umożliwia tworzenie niepowtarzalnych kompozycji. Hiszpańskie płytki to doskonały pomysł na ożywienie Twojej łazienki, lecz z powodzeniem zastosujesz je również w innych pomieszczeniach. Gdzie wkomponują się najlepiej?

Wzrost zainteresowania płytkami hiszpańskimi zawdzięcza się przede wszystkim współczesnymi trendami w obszarze wykończenia wnętrz. Aktualna moda, stawia nie tylko na widowiskowe i estetyczne wykończenia, lecz również na te bardzo trwałe. Kafelki hiszpańskie świetnie wpisują się w ramy tych potrzeb.

plytki hiszpanskie
Źródło obrazka: https://pixabay.com/pl/service/license/

Hiszpańskie płytki są wykonane z niezwykle trwałego materiału. Wypalane są z wysokojakościowej gliny, przy odpowiednio dobranych procesach technologicznych. Gwarantuje to odporny na uszkodzenia i twardy produkt, który w dodatku cechuje się nienaganną stylistyką.

Jak wyglądają hiszpańskie płytki?

Cechą charakterystyczną płytek hiszpańskich jest ich geometryczna forma. Jeżeli chodzi o kolorystykę, to najczęściej występują w odcieniach granatowego, czerni, zieleni czy mocnej czerwieni. Takie barwy idealnie komponują się z drewnem, co wykorzystują projektanci, przy hiszpańskich stylizacjach wnętrz.

Co ciekawe, kafelki hiszpańskie nie są stosowane po to, aby zwracać na siebie uwagę. Mają raczej za zadanie tworzyć ciekawe tło dla wyposażenia.

Płytki hiszpańskie – do jakich wnętrz pasują?

Kafelki hiszpańskie oczywiście mogą występować w różnej kolorystyce. Nie zawsze muszą cechować się mocnymi kolorami.

Zastosujemy je z powodzeniem w pomieszczeniach w stylu śródziemnomorskim, gdzie występuje sporo elementów z drewna czy rattanu, a także duża roślinność.

Płytki hiszpańskie to również doskonały pomysł do wykończenia wnętrz w stylu, który podbił serca Europejczyków – skandynawskim. Będą świetnie współgrały z drewnianymi meblami w jasnych odcieniach o prostej stylistyce.

Płytki hiszpańskie na podłodze – czy to dobry pomysł?

Wyłożenie podłogi w domu kafelkami hiszpańskimi to świetny pomysł! Możesz położyć je zarówno w łazience, jak i w przedpokoju. Szczególnie, jeżeli dalsza część Twojego mieszkania urządzona jest raczej w stonowanym stylu, będzie to rozwiązanie, które ożywi atmosferę i wprowadzi zastrzyk świeżości do Twojego domu. 

Wszystkie wyżej opisane cechy sprawiają, że płytki hiszpańskie posiadają sporą przewagę nad innymi produktami tej kategorii. Ich rosnąca popularność nie powinna nikogo dziwić. Niedługo zobaczymy je w jeszcze większej ilości domów. Ten, kto raz na żywo zobaczy te kafelki, z pewnością zrozumie ich fenomen.

Płytki hiszpańskie
Tagi wpisu:

Wersje językowe

Szukaj w serwisie

Galeria płytek łazienkowych

Współpraca

polecane blogi

Istnieje możliwość zamówienia artykułu sponsorowanego w naszym serwisie. Po więcej informacji na temat wpisów płatnych oraz linków reklamowych zapraszamy tutaj: Artykuł sponsorowany