Wiosenne aranżacje

3 sposoby na odświeżenie aranżacji ogrodu na wiosnę

Coraz więcej słońca i rosnąca temperatura wręcz zachęcając do częstszego przebywania na świeżym powietrzu. Właśnie z tego powodu warto zacząć planować zmiany w ogrodzie lub na balkonie. W końcu doda Ci to jeszcze więcej energii, a jednocześnie sprawi, że będziesz przygotowany na nadchodzący sezon. Chcesz poznać najnowsze trendy i odświeżyć aranżację ogrodu? Zatem przekonaj się, jak to zrobić!

Najlepsze na zupełnie nową aranżację ogrodu

meble ogrodowe

Przede wszystkim zacznij od roślin, bo to właśnie one stanowią jeden z najważniejszych punktów aranżacji ogrodu. W zależności od przestrzeni, jaką dysponujesz, możesz zasadzić drzewka owocowe, a także pnące, doniczkowe lub wielosezonowe kwiaty. Ciekawym rozwiązaniem są również wszelkiego rodzaju trawy, które pod wpływem wiatru wprowadzają do ogrodu prawdziwie sielską atmosferę. Nie ma wiele wolnego miejsca bądź po prostu nie dysponujesz czasem na dbanie o rośliny? Zatem zbuduj skalniak i posadź tam sukulenty – one poradzą sobie nawet z naprawdę trudnymi warunkami. Pamiętaj także o tym, jak ważne w ogrodzie są nie tylko kwiaty czy drzewa, ale też dekoracje.

Kolorowe krzesła ogrodowe

Ciekawym sposobem na odświeżenie aranżacji ogrodu na wiosnę są kolorowe, a przy tym naprawdę wyróżniające się krzesła z https://homegarden.com.pl/meble-ogrodowe. W tym przypadku możesz postawić na jedną barwę lub nieco się zabawić i zdecydować się na kilka zupełnie różnych modeli. Po prostu łącz kolory, a dzięki temu stworzysz oryginalną przestrzeń, która doda Ci mnóstwo energii. Szczególnie jest to ważne, jeżeli lubisz się wyróżniać bądź chętnie spędzasz poranki na świeżym powietrzu. Wtedy kolorowe krzesła od razu wywołają uśmiech na Twojej twarzy. Jednocześnie w ten prosty sposób wprowadzisz zupełnie inny charakter do tej przestrzeni. Zastanawiasz się, jakie barwy będą najlepsze? Postaw na rozwiązania modne w tym sezonie, czyli żółć, szarość, czerwień i granat.

Sprytne stoły

Blaty czy po prostu stoły to niezbędny element wyposażenia każdego ogrodu. Jednocześnie taki mebel powinien być odporny na niekorzystne warunki atmosferyczne, a do tego lekki, abyś mógł bez problemu zmieniać jego położenie. Poza tym niezwykle modnym i praktycznym rozwiązaniem są niewielkie stoły – najlepiej drewniane, z technorattanu, aluminium bądź żywicy. Zwróć też uwagę na kolor tych mebli, a na pewno stworzysz oryginalną aranżację. Możesz postawić na naturalne odcienie, które będą doskonale współgrały z otaczającą naturą. Choć interesującą opcją są również czerwone, szare, granatowe i czarne stoły. Mocne barwy na pewno przyciągną wzrok, a jednocześnie wprowadzą do ogrodu mnóstwo wyjątkowego klimatu.

Niewielkie parasole

Kolejnym dodatkiem, który wprowadzi do ogrodu zupełnie inny charakter, jest parasol. Ostre promienie słoneczne mogą skutecznie zniechęcić Cię do spędzania wielu godzin na świeżym powietrzu. Dlatego ciekawym rozwiązaniem są parasole. Najlepiej postaw na naturalne kolory typu beż czy brąz. Poza tym niezwykle funkcjonalne są tzw. modele połówki. Wtedy przynajmniej wiesz, że nie stracisz pięknych widoków, a jednocześnie z łatwością zmienisz wygląd ogrodu, gdy rozłożysz czy schowasz parasol.

3 aranżacje ogrodu na wiosnę
Tagi wpisu:

Wersje językowe

Szukaj w serwisie

Galeria pomysłów na ogród

Współpraca

polecane blogi

Istnieje możliwość zamówienia artykułu sponsorowanego w naszym serwisie. Po więcej informacji na temat wpisów płatnych oraz linków reklamowych zapraszamy tutaj: Artykuł sponsorowany