Pojemniki na jedzenie

Przechowywanie żywności – jakie ma znaczenie?

Przechowywanie żywności (w pojemnikach, pudełkach lub słoikach) jest niezwykle ważne pod wieloma względami, po pierwsze, pod względem zdrowotnym, a w dalszej kolejności – pod względem higienicznym, a także bezpieczeństwa. Jeśli zamierzacie Państwo na dłużej zachować świeżość swojej żywności, proponujemy wam zakup rewelacyjnych pojemników do magazynowania pokarmów.

Pojemniki na żywność sypką

Pojemnik Na Zywnosc


Najczęściej wykorzystywanymi pojemnikami na żywność sypką (typu: makaron, ryż, płatki śniadaniowe, cukier) są pojemniki szklane, wyposażone w dwa rodzaje zamknięć; do wyboru – drewniane i stalowe pokrywki lub hermetyczne zaciski. Pojemniki wypełnione odpowiednią ilością makaronu lub ryżu będą idealnie prezentowały się na blatach stołów, a także na drewnianych, kuchennych półkach. Bardzo ważne jest jednak, aby naczynia umiejscowione zostały w jak najbardziej suchych i zacienionych miejscach.

Pojemniki do lodówek

Pojemniki na żywność z przeznaczeniem do lodówek powinny charakteryzować się obecnością praktycznych oraz szczelnych zamknięć; taka budowa powoduje, że zapachy nie przenikają się wzajemnie. Najbardziej polecanymi pojemnikami do magazynowania żywności w lodówkach są pojemniki szklane, a także porcelanowe – nie wchodzące w reakcje z artykułami spożywczymi. Ciekawym rozwiązaniem mogą być również pojemniki plastikowe – bardzo lekkie i mobilne.

Pojemniki próżniowe

Pojemniki na żywność – próżniowe to najbardziej skuteczne rozwiązanie, cenione przez współczesnych konsumentów. Dzięki ich obecności w kuchni, nasze jedzenie na długo zachowa świeżość. Na czym polega zasada działania pojemników próżniowych? To bardzo proste – z pudełeczka odsysa się jak największą ilość powietrza, dzięki czemu artykuły spożywcze nie są narażone na kontakt z tlenem.

Pojemniki na jedzenie – szklane, plastikowe, termiczne i inne to nieodłączne elementy wyposażenia kuchni. Warto mieć je w domu!

Firmy zajmujące się produkcją pojemników na żywność

Multipack
Luminarc
Curver

Nowoczesne pojemniki na żywność znajdziecie Państwo także w Internecie!

Na koniec – ceny pojemników na żywność

– Pojemnik szklany do przechowywania, zapiekania oraz podgrzewania potraw (wymiary: 15 x 11 x 5,5 cm; poj.: 400 ml) – cena produktu: 25.90 zł.
– Szczelny pojemnik do przechowywania żywności o wymiarach: 235 x 170 x 160 mm – cena produktu: 58.31 zł.

TO WAŻNE: Ceny podane na stronie internetowej nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66, ust. 1 Kodeksu Cywilnego i służą jedynie celom poglądowym.

Pojemniki na żywność

Szukaj w serwisie

Wersje językowe

Polish PL English EN German DE Dutch NL French FR Italian IT Spanish ES

Reklama

Galeria pojemników