Płytki łazienkowe wymiary

Standardowe wymiary płytek łazienkowych

● płytki łazienkowe – 15 cm x 15 cm;
● płytki łazienkowe – 20 cm x 25 cm;
● płytki łazienkowe – 25 cm x 40 cm;
● płytki łazienkowe – 30 cm x 60 cm

Na współczesnym rynku istnieje wiele wariantów płytek łazienkowych. W/w wymiary należą jednak do najbardziej powszechnych i cieszą się dużym uznaniem wśród kupujących.

Płytki łazienkowe 20 cm x 25 cm

Płytka łazienkowa

Źródło obrazka: http://dadka.net/wp-content/uploads/2012/02/Modern-bathroom-tiles-design.png

20 x 25 to rozmiar idealny do małej łazienki. Jak powszechnie wiadomo, niewielkie pomieszczenie kąpielowe stanowi spore wyzwanie dla użytkownika. Chcąc optycznie powiększyć skromne wnętrze, zdecydujmy się na oszczędne w formie, aczkolwiek bardzo dekoracyjne płytki łazienkowe. Warianty 20 x 25 to wciąż nowość na współczesnym rynku, jeśli marzysz o zmodernizowaniu swojej łazienki, postaw na nietypowe wymiary.

Płytki łazienkowe 25 cm x 40 cm

25 x 40 to wariant typowo podłogowy, tj. aplikowany na łazienkowe podłoże. W chwili obecnej, najczęściej wybieranym odcieniem płytek 25 x 40 jest biel. Należy jednak podkreślić, że nr 2 na liście kolorów jest płytka o delikatnym, kremowym zabarwieniu. Stłumione, subtelne odcienie wprowadzają przyjemny nastrój do pomieszczenia, dają nadto poczucie spokoju i bezpieczeństwa.

Płytki łazienkowe 30 cm x 60 cm

30 x 60 to najpopularniejszy rozmiar płytki łazienkowej. Dostępna w licznych wersjach i kolorach, daje możliwość kreowania przestrzeni w indywidualny, osobliwy sposób.
30 x 60 najlepiej sprawdzają się w dużych, przestronnych salonach kąpielowych. W rosłych, pięknych wnętrzach łazienkowych mogą „oddychać pełną piersią”!

Wymiary płytek łazienkowych to kwestia kluczowa. Odpowiednio dopasowane, uatrakcyjnią wnętrze, nieadekwatne do pomieszczenia, zniweczą nasze plany. Wybrane modele możemy nabyć w sklepie stacjonarnym bądź internetowym, warianty nietypowe spróbujmy zamówić u producenta. Istnieje nadto możliwość przycięcia płytek na wymiar.
Płytki łazienkowe to produkty niezwykle różnorodne, dostosowane do indywidualnych potrzeb klientów. Decydując się na tej klasy materiał wykończeniowy, zwróćmy uwagę na kilka istotnych aspektów. Po pierwsze, sprawdźmy czy wybrane przez nas modele są odpowiednio twarde i antypoślizgowe. Po drugie, oszacujmy klasę ścieralności płytek. Po trzecie, zbadajmy nasiąkliwość produktów.

Wymiary płytek łazienkowych
Tagi wpisu:

Wersje językowe

Szukaj w serwisie

Galeria płytek łazienkowych

Współpraca

polecane blogi

Istnieje możliwość zamówienia artykułu sponsorowanego w naszym serwisie. Po więcej informacji na temat wpisów płatnych oraz linków reklamowych zapraszamy tutaj: Artykuł sponsorowany