Ogród zimowy

Czym jest ogród zimowy i czy warto?

Ogrody zimowe to genialne rozwiązanie, wymyślone specjalnie dla miłośników odpoczynku w towarzystwie słońca i natury, ale i również dla tych, którzy docenią każde, ciekawe urozmaicenie budynku czy domu. Budowę zimowego ogrodu coraz częściej rozważają posiadacze domu jednorodzinnego, gdzie do wykorzystania zostało jeszcze trochę wolnej przestrzeni, którą można zaaranżować w bardzo ciekawy sposób. Jeśli zastanawiamy się, czy warto inwestować właśnie w ten rodzaj wzbogacenia elewacji, jak i całego domu, powinniśmy dokładnie wiedzieć, na czym polega zaaranżowanie takiego pomieszczenia oraz zastanowić się, w jakim miejscu i formie nasz ogród zimowy ma powstać.

Czym jest ogród zimowy ?

Ogrody zimowe to nic innego jak składające się z konstrukcji aluminiowej dachu pomieszczenie, cechujące się bardzo wysoką jakością, wyjątkowym stylem i estetyką. Oczywiście aranżacja zależy głównie od nas samych, jednak powinniśmy mieć na uwadze to, aby ogród zimowy dobrze komponował się z naszym domem – najlepiej kiedy podkreśli on jego charakter i pozostały wystrój. Najczęściej spotykamy ogrody o konstrukcji południowej, a taka ekspozycja jest doskonała na domową uprawę egzotycznych roślin. Północna strona może okazać się zbyt chłodna i słabo doświetlona dla naszych kwiatów.

Dobrze zaprojektowany ogród zimowy to całoroczny i piękny taras obudowany szkłem, a dodatkowo ogrzewany z całą masą naszych ulubionych roślin zielonych ustawionych w odpowiedniej kompozycji, będzie stanowił bardzo ciekawe i oryginalne rozwiązanie a przebywanie w nim będzie dla nas prawdziwą przyjemnością!

Kiedy zacząć projektować swój ogród zimowy?

Najlepszym rozwiązaniem będzie zaplanowanie konstrukcji i aranżacji swojego ogrodu zimowego już na etapie projektu całego domu. Warto wcześniej zapoznać się również z ofertą ogrodów zimowych dostępnych w katalogach, jakie znajdziemy w internecie – a jest ich naprawdę sporo. Taka szklana konstrukcja nie tylko potrafi dodać naszemu domu osobliwego charakteru, ale również stanie się naszym miejscem wypoczynku i relaksu. Pamiętajmy też o tym, aby sparować nasze oczekiwania wraz z możliwościami umiejscowienia i układu naszego ogrodu zimowego względem lokalizacji i parametrów technicznych całego domu.

Najlepszym wyborem jest już wspomniana wcześniej południowa strona budynku, dzięki temu, rodzaje roślin, jakie będziemy chcieli hodować w tym pomieszczeniu – nawet te delikatne i wrażliwe egzotyczne odmiany, będę miały zapewnione idealne warunki na to, by dobrze przetrwać zimowy czas. Dodatkowo takie pomieszczenie może wpłynąć na zmniejszenie kosztów ogrzewania domowego – musimy tylko dobrze przemyśleć projekt naszego ogrodu zimowego.

Jaki ogród zimowy będzie najlepszy?

Ogród zimowy warto zaprojektować we współpracy z ogrodowym architektem – to właśnie dzięki jego odpowiedniej pomocy, nasz ogród zimowy będzie miał szansę być nie tylko idealnym – pod względem aranżacyjnym – pomieszczeniem dołączonym, do naszego domu, lecz również niezwykle funkcjonalnym, jeśli chodzi o poprawę bilansu cieplnego w całym budynku.

Bardzo istotną kwestią jest również odpowiednie oświetlenie ogrodu zimowego – oprócz światła, jakie zapewnią lampy – możesz zadbać także o nastrój i odbiór wnętrza, ustawiając dookoła świece, co z pewnością stworzy magiczny klimat. Jeśli więc chodzi o odpowiedź na pytanie: “jaki ogród zimowy będzie najlepszy?” – właśnie taki, który zostanie zaaranżowany już na początku tworzenia projektu w domu, współpracując wraz z doświadczonym architektem (najlepiej ogrodowym). Dzięki odpowiedniemu rozplanowaniu i aranżacji – z pewnością stworzymy miejsce dla siebie, w którym czas – niezależnie od panujących na zewnątrz warunkach pogodowych – spędzimy przyjemnie i blisko natury.

Czym jest ogród zimowy ?
Tagi wpisu:

Wersje językowe

Szukaj w serwisie

Galeria pomysłów na ogród

Współpraca

polecane blogi

Istnieje możliwość zamówienia artykułu sponsorowanego w naszym serwisie. Po więcej informacji na temat wpisów płatnych oraz linków reklamowych zapraszamy tutaj: Artykuł sponsorowany